Novinky

Slovenský filharmonický zbor vystúpi v „Moravskom Versailles“

Slovenský filharmonický zbor

V sobotu 19. augusta 2023 vystúpi Slovenský filharmonický zbor so zbormajstrom Jozefom Chabroňom na 25. ročníku Medzinárodného hudobného festivalu Petra Dvorského, ktorý sa koná od 5. - 19. augusta v Jaroměřiciach nad Rokytnou na Morave.

Slovenský filharmonický zbor bude na festivale sprevádzať Jozef Chabroň, ktorý, ako sme informovali, od septembra 2023 bude  zastávať post hudobného asistenta riaditeľa zboru Viedenskej štátnej opery. Tento koncert je jeho záverečným umeleckým zájazdom vo funkcii zbormajstra SFZ. V nadchádzajúcich koncertných sezónach bude v spolupráci so Slovenskou filharmóniou pokračovať ako hosťujúci zbormajster.

Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš
Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: J. Lukáš

V znamení Mozarta

Program záverečného koncertu festivalu bude patriť dielam Wolfganga Amadea Mozarta. Na úvod zaznie Malá nočná hudba KV 525 a koncert ale aj tohtoročný festival uzavrie Mozartovo Rekviem d mol KV 626.

Leoš Svárovský / Slovenská filharmónia
Uznávaný dirigent Leoš Svárovský je pravidelným hosťom koncertných sezón Slovenskej filharmónie.

Koncert zaznie pod taktovkou Leoša Svárovského. v interpretácii Moravskej filharmónie Olomouc, Slovenského filharmonického zboru a štyroch sólistov – Marta Chila Reichelová (soprán), Lucia Hilscherová (alt), Jaroslav Březina (tenor) a Jiří Brückler (bas).

Článok pokračuje pod reklamou

Mozartovo Rekviem patrí medzi jedno  z najslávnejších diel svetovej hudobnej literatúry. Je posledným z jeho 626 opusov, ktoré počas svojho krátkeho života skladateľ skomponoval. Pracoval na ňom pred svojou smrťou v roku 1791. Mozart dokončil  prvé dve časti diela, z ostatných sa zachovali skice, ktoré podľa Mozartových poznámok dokončil  jeho žiak Franz Xaver Süssmayr. Koncert festivalu v „Moravskom Versailles“ sa začne o 20.30h  v zámockej záhrade.

Moravský Versailles
"Moravský Versailles" - Jaroměřice nad Rokytnou

TS, Slovenská filharmónia, www.filharmonia.sk

Foto: J. Lukáš, P. Brenkus, archív SF

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Translate »