Novinky

Valentín v rytme swingu ovládne V-Klub

Valentín / V-klub

Presne po 2 rokoch sa Fats Jazz Band vracia do priestoru známeho bratislavského Véčka. Pred koronou sa tam dlhé roky organizovali dobovo ladené tančiarne. Na večery s tancom si ešte chvíľu musíme počkať, ale Valentín v rytme swingu oslávime už teraz.

V predvečer sviatku zamilovaných ovládne Véčko koncert. V nedeľu 13.2. sa opäť otvoria brány legendárneho V-klubu, aby v nich ožil duch doby prvej republiky, obdobia elegancie, slušnosti a móresov.

Koncert Swingový Valentín odohrá špičkový orchester FATS JAZZ BAND pod vedením Ladislava Fančoviča v nedeľu 13. februára o 19:00 hod.

Valentín v znamení jazzu i swingu najväčších legiend

Koncert sa ponesie v znamení autentickej hot jazzovej a swingovej hudby presne tak, ako ju v dobe jej vzniku hrávali tie najväčšie jazzové legendy. Sedem skvelých hudobníkov a dvaja šarmantní speváci Vás prenesú do obdobia prvej polovice minulého storočia s romantickými melódiami ako stvorenými pre Valentínsky večer. Pod vedením Ladislava Fančoviča odznejú najkrajšie romantické kusy z repertoáru orchestra Fats Jazz Band. Nebudú chýbať ani tangá či foxtroty z našich, vtedy ešte československých vôd.

Swingový Valentín / V-klub

S legendárnymi hitmi a kúzlom starých čias

O podujatí nám porozprávala organizátorka a zároveň speváčka orchestra, Jana Dekánková:

Fats Jazz Band
Fats Jazz Band. Foto: Linda Kisková Bohušová

„Je to až neuveriteľné, že od nášho posledného koncertu vo Véčku ubehli dva roky. Zliali sa v masu výkyvov hore-dole, v zmes pocitov neskutočného smútku a pocitu márnosti z povolania umelca s pocitmi nekonečnej radosti môcť pár mesiacov v roku stáť pred živým publikom, ktorého reakcie a súdržnosť s nami boli úžasné. Dúfame, že z tejto opätovne sa dvíhajúcej vlny pozitívnych správ pre náš segment už znova dole nepôjdeme. Tak či onak sa na tento koncert nesmierne tešíme. Prinesieme tie najlepšie a najnovšie kusy z nášho repertoáru a naživo zahráme skladby, ktoré v 20. až 50. rokoch minulého storočia hrávali a spievali také legendy ako L. Armstrong, B. Goodman, T. Dorsey, C. Basie, E. Fitzgerald, B. Holiday či naši F. K. Veselý, R. A. Dvorský alebo Viera Racková. Ľudia sa na naše koncerty alebo tančiarne vždy radi dobovo obliekli, vnímali to ako príležitosť zažiť na vlastnej koži pocit ako z filmu, ako byť na chvíľu súčasťou doby, o ktorej radi snívame, ale pohodlnejšie sa nám určite žije dnes (smiech).“

Vyčarí opäť tu pravú atmosféru

Na Valentínsky koncert sa oblečte dobovo, hoci dress code nie je povinný. No poteší a pomôže spolu vytvoriť tú pravú, čarovnú atmosféru 1. polovice minulého storočia.  

Lístky zoženiete TU.

Redakciu informovala Jana Dekánková / Fats Jazz Band

One thought on “Valentín v rytme swingu ovládne V-Klub”

Comments are closed.

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Kam za kultúrou
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR Výtvarné umenie

Hľadáte tipy kam za kultúrou? TOP výber je tu (16/2024)

Hľadáte tipy kam za kultúrou v týždni od 15. apríla 2024? Redakčný výber vám s tým opäť pomôže. Prinášame vám čerstvé tipy na zaujímavé kultúrne podujatia, ktoré prináša 16. týždeň roka 2024.

Read More
Translate »