Novinky

Vokálny koncert na Allegretto Žilina 2022 nechýba

Allegretto Žilina 2022 aj s vokálnym koncertom

Festival Allegretto Žilina nezabúda ani na priaznivcov opery a operety či piesňového repertoáru. Na nich prichádza rad v piatok 29. apríla 2022 na koncerte mladých umelcov. Po boku slovenského klaviristu Branka Ladiča sa predstaví chorvátska sopranistka Tanja Ruždjak a juhokórejský barytonista Kyung Jae Moon.

Priaznivci opery a operety neobídu skrátka. Ako sme už skôr informovali TU, program 31. ročníka medzinárodného festivalu Allegretto Žilina počíta aj s vokálnym koncertom. Môžu sa naň tešiť v piatok 29. apríla 2022. Na koncerte v Dome umenia Fatra v Žiline sa večer o 19:00 hod. predstaví chorvátska sopranistka Tanja Ruždjak a juhokórejský barytonista Kyung Jae Moon. Doprevádzať ich bude slovenský klavirista Branko Ladič. Ich koncert ponúkne prierez piesňovej, opernej a operetnej tvorby klasicizmu a romantizmu. Na programe je aj piesňový repertoár z diel Franza Schuberta, Richarda Straussa a Francesca Paola Tostiho. V ďalšej časti koncertu zaznejú úryvky z Mozartovej opery Figarova svadba, z Verdiho opier La TraviataMacbeth, z Pucciniho Bohémy či dvoch opier Richarda Wagnera. Operetu zastúpia Klänge der Heimat čardáš Rosalindy z 2. dejstva zo Straussovej operety Netopier. Program zavŕši duet Lippen schweigen z operety Franza Lehára Veselá vdova.

REKLAMA
AllegrettoZilina2022

Poznáte interpretov?

Tanja Ruždjak, najlepšia hudobníčka roka 2016

Sopranistka Tanja Ruždjak je absolventkou Hudobnej akadémie v Záhrebe a Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Spolupracovala s renomovanými orchestrami vo svojej vlasti. Predstavila sa v niekoľkých úlohách aj na domácich javiskách. Úspešne koncertuje doma i v zahraničí. Spolupracovala s renomovanými domácimi a zahraničnými telesami, dirigentmi a umelcami. Spolu s klaviristom Danijelom Gašparovićom má úspešný sólový recitálový repertoár piesní. Často kooperuje s portugalským gitaristom Pedrom Ribeirom Rodriguesom a významnými hudobníkmi v gitarovom triu „Elogio“. Tanja Ruždjak je členkou jedinečného súboru “Project Lazarus“, ktorý propaguje chorvátske hudobné dedičstvo neobjavených diel chorvátskych skladateľov zo 16. a 18. storočia. Získala niekoľko ocenení na medzinárodných súťažiach. Prvú cenu si odniesla z Medzinárodnej speváckej súťaže IMMC Maribor (2018) a druhú z Medzinárodnej súťaži Bruna Spillera v Čiernej Hore (2012). Záhrebská filharmónia ju vyhlásila za najlepšieho mladého hudobníka roka 2016. Pravidelne účinkuje na prestížnych festivaloch vo svojej vlasti (Varaždin, Hvar, Dubrovník) i v zahraničí.

Kyung Jae Moon má cenu z medzinárodnej súťaže Gabriely Beňačkovej

Barytonista Kyung Jae Moon pochádza zo Soulu v Južnej Kórei. V rokoch 2005 – 2012 absolvoval štúdium spevu u Insoo Kim na univerzite Myongji a univerzite Sejong. Od roku 2019 študuje spev u Andreasa Karasiaka na Hochschule für Musik v Mainzi. V rokoch 2015 až 2017 bol členom mládežníckeho súboru v Staatstheater Mainz. Tu sa okrem iných predstavil aj v inscenácii Sen noci svätojánskej od Benjamina Brittena, Verdiho Rigoletto či v Stravinského Osud zhýralca. Na 12. ročníku medzinárodnej súťaže Gabriely Beňačkovej roku 2019 získal tretiu cenu a dve špeciálne ceny.

Zdroj: Hudobné centrum, Štátny komorný orchester Žilina

Le nuove musiche
Hudba PR

Le nuove musiche opäť koncertovalo. S klenotmi z depotov sa predstavili v Nemecku

Súbor Le nuove musiche pravidelne pôsobí s úspechom aj za hranicami Slovenska. Pozrite si čo prinieslo jeho ostatné vystúpenie v Nemecku…

Read More
Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Translate »