Sirény s veľkou pompou oslávia 5. výročie koncertom v Klariskách

Sireny / Les Sirenes / výročný koncert 2023

Sirény sa opäť hlásia o slovo. Už v poslednú júnovú sobotu 24. júna o 19.00 hodine čaká bratislavské publikum v Koncertnej sieni Klarisky Výročný koncert Sirén a ich hostí. Koncert sa koná pri príležitosti 5. výročia založenia súboru. Bude to koncert, ktorý treba zažiť!

Sirény už o pár dní oslávia výnimočným koncertným podujatím svoje výročie. Staromestský ženský komorný spevácky zbor pod názvom Les Sirènes spolu so svojim zakladateľom, zbormajstrom a dirigentom Lukášom Kunstom totiž oslavujú piate výročie svojej existencie. Nielen svojich priaznivcov, ale všetkých fanúšikov kvalitného interpretačného umenia pozývajú spoločne osláviť narodeniny súboru Sirén. Pripravujú totiž veľkolepý a pompézny Výročný koncert Les Sirènes.

Les Sirenes (Sirény) / Kam na koncert / Kam za kultúrou
Sirény

Tento neobyčajný ženský zbor založil v roku 2018 zbormajster a umelecký vedúci, mladý a kreatívny Lukáš Kunst. Veľkú časť repertoáru telesa tvorí slovenská a česká hudba (Suchoň, Moyzes, Hrušovský, Špilák, Dvořák, Martinů, Eben, Janáček, Jašurdová, atď.). No v obľube majú aj zahraničné hudobné tituly, či už muzikálové alebo popové, rockové i jazzové hity. To všetko a ešte omnoho viac odznie práve na dlho očakávanom výročnom koncerte. Ten sa, ako avizujeme v aktuálnom prehľade Kam za kultúrou, uskutoční dňa 24. júna o 19.00 hodine v Klariskách.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou od pondelka 19. 6. 2023?

Oceňovaný súbor

Keďže zbor si zakladá na kvalitnej interpretácii, vynikajúcej hlasovej kultúre, intonačnej a rytmickej precíznosti s veľkou dávkou muzikality, ich aktívna práca má za následok aj patričné ohodnotenia naprieč celej ich päťročnej existencie, a to doma i v zahraničí. Už v roku 2018 získali zlaté pásmo v medzinárodnej zborovej súťaži Bratislava Cantat II a stali sa tak víťazom vo svojej kategórii.

Les Sirenes / Sirény

V roku 2022 zasa Sirény získali zlatú medailu na súťaži Slovakia Cantat a taktiež zlatú medailu na medzinárodnej speváckej súťaži Svátky písní International Choir Festival v Olomouci. Nezaháľali a hneď o rok sa opäť vydali na ďalší, v poradí 50. ročník tejto prestížnej súťaže v Českej republike a v sobotu 3. júna 2023 si hrdo priniesli až dve zlaté medaily, a to rovno v dvoch kategóriách: Populárna hudbaKomorné zbory. Okrem aktívnych účastí na súťažiach majú pravidelné koncerty rozmanitej hudobnej dramaturgie.

Sirény majú na konte prestížne spolupráce

Zbor spolupracuje tiež s mnohými inštrumentálnymi zoskupeniami (House band of Les Sirènes, Hilaris Chamber Orchestra, The Ladies Ensemble či v minulosti Haydnov komorný orchester a Ensemble band) a sólistami (Pavol Kubáň, Dávid Árva, Dominika Hanko, Sisa Sklovská, Otokar Klein, Eva Dovcová a ďalší).

Výročný koncert Sirén / hostia

A práve na veľkom Výročnom koncerte Les Sirènes budete môcť okrem Sirén počuť nie len už vyššie spomínaných speváckych  sólistov (Sisu Sklovskú, Dávida Árvu či Martina Gyimesiho), ale aj inštrumentalistov, a to ich domácu „sirénsku“ kapelu House band of Les Sirènes a tiež sláčikové trio z The Ladies Ensemble.

The Ladies Ensemble
The Ladies Ensemble

Prijmite srdečné pozvanie od tohto čarovného zboru a oslávte ich narodeniny spolu s nimi nezabudnuteľným koncertným zážitkom, ktorého vyvrcholením bude aj narodeninové prekvapenie pre divákov. Nezabudnite, koncert sa uskutoční už 24. júna o 19.00 v Klariskách.

TS, Les Sirènes 

Foto: The Ladies Ensemble, archív Les Sirènes 

Zdroj: Les Sirènes 

Redakciu informoval a fotografie poskytol Lukáš Kunst, Les Sirènes 

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »