Už čoskoro Brno rozprúdi najväčšia klubová noc Batch

Batch

Brno rozoznie najväčšia klubová noc v jeho histórii. Vyrazte na Batch! Batch, najväčšia dávka klubovej hudby v brnianskej histórii prepojí v dňoch 30. 9. - 1. 10. celkom 13 klubov pestrým nadžánrovým hudobným programom za jednotné vstupné. Usporiadateľom podujatia je BACH - Brněnská asociace clubové hudby.

Batch si kladie za ciel poukázať na živosť brnianskej kultúrnej sféry, bohatú hudobnú históriu a súčasnosť i dôležitosť spoločného hlasu aktérov na klubovej scéne. Prebiehať bude v kluboch Alterna, ArtBar Druhý Pád, Fléda, Kabinet múz, Kafara, Metro Music Bar, Music Lab, Ponava, Rusty Nail, Sibiř, Sono Music Club, Stará Pekárna a Vegalité. Návštevníci si môžu zvoliť medzi jednodennými či dvojdennými vstupenkami platnými pre všetky kluby. 

BATCH svetové i domáce mená

„To, že sa trinásť konkurujúcich klubov na poli nezávislej hudobnej produkcie dokázalo dohodnúť a skoordinovať, je malý zázrak a čakáme, že nás na dva dni v Brne čaká ozaj krásna atmosféra. Na miestnej, veľmi pestrej klubovej scéne si budete môcť vyberať z ponuky, v ktorej si každý nájde to svoje. Na jednu vstupenku budete môcť putovať z klubu do klubu, Batch vás zavedie na miesta, kam by ste sa inak možno ani nepozreli. Batch tak bude každoročnou brnianskou dávkou skvelej hudby a zábavy,” hovorí za usporiadateľa predseda BACH Vít Kalvoda. Medzi ohlásené kapely patrí argentínska rapperka Catnapp, jeden z najlepších maďarských hudobníkov súčasnosti, cimbalista Miklós Lukács s triom Cimbiosis, v Prahe usadený britský hudobník a spisovateľ Phil Schöenfelt. Zo Slovenska dorazí duo Longital či rapper FVCK KVLT.

Pre fanúšikov tvrdšej hudby

Fanúšikov tvrdšej hudby poteší maďarský thrashcore Crippled Fox či legenda – britský crust Extinction of Mankind. Medzi účinkujúcimi budú aj nemecké crust punkri Instinct of Survival, absolútnu legendu stredoeurópskeho a východoeurópskeho punku či polských Dezerter, ktorí fungujú už od roku 1981. Tí do Brna prídu na jediný plánovaný český koncert. Z českej scény vystúpia okrem iných napríklad Hasan, Kalle, Acid Row, Budoár staré dámy, The Silver Spoons a Deaf Heart. Mimo koncertný program uvidia návštevníci vystúpenie jedinečnej The Prague Burlesque  v Sono Music Club.

BACH pripravilo super appku

BACH – Brněnská asociace clubové hudby je historicky najväčší a v súčasnosti aj jedinou tuzemskou klubovou asociáciou. Vznikla v roku 2019. Za dobu svojej existencie bola asociácia veľmi aktívna pri jednaní na krajskej i celoštátnej úrovni. Bola prítomná tiež na vyjednávaniach o pandemickej prevádzke kultúrnej sféry. Celkom unikátnym počinom je mobilná aplikácie BACH informujúca o programe klubov. Tú si môžete stiahnuť na bach.events

Batch

Klubová noc aj s konferenciou ReConnect

S klubovou nocou Batch bude prepojený taktiež druhý ročník hudobnej konferencie ReConnect, ktorú organizuje česká hudobná proexportná kancelária SoundCzech s platformou Music Managers Forum Czech Republic a Brnianskou asociáciou clubovej hudby BACH. Uskutoční sa v termíne 29. 9. – 1. 10. 2022 v priestoroch klubov Fléda a Kabinet Múz. Vstupenky zakúpite TU.

Podujatie sa koná s finančným príspevkom Fondu EHP a Nórska, Ministerstva kultúry Českej republiky, Nadácie Český hudobný fond a SAKO Brno a pod záštitou a za finančnej podpory zástupcu primátorky mesta Brna JUDr. Roberta Kerndla.

Zdroj: Redakciu informovala Anna Mašátová, PR manažérka

Festival 4 + 4 dny v pohybe
News PR

Festival 4 + 4 dni v pohybe zaplní Erpet Smíchov

Už po 27. raz otvorí opustenú pražskú budovu festival súčasného umenia 4 + 4 dny v pohybu. Tentoraz pozýva v dňoch 5. – 16. októbra do bývalého športového centra Erpet Smíchov. Predstavenia a performance budú prebiehať tiež v Divadle Archa a Paláci Savarin. Byť niekým iným, niekde inde a niekedy inokedy je tohtoročnou festivalovou témou. […]

Read More
Kristína Smetanová / Kriss Krimm
Hudba News PR

Kristína Smetanová s novým singlom opäť ako Kriss Krimm

Verejnosť ju pozná ako koncertnú klaviristku. Okrem hrávania klasiky sa však zaoberá aj inými štýlmi. Kristína Smetanová znovu vstúpila do role Kriss Krimm v skladbe Purify Me. V nej sa vyrovnáva s novou etapou vo svojom živote. Popritom ako hráva Prokofieva, Honeggera, Beethovena, tak sa zaoberá aj chytľavou popovou piesňou. Kristína Smetanová je vyštudovaná klaviristka, […]

Read More
Bratislavské hudobné slávnosti 2022
Hudba News Odporúčame PR

57. Bratislavské hudobné slávnosti sú už tu

Už o niekoľko dní začína v poradí 57. ročník prestížnej festivalovej legendy vo svete vážnej hudby –Bratislavské hudobné slávnosti. Sľubuje mimoriadne zážitky, skúsených hudobníkov, mladé talenty a atraktívny program. Na svoje si príde naozaj každý milovník kvalitnej interpretácie vážnej hudby. Najstarší festival na Slovensku, Bratislavské hudobné slávnosti (BHS), ktoré od jeho počiatkov organizuje Slovenská filharmónia […]

Read More
Translate »