Novinky

Virtuózi V4+ 2022: Dnes spoznáme kompletnú finálovú desiatku

Virtuózi V4+ 2022: druhé semifinále

Obľúbená talentová súťaž Virtuózi V4+ 2022 sa každým krokom väčšmi blíži ku grandióznemu finále aktuálnej edície. Po národných kastingoch a prvom medzinárodnom semifinálovom kole sa už v piatok 9. decembra 2022 staneme svedkami druhého semifinále.

Vďaka televíznym obrazovkám maďarskej Duna TV, poľskej TVP Kultura, či RTVS – Dvojka a ČT art sa opäť môžeme stať aj my súčasťou diania. A samozrejme, aj teraz sa bude vysielať prostredníctvom platformy Youtube. Podobne ako v minulom semifinálovom kole, i dnes sa predstaví ďalších desať mimoriadne talentovaných hudobníckych nádejí klasickej hudby. A opäť po dvoch z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Slovenska a Slovinska. Na konci večera spoznáme mená ďalšej pätice finalistov súťaže Virtuózi V4+ 2022.

Prvú finálovú päťku už poznáme

Dvadsiatka semifinalistov bojuje o vstupenku do veľkého finále v dvoch medzinárodných kolách. Vzájomné krajinské súboje medzi prvou dvojicou z každej participujúcej krajiny sú už za nami. Od minulého piatku (2.12.2022) poznáme už mená prvých finalistov, ktorí majú  svoju vstupenku do finále istú. Sú to saxofonista Levente Somogyi z Maďarska, za Poľsko klarinetista Pawel Libront, huslista Roman Červinka z Českej republiky, slovenský akordeonista Mário Gecašek a excelentná huslistka Patricija Avsic zo Slovinska. Viac informácii o prvom medzinárodnom semifinálovom kole si môžete prečítať TU.

Virtuózi V4+ 2022: Poznáme prvých finalistov
Poznáme mená prvých finalistov Virtuózi V4+ 2022. Zdroj: Virtuosos V4+

Kto sa k ním pridá, ukáže druhé semifinále súťaže Virtuózi V4+2022

Kto sa dostane do finále z druhého semifinálového večera sa dozvieme už dnes. V piatok 9.12.2022 sa o vstup do finále opäť rozprúdi päť súbojov. Z domáceho Maďarska sa proti sebe postavia klavirista Dávid Roland a hráč na marimbu Benedek Bogáthy. O postup za Slovinsko zabojujú harfistka Evelin Greblo a saxofonista Maksim GalSehic. Do semifinále sa zo slovenského národného kola kvalifikovali klavirista Kamil Kulich a hráčka na zobcovú flautu Klára Valentovičová. Z Českej republiky sa po roku vracia huslista Richard Kollert, s ktorým bude súperiť klarinetista Ondřej Toman. O finálový vavrín víťazstva za Poľsko sa boj rozprúdi medzi  flautistom Maciejom Kasperekom a akordeonistom Jozefom Wajdzikom.

Núdza nebude ani o milé momenty i exkluzívneho hudobného hosťa.

Veľké finále až 16. decembra

Na záver sa vo finále proti sebe postavia dvaja mladí hudobníci z každej súťažiacej krajiny. Víťazom môže byť totiž len jeden z každého participujúceho štátu. Mená národných víťazov spoznáme vo veľkolepom finále, ktoré televízie odvysielajú už 16. decembra 2022.

Čo získa národný víťaz súťaže Virtuózi V4+2022?

Víťazi hlavných cien z piatich krajín získajú odmenu 10 000 eur brutto a možnosť vystúpiť s maestrom Plácidom Domingom 4. marca 2023 v Budapešti na MVM Dome. Spoločnosť HUNGAROTON ponúkla piatim výhercom hlavných cien spoločnú nahrávku. Víťaz ceny Best of Talents Award  vystúpi so svetovou hviezdou vďaka spoločnosti HAUSER Virtuosos Talent Management, ktorú založili porotcovia HAUSER a Harvey Goldsmith. Každý zo strieborných medailistov získa porcelánové husle Hollóházi a možnosť odohrať koncert so Symfonickým orchestrom Maďarského rozhlasu vo Veľkej sále Lisztovej akadémie.

Foto: Virtuosos V4+ Facebook

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »