Novinky

Už čoskoro Brno rozprúdi najväčšia klubová noc Batch

Batch

Brno rozoznie najväčšia klubová noc v jeho histórii. Vyrazte na Batch! Batch, najväčšia dávka klubovej hudby v brnianskej histórii prepojí v dňoch 30. 9. - 1. 10. celkom 13 klubov pestrým nadžánrovým hudobným programom za jednotné vstupné. Usporiadateľom podujatia je BACH - Brněnská asociace clubové hudby.

Batch si kladie za ciel poukázať na živosť brnianskej kultúrnej sféry, bohatú hudobnú históriu a súčasnosť i dôležitosť spoločného hlasu aktérov na klubovej scéne. Prebiehať bude v kluboch Alterna, ArtBar Druhý Pád, Fléda, Kabinet múz, Kafara, Metro Music Bar, Music Lab, Ponava, Rusty Nail, Sibiř, Sono Music Club, Stará Pekárna a Vegalité. Návštevníci si môžu zvoliť medzi jednodennými či dvojdennými vstupenkami platnými pre všetky kluby. 

BATCH svetové i domáce mená

„To, že sa trinásť konkurujúcich klubov na poli nezávislej hudobnej produkcie dokázalo dohodnúť a skoordinovať, je malý zázrak a čakáme, že nás na dva dni v Brne čaká ozaj krásna atmosféra. Na miestnej, veľmi pestrej klubovej scéne si budete môcť vyberať z ponuky, v ktorej si každý nájde to svoje. Na jednu vstupenku budete môcť putovať z klubu do klubu, Batch vás zavedie na miesta, kam by ste sa inak možno ani nepozreli. Batch tak bude každoročnou brnianskou dávkou skvelej hudby a zábavy,” hovorí za usporiadateľa predseda BACH Vít Kalvoda. Medzi ohlásené kapely patrí argentínska rapperka Catnapp, jeden z najlepších maďarských hudobníkov súčasnosti, cimbalista Miklós Lukács s triom Cimbiosis, v Prahe usadený britský hudobník a spisovateľ Phil Schöenfelt. Zo Slovenska dorazí duo Longital či rapper FVCK KVLT.

Pre fanúšikov tvrdšej hudby

Fanúšikov tvrdšej hudby poteší maďarský thrashcore Crippled Fox či legenda – britský crust Extinction of Mankind. Medzi účinkujúcimi budú aj nemecké crust punkri Instinct of Survival, absolútnu legendu stredoeurópskeho a východoeurópskeho punku či polských Dezerter, ktorí fungujú už od roku 1981. Tí do Brna prídu na jediný plánovaný český koncert. Z českej scény vystúpia okrem iných napríklad Hasan, Kalle, Acid Row, Budoár staré dámy, The Silver Spoons a Deaf Heart. Mimo koncertný program uvidia návštevníci vystúpenie jedinečnej The Prague Burlesque  v Sono Music Club.

BACH pripravilo super appku

BACH – Brněnská asociace clubové hudby je historicky najväčší a v súčasnosti aj jedinou tuzemskou klubovou asociáciou. Vznikla v roku 2019. Za dobu svojej existencie bola asociácia veľmi aktívna pri jednaní na krajskej i celoštátnej úrovni. Bola prítomná tiež na vyjednávaniach o pandemickej prevádzke kultúrnej sféry. Celkom unikátnym počinom je mobilná aplikácie BACH informujúca o programe klubov. Tú si môžete stiahnuť na bach.events

Batch

Klubová noc aj s konferenciou ReConnect

S klubovou nocou Batch bude prepojený taktiež druhý ročník hudobnej konferencie ReConnect, ktorú organizuje česká hudobná proexportná kancelária SoundCzech s platformou Music Managers Forum Czech Republic a Brnianskou asociáciou clubovej hudby BACH. Uskutoční sa v termíne 29. 9. – 1. 10. 2022 v priestoroch klubov Fléda a Kabinet Múz. Vstupenky zakúpite TU.

Podujatie sa koná s finančným príspevkom Fondu EHP a Nórska, Ministerstva kultúry Českej republiky, Nadácie Český hudobný fond a SAKO Brno a pod záštitou a za finančnej podpory zástupcu primátorky mesta Brna JUDr. Roberta Kerndla.

Zdroj: Redakciu informovala Anna Mašátová, PR manažérka

One thought on “Už čoskoro Brno rozprúdi najväčšia klubová noc Batch”

Comments are closed.

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice
Culture Divadlo News PR

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice

Začiatkom marca 2024 prináša Balet Národného divadla Košice ďalšiu novinku aktuálnej sezóny – Každý deň odvahu. Je tretím pokračovaním projektu Zvláštna radosť žiť

Read More
Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Translate »