Novinky

Prvý ročník najväčšej brnianskej klubovej noci Batch štartuje už v piatok!

Batch

Prvý ročník najväčšej klubovej noci - BATCH sa nezadržateľne blíži. Jej konanie sa prelína so zaujímavou konferenciou, ktorá prinesie atraktívne workshopy i podnetné debaty. Obe podujatia odštartujú už vo štvrtok 29.9.2022 koncertami "predskokani". Čo všetko BATCH prinesie?

Dve noci, trinásť klubov, viac než šesťdesiat koncertov umelcov z desiatky krajín a jedna vstupenka. To je prvý ročník brnianskej klubovej noci Batch, ktorý prebehne v dňoch 30. 9. – 1. 10. v kluboch Alterna, ArtBar Druhý Pád, Fléda, Kabinet múz, Kafara, Metro Music Bar, Music Lab, Ponava, Rusty Nail, Sibiř, Sono Music Club, Stará Pekárna a Vegalité, spojených v BACH – Brněnské Asociaci Clubové Hudby. Otvorenie jesennej klubovej sezóny nejde osláviť lepšie! „Dávka hudby, ktorá vás v rámci jednodennej či dvojdennej vstupenky čaká, je naozaj ohromujúca, rovnako ako žánrový rozptyl. Doporučujeme objavovať miesta, kam normálne nezavítate. História brnianskej klubovej scény je dlhá a rozmanitá, unikátom je spoločný hlas a plánovanie v rámci asociácie BACH i naše užitočná mobilná aplikácia, ktorá vám po celý rok prináša program štrnástich hudobných klubov,” hovorí za usporiadateľov predseda BACH Vít Kalvoda.

Na koho sa na Batch môžete tešiť?

Medzi headlinerov akcie patria argentínska rapperka Catnapp, legenda stredoeurópskeho a východoeurópskeho punku polskí Dezerter, britský crust Extinction of Mankind, poľskí post-rockeri Trupa Trupa, melancholická estónska gitarová pätica Holy Motors, maďarskí Miklós Lukács Cimbiosis Trio či chorvátski math-rockeri From Another Mother. Zo Slovenska príde Longital s čerstvo vydanou novinkou Dočista i medzi akustikou a elektronikou sa pohybujúcu Fallgrapp.

Predstaví sa i to najlepšie z českej alternatívy – rapperi Idea a Hasan, táborskí Kalle, sliezske Planety, pesničkár Jan Fic, Lazer Viking, Billow, Acid Row a desiatky ďalších. Chýbať nebudú ani DJské sety do ranných hodín. Mimochodom, zaujíma vás presný program?

A viete, kde zoženiete vstupenky na Batch? Zakúpite v predajných sietiach GoOut a smsticket za cenu v rozmedzí 290 – 490 Kč.

Klubová noc rozšíri hudobná konferencia

Spoločne s klubovou nocou bude v dňoch 29. 9. – 1. 10. v kluboch Fléda a Kabinet Múz prebiehať už druhý ročník hudobnej konferencie ReConnect. Tá si kladie za ciel prepojiť hudobných manažérov, booking agentov a zástupcov klubovej scény. Je ale určená všetkým hudobným profesionálom. Konferencia v piatok 30. septembra láka napríklad na panel zástupcov európskych klubov, ktorí sa podelia o svoje know-how, či na workshop, ako efektívne využiť TikTok v hudobnom projekte. Event spoločne usporadúvajú Music Managers Forum, hudobná kancelária SoundCzech a BACH – Brněnská Asosicace Clubové Hudby. Vstup zdarma na základe registrácie.

... a obe podujatie už vo štvrtok prepoja koncerty

Obe akcie otvorí 29. 9. večer na Flédě koncertmi slovinských jazz – popových soulamov WCKD Nation, prešovského akustického techna BDHS, stoner rockoví The Atavists i energickí Srbi KOIKOI. Vstup na úvodný večer je zdarma s dvojdennou vstupenkou na Batch.

Máte už novú appku?

BACH – Brněnská Asociace Clubové Hudby je jedinou českou klubovou asociáciou. Vznikla roku 2019. Za obdobie svojej existencie bola aktívna pri rokovaniach na krajskej i celoštátnej úrovni a prítomná na vyjednávania o prevádzke kultúrnej sféry počas pandémie. Celkom unikátnym počinom je, ako sme vás už informovali, mobilná aplikácia BACH. Užívateľov informuje o programe klubov. Ak ju ešte nemáte, môžete si ju stiahnuť na bach.events. Aplikácia vznikla s podporou Fondov EHP a Norska.

PR článok

Akcia sa koná pod záštitou ministra kultúry Mgr. Martina Baxu, za finančného prispenia Fondov EHP a Nórska, Ministerstva kultúry Českej republiky, Nadácie Český hudební fond a SAKO Brno a pod záštitou a za finančnej podpory námestníka primátorky mesta Brna JUDr. Roberta Kerndla.

Zdroj: Redakciu informovala Anna Mašátová, PR manažérka

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Translate »