Prvý ročník najväčšej brnianskej klubovej noci Batch štartuje už v piatok!

Batch

Prvý ročník najväčšej klubovej noci - BATCH sa nezadržateľne blíži. Jej konanie sa prelína so zaujímavou konferenciou, ktorá prinesie atraktívne workshopy i podnetné debaty. Obe podujatia odštartujú už vo štvrtok 29.9.2022 koncertami "predskokani". Čo všetko BATCH prinesie?

Dve noci, trinásť klubov, viac než šesťdesiat koncertov umelcov z desiatky krajín a jedna vstupenka. To je prvý ročník brnianskej klubovej noci Batch, ktorý prebehne v dňoch 30. 9. – 1. 10. v kluboch Alterna, ArtBar Druhý Pád, Fléda, Kabinet múz, Kafara, Metro Music Bar, Music Lab, Ponava, Rusty Nail, Sibiř, Sono Music Club, Stará Pekárna a Vegalité, spojených v BACH – Brněnské Asociaci Clubové Hudby. Otvorenie jesennej klubovej sezóny nejde osláviť lepšie! „Dávka hudby, ktorá vás v rámci jednodennej či dvojdennej vstupenky čaká, je naozaj ohromujúca, rovnako ako žánrový rozptyl. Doporučujeme objavovať miesta, kam normálne nezavítate. História brnianskej klubovej scény je dlhá a rozmanitá, unikátom je spoločný hlas a plánovanie v rámci asociácie BACH i naše užitočná mobilná aplikácia, ktorá vám po celý rok prináša program štrnástich hudobných klubov,” hovorí za usporiadateľov predseda BACH Vít Kalvoda.

Na koho sa na Batch môžete tešiť?

Medzi headlinerov akcie patria argentínska rapperka Catnapp, legenda stredoeurópskeho a východoeurópskeho punku polskí Dezerter, britský crust Extinction of Mankind, poľskí post-rockeri Trupa Trupa, melancholická estónska gitarová pätica Holy Motors, maďarskí Miklós Lukács Cimbiosis Trio či chorvátski math-rockeri From Another Mother. Zo Slovenska príde Longital s čerstvo vydanou novinkou Dočista i medzi akustikou a elektronikou sa pohybujúcu Fallgrapp.

Predstaví sa i to najlepšie z českej alternatívy – rapperi Idea a Hasan, táborskí Kalle, sliezske Planety, pesničkár Jan Fic, Lazer Viking, Billow, Acid Row a desiatky ďalších. Chýbať nebudú ani DJské sety do ranných hodín. Mimochodom, zaujíma vás presný program?

A viete, kde zoženiete vstupenky na Batch? Zakúpite v predajných sietiach GoOut a smsticket za cenu v rozmedzí 290 – 490 Kč.

Klubová noc rozšíri hudobná konferencia

Spoločne s klubovou nocou bude v dňoch 29. 9. – 1. 10. v kluboch Fléda a Kabinet Múz prebiehať už druhý ročník hudobnej konferencie ReConnect. Tá si kladie za ciel prepojiť hudobných manažérov, booking agentov a zástupcov klubovej scény. Je ale určená všetkým hudobným profesionálom. Konferencia v piatok 30. septembra láka napríklad na panel zástupcov európskych klubov, ktorí sa podelia o svoje know-how, či na workshop, ako efektívne využiť TikTok v hudobnom projekte. Event spoločne usporadúvajú Music Managers Forum, hudobná kancelária SoundCzech a BACH – Brněnská Asosicace Clubové Hudby. Vstup zdarma na základe registrácie.

... a obe podujatie už vo štvrtok prepoja koncerty

Obe akcie otvorí 29. 9. večer na Flédě koncertmi slovinských jazz – popových soulamov WCKD Nation, prešovského akustického techna BDHS, stoner rockoví The Atavists i energickí Srbi KOIKOI. Vstup na úvodný večer je zdarma s dvojdennou vstupenkou na Batch.

Máte už novú appku?

BACH – Brněnská Asociace Clubové Hudby je jedinou českou klubovou asociáciou. Vznikla roku 2019. Za obdobie svojej existencie bola aktívna pri rokovaniach na krajskej i celoštátnej úrovni a prítomná na vyjednávania o prevádzke kultúrnej sféry počas pandémie. Celkom unikátnym počinom je, ako sme vás už informovali, mobilná aplikácia BACH. Užívateľov informuje o programe klubov. Ak ju ešte nemáte, môžete si ju stiahnuť na bach.events. Aplikácia vznikla s podporou Fondov EHP a Norska.

PR článok

Akcia sa koná pod záštitou ministra kultúry Mgr. Martina Baxu, za finančného prispenia Fondov EHP a Nórska, Ministerstva kultúry Českej republiky, Nadácie Český hudební fond a SAKO Brno a pod záštitou a za finančnej podpory námestníka primátorky mesta Brna JUDr. Roberta Kerndla.

Zdroj: Redakciu informovala Anna Mašátová, PR manažérka

Hrad Červený Kameň
Culture História News Odporúčame Podujatia PR

Nedeľný čaj o piatej s kunsthistoričkou na Hrade Červený Kameň

V nedeľu 11. júna 2023 sa na Hrade Červený Kameň uskutoční zaujímavé podujatie – Čaj o piatej s kunsthistoričkou Ingrid Halászovou. Rozprávať sa bude o dvoch bratoch, palatínoch Jánovi a Mikulášovi z rodu Pálffy. SNM-Múzeum Červený Kameň chystá pre svojich návštevníkov ďalší atraktívny program. V nedeľu podvečer o 17:00 hod. pozýva na výnimočné podujatie, ktoré […]

Read More
Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Jún so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou

Čo prinesie jún 2023 so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou? Okrem ďalšej abonentnej symfonickej dvojice koncertov spojenej debutom i ďalšiu ochutnávku programu svojho turné. Prvá júnová dvojica symfonických koncertov Slovenskej filharmónie zaznie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Návštevníci si vypočujú program, s ktorým sa Slovenská filharmónia predstaví na tohtoročnom štrnástom  turné v Japonsku.  Sólistom […]

Read More
Pro musica nostra 2023 - Trnavský kraj
Culture Eventy Festivaly Hudba Koncerty News PR

Pro musica nostra Tyrnaviensi 2023 sa vracia do Trnavy

Po roku opäť sa do Trnavského kraja vracia festival vážnej hudby Pro musica nostra. Hoci v iných regiónoch Slovenska je už etablovaný, v Trnavsku ide o mladú tradíciu. Druhý ročník Pro musica nostra Tyrnaviensi prinesie do Piešťan, Smoleníc, Voderád, Lančára, Cífera-Pácu, Hlohovca a Trnavy sedem zaujímavých programov v podaní domácich umelcov ale i hostí z […]

Read More
Translate »