Novinky

Valentín v rytme swingu ovládne V-Klub

Valentín / V-klub

Presne po 2 rokoch sa Fats Jazz Band vracia do priestoru známeho bratislavského Véčka. Pred koronou sa tam dlhé roky organizovali dobovo ladené tančiarne. Na večery s tancom si ešte chvíľu musíme počkať, ale Valentín v rytme swingu oslávime už teraz.

V predvečer sviatku zamilovaných ovládne Véčko koncert. V nedeľu 13.2. sa opäť otvoria brány legendárneho V-klubu, aby v nich ožil duch doby prvej republiky, obdobia elegancie, slušnosti a móresov.

Koncert Swingový Valentín odohrá špičkový orchester FATS JAZZ BAND pod vedením Ladislava Fančoviča v nedeľu 13. februára o 19:00 hod.

Valentín v znamení jazzu i swingu najväčších legiend

Koncert sa ponesie v znamení autentickej hot jazzovej a swingovej hudby presne tak, ako ju v dobe jej vzniku hrávali tie najväčšie jazzové legendy. Sedem skvelých hudobníkov a dvaja šarmantní speváci Vás prenesú do obdobia prvej polovice minulého storočia s romantickými melódiami ako stvorenými pre Valentínsky večer. Pod vedením Ladislava Fančoviča odznejú najkrajšie romantické kusy z repertoáru orchestra Fats Jazz Band. Nebudú chýbať ani tangá či foxtroty z našich, vtedy ešte československých vôd.

Swingový Valentín / V-klub

S legendárnymi hitmi a kúzlom starých čias

O podujatí nám porozprávala organizátorka a zároveň speváčka orchestra, Jana Dekánková:

Fats Jazz Band
Fats Jazz Band. Foto: Linda Kisková Bohušová

„Je to až neuveriteľné, že od nášho posledného koncertu vo Véčku ubehli dva roky. Zliali sa v masu výkyvov hore-dole, v zmes pocitov neskutočného smútku a pocitu márnosti z povolania umelca s pocitmi nekonečnej radosti môcť pár mesiacov v roku stáť pred živým publikom, ktorého reakcie a súdržnosť s nami boli úžasné. Dúfame, že z tejto opätovne sa dvíhajúcej vlny pozitívnych správ pre náš segment už znova dole nepôjdeme. Tak či onak sa na tento koncert nesmierne tešíme. Prinesieme tie najlepšie a najnovšie kusy z nášho repertoáru a naživo zahráme skladby, ktoré v 20. až 50. rokoch minulého storočia hrávali a spievali také legendy ako L. Armstrong, B. Goodman, T. Dorsey, C. Basie, E. Fitzgerald, B. Holiday či naši F. K. Veselý, R. A. Dvorský alebo Viera Racková. Ľudia sa na naše koncerty alebo tančiarne vždy radi dobovo obliekli, vnímali to ako príležitosť zažiť na vlastnej koži pocit ako z filmu, ako byť na chvíľu súčasťou doby, o ktorej radi snívame, ale pohodlnejšie sa nám určite žije dnes (smiech).“

Vyčarí opäť tu pravú atmosféru

Na Valentínsky koncert sa oblečte dobovo, hoci dress code nie je povinný. No poteší a pomôže spolu vytvoriť tú pravú, čarovnú atmosféru 1. polovice minulého storočia.  

Lístky zoženiete TU.

Redakciu informovala Jana Dekánková / Fats Jazz Band

One thought on “Valentín v rytme swingu ovládne V-Klub”

Comments are closed.

Collegium Technicum
Culture Hudba Koncerty News PR

Collegium Technicum oslávi 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou

Collegium Technicum oslávi už vo štvrtok 28. septembra 2023 svoje 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou.

Read More
Pro musica nostra Gömöriensi 2023
Culture Festivaly Hudba Koncerty News PR

Festival Pro musica nostra spestrí hudobnú jeseň aj na Gemeri

Obľúbený festival Pro musica nostra spestrí hudobnú jeseň okrem Nitrianskeho kraja aj viaceré lokality na Gemeri. Pozrite si, čo prináša!

Read More
Divadelný Spiš
Culture Divadlo Festivaly News Odporúčame PR

Divadelný Spiš s atraktívnymi novinkami štartuje 28. septembra 2023

Vo štvrtok 28. septembra sa začína najväčší medzinárodný divadelný festival na východe Slovenska Divadelný Spiš aj s atraktívnymi novinkami

Read More
Translate »