Novinky

Varga Quartett Wien v Malej sále Slovenskej filharmónie

Varga Quartett Wien

V utorok 8. novembra vystúpi v Malej sále SF v rámci cyklu Komorná hudba Varga Quartett Wien v zložení Pavol Varga, 1. husle, Katarína Veselská, 2. husle, Peter Zwiebel, viola a Stefanie Huber, violončelo. Komorné zoskupenie je súčasťou hudobnej scény od roku 2007. Hosťom kvarteta bude slovenský klavirista Filip Štrauch, ktorý už päť rokov pôsobí na Dánskej hudobnej akadémii v Kodani.

Na úvod komorného koncertu zoskupenia Varga Quartett Wien zaznie Sláčikové kvarteto d mol, op. 76 č. 2 Josepha Haydna, ktoré je súčasťou jeho posledného šesťdielneho cyklu Sláčikových kvartet op. 76. Skladateľ ich komponoval  v roku 1796, po druhej úspešnej ceste do Londýna. Zo šestice skladieb cyklu je Sláčikové kvarteto d mol „Kvintové“ ako jediné napísané v molovej tónine.  Ďalšie dve skladby večera nás prenesú do francúzskej proveniencie konca 19. storočia. Sláčikové kvarteto F durMauricea Ravela, jeho jediný opus tejto hudobnej formy a monumentálne Klavírne kvinteto f mol, op. 14Césara Francka, ušité na mieru Camilla Saint-Saënsa, ktorý premiéroval jeho klavírny part. Koncert sa uskutoční  o 19.00 hod. v Malej sále Slovenskej filharmónie.

Varga Quartett Wien v SF

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

One thought on “Varga Quartett Wien v Malej sále Slovenskej filharmónie”

Comments are closed.

Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní (25/2024)

Kam za kultúrou v najbližšie dni? Odpoveďou sú festivaly a zaujímavé koncertné stretnutia pre malých a veľkých. TOTO sú naše TOP tipy!

Read More
Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024
Culture Divadlo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024

TOP tipy na divadelné predstavenia tu máme pre vás aj teraz. Kam za kultúrou od 17. júna 2024? Svet divadla prináša zaujímavé podujatia. TIETO sa oplatí navštíviť!

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni
Culture Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni (25/2024)

Nový týždeň, nové tipy. Kam za kultúrou v týždni od pondelka 17. júna 2024? Toto sú tie najzaujímavejšie kultúrne podujatia najbližších dní!

Read More
Translate »