Novinky

Slovenský komorný orchester mieri na adventné turné

Slovenský komorný orchester

Advent milovníkom vážnej hudby spestrí aj Slovenský komorný orchester. Ten v druhej polovici 3. adventného týždňa mieri na svoje koncertné turné. Hudbu prináša do piatich slovenských miest.

Slovenský komorný orchester s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom  uvedie v najbližších dňoch sériu adventných koncertov v piatich slovenských mestách. V stredu 14. decembra odštartuje  hudobný maratón v Oravskej Galérii v Dolnom Kubíne o 17.00 a vo štvrtok 15. decembra v Synagóge v Ružomberku o 18.00. Večer od 19:00 ho v piatok 16. decembra hostí Synagóga v Žiline. Ďalší z adventných koncertov sa uskutoční v sobotu 17. decembra v Dome Kultúry v Čadci o 18.00. Zimné slovenské turné ukončia v nedeľu 18. decembra v Liptovskom Mikuláši Okoličnom koncertom o 16.00.

Kam za kultúrou / Slovenský komorný orchester a Ewald Danel.
Slovenský komorný orchester a Ewald Danel. Foto: Peter Brenkus

Program je mozaikov diel skladateľov všetkých štýlových období od baroka po súčasnosť. Nebude chýbať Zima Antonia Vivaldiho a Astora Piazzollu, Modlitba Valentína Silvestrova, Musica Slovaca Ilju Zeljenku, Cantica Slovaca Ladislava Kupkoviča či výber Kolied v úprave Evžena Zámečníka. Koncerty ponúknu chvíľu zastavenia sa z každodenného zhonu a naladia nás na sviatky lásky a pokoja. Kompletný program jednotlivých koncertov nájdete TU. Aké sviatočné koncerty si pre sviatky pripravila Slovenská filharmónia v bratislavskej Redute, si môžete pozrieť TU.

Foto: Peter Brenkus

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova,  tlačová tajomníčka SF

Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024
Culture Divadlo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024

TOP tipy na divadelné predstavenia tu máme pre vás aj teraz. Kam za kultúrou od 17. júna 2024? Svet divadla prináša zaujímavé podujatia. TIETO sa oplatí navštíviť!

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni
Culture Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni

Nový týždeň, nové tipy. Kam za kultúrou v týždni od pondelka 17. júna 2024? Toto sú tie najzaujímavejšie kultúrne podujatia najbližších dní!

Read More
Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Translate »