Novinky

VUS Technik STU oslavuje 70 rokov. Slávnostný galakoncert pripravuje v 1. adventnú nedeľu

VUS Technik STU oslavuje 70 rokov. Slávnostný galakoncert pripravuje v 1. adventnú nedeľu

Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK Slovenskej technickej univerzity v Bratislave vznikol v roku 1953. Pozostáva z troch nezávislých zložiek, ktoré toto spoločné jubileum v roku 2023 súbor oslávia spoločnými a samostatnými koncertmi a vystúpeniami. Vyvrcholením výročných podujatí bude spoločný galaprogram folklórneho súboru, speváckeho zboru a komorného orchestra v nedeľu 3.12.2023 o 18:00 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave (Mýtna 1).

Pri príležitosti 70. výročia pripravuje Vysokoškolský umelecký súbor Technik slávnostný galakoncert s názvom Venované generáciámVo Veľkom koncertnom štúdiu sa spolu na pódium postavia všetky tri zložky súboru (folklórny súbor, spevácky zbor i komorný orchester), vďaka čomu pôjde o žánrovo rozmanitý zážitok. Ako hostia a účinkujúci sa na javisku stretnú viaceré generácie bývalých Technikárov a priaznivcov súboru.

Publiku priblížia v programe 70-ročnú históriu súboru Technik, pôsobiaceho pri Slovenskej technickej univerzite v Bratislave od roku 1953. „Rok 1953 bol rokom, keď sa začala vytvárať identita Technikára. Identita spojená so schopnosťou vnímania reálnych hodnôt, kultivovania kolektívnej pamäti, ktorá pri všetkej pokore znesie chvíle zlyhania, ale aj slávy. Má mnoho tvári. Vie spievať, hrať ale aj tancovať. Posúva ďalej akýsi štát v štáte s nesmiernym bohatstvom a dedičstvom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou / Kam na koncerty na prelome novembra a decembra 2023?
Kam za kultúrou? TOTO sú TOP koncerty 48. týždňa roka 2023

Venované generáciam

Tanec, spev, hudba, striedanie klasickej a ľudovej hudby i jej úprav pre spevácky zbor – to všetko zažijete vo Veľkej sále Slovenského rozhlasu počas vystúpenia jedinečného telesa v rámci jedného večera!

SZ Technik STU.
SZ Technik STU. Credit: Roman Jekkel

V programe zaznejú diela A. Vivaldiho, G. B. Pergolesiho, P. Breinera, P. Cóna, Š. Molotu, E. Esenvaldsa, M. Jašurdovej a mnohých ďalších. Konkrétne to bude prvá časť z Vivaldiho Glorie, Pergolesiho Concertino in G, Malá jazzová omša Boba Chilcotta, ale aj obľúbené zborové diela z pera Suchoňa, Breinera či Jašurdovej. Poslucháči sa môžu tešiť aj na hru na pohároch v skladbe Stars súčasného lotyšského skladateľa Ēriksa Ešenvaldsa. 

FS Technik STU
FS Technik STU

Folklórny súbor predvedie viacero choreografií. Budú to choreografie V malej Pešti, Kto je za oblokom, Na Balogu pri muzike, na ktorých sa autorsky podieľali Štefan Molota, Roman Malatinec a riaditeľka VUS Technik STU Ľubica Mešková. Členovia naprieč umeleckými zložkami prevedú prítomných mnohými žánrami a predstavia spoločné diela prezentované viacerými zložkami z rôznych odvetví umenia.

LH Technik STU
LH Technik STU

Vstupenky zakúpite v predpredaji na Ticketportal.sk.

TS, VUS Technik STU, www.technik.stuba.sk

Fotografie:  Dominik Janovský, Roman Jekkel

Zdroj: VUS Technik STU

Redakciu informovala a fotografie poskytla Kristína Gotthardtová, organizačná vedúca SZ Technik STU

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »