Novinky

Slovenský komorný orchester mieri na adventné turné

Slovenský komorný orchester

Advent milovníkom vážnej hudby spestrí aj Slovenský komorný orchester. Ten v druhej polovici 3. adventného týždňa mieri na svoje koncertné turné. Hudbu prináša do piatich slovenských miest.

Slovenský komorný orchester s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom  uvedie v najbližších dňoch sériu adventných koncertov v piatich slovenských mestách. V stredu 14. decembra odštartuje  hudobný maratón v Oravskej Galérii v Dolnom Kubíne o 17.00 a vo štvrtok 15. decembra v Synagóge v Ružomberku o 18.00. Večer od 19:00 ho v piatok 16. decembra hostí Synagóga v Žiline. Ďalší z adventných koncertov sa uskutoční v sobotu 17. decembra v Dome Kultúry v Čadci o 18.00. Zimné slovenské turné ukončia v nedeľu 18. decembra v Liptovskom Mikuláši Okoličnom koncertom o 16.00.

Kam za kultúrou / Slovenský komorný orchester a Ewald Danel.
Slovenský komorný orchester a Ewald Danel. Foto: Peter Brenkus

Program je mozaikov diel skladateľov všetkých štýlových období od baroka po súčasnosť. Nebude chýbať Zima Antonia Vivaldiho a Astora Piazzollu, Modlitba Valentína Silvestrova, Musica Slovaca Ilju Zeljenku, Cantica Slovaca Ladislava Kupkoviča či výber Kolied v úprave Evžena Zámečníka. Koncerty ponúknu chvíľu zastavenia sa z každodenného zhonu a naladia nás na sviatky lásky a pokoja. Kompletný program jednotlivých koncertov nájdete TU. Aké sviatočné koncerty si pre sviatky pripravila Slovenská filharmónia v bratislavskej Redute, si môžete pozrieť TU.

Foto: Peter Brenkus

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova,  tlačová tajomníčka SF

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice
Culture Divadlo News PR

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice

Začiatkom marca 2024 prináša Balet Národného divadla Košice ďalšiu novinku aktuálnej sezóny – Každý deň odvahu. Je tretím pokračovaním projektu Zvláštna radosť žiť

Read More
Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Translate »