Novinky

Sirény s veľkou pompou oslávia 5. výročie koncertom v Klariskách

Sireny / Les Sirenes / výročný koncert 2023

Sirény sa opäť hlásia o slovo. Už v poslednú júnovú sobotu 24. júna o 19.00 hodine čaká bratislavské publikum v Koncertnej sieni Klarisky Výročný koncert Sirén a ich hostí. Koncert sa koná pri príležitosti 5. výročia založenia súboru. Bude to koncert, ktorý treba zažiť!

Sirény už o pár dní oslávia výnimočným koncertným podujatím svoje výročie. Staromestský ženský komorný spevácky zbor pod názvom Les Sirènes spolu so svojim zakladateľom, zbormajstrom a dirigentom Lukášom Kunstom totiž oslavujú piate výročie svojej existencie. Nielen svojich priaznivcov, ale všetkých fanúšikov kvalitného interpretačného umenia pozývajú spoločne osláviť narodeniny súboru Sirén. Pripravujú totiž veľkolepý a pompézny Výročný koncert Les Sirènes.

Les Sirenes (Sirény) / Kam na koncert / Kam za kultúrou
Sirény

Tento neobyčajný ženský zbor založil v roku 2018 zbormajster a umelecký vedúci, mladý a kreatívny Lukáš Kunst. Veľkú časť repertoáru telesa tvorí slovenská a česká hudba (Suchoň, Moyzes, Hrušovský, Špilák, Dvořák, Martinů, Eben, Janáček, Jašurdová, atď.). No v obľube majú aj zahraničné hudobné tituly, či už muzikálové alebo popové, rockové i jazzové hity. To všetko a ešte omnoho viac odznie práve na dlho očakávanom výročnom koncerte. Ten sa, ako avizujeme v aktuálnom prehľade Kam za kultúrou, uskutoční dňa 24. júna o 19.00 hodine v Klariskách.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou od pondelka 19. 6. 2023?

Oceňovaný súbor

Keďže zbor si zakladá na kvalitnej interpretácii, vynikajúcej hlasovej kultúre, intonačnej a rytmickej precíznosti s veľkou dávkou muzikality, ich aktívna práca má za následok aj patričné ohodnotenia naprieč celej ich päťročnej existencie, a to doma i v zahraničí. Už v roku 2018 získali zlaté pásmo v medzinárodnej zborovej súťaži Bratislava Cantat II a stali sa tak víťazom vo svojej kategórii.

Les Sirenes / Sirény

V roku 2022 zasa Sirény získali zlatú medailu na súťaži Slovakia Cantat a taktiež zlatú medailu na medzinárodnej speváckej súťaži Svátky písní International Choir Festival v Olomouci. Nezaháľali a hneď o rok sa opäť vydali na ďalší, v poradí 50. ročník tejto prestížnej súťaže v Českej republike a v sobotu 3. júna 2023 si hrdo priniesli až dve zlaté medaily, a to rovno v dvoch kategóriách: Populárna hudbaKomorné zbory. Okrem aktívnych účastí na súťažiach majú pravidelné koncerty rozmanitej hudobnej dramaturgie.

Sirény majú na konte prestížne spolupráce

Zbor spolupracuje tiež s mnohými inštrumentálnymi zoskupeniami (House band of Les Sirènes, Hilaris Chamber Orchestra, The Ladies Ensemble či v minulosti Haydnov komorný orchester a Ensemble band) a sólistami (Pavol Kubáň, Dávid Árva, Dominika Hanko, Sisa Sklovská, Otokar Klein, Eva Dovcová a ďalší).

Výročný koncert Sirén / hostia

A práve na veľkom Výročnom koncerte Les Sirènes budete môcť okrem Sirén počuť nie len už vyššie spomínaných speváckych  sólistov (Sisu Sklovskú, Dávida Árvu či Martina Gyimesiho), ale aj inštrumentalistov, a to ich domácu „sirénsku“ kapelu House band of Les Sirènes a tiež sláčikové trio z The Ladies Ensemble.

The Ladies Ensemble
The Ladies Ensemble

Prijmite srdečné pozvanie od tohto čarovného zboru a oslávte ich narodeniny spolu s nimi nezabudnuteľným koncertným zážitkom, ktorého vyvrcholením bude aj narodeninové prekvapenie pre divákov. Nezabudnite, koncert sa uskutoční už 24. júna o 19.00 v Klariskách.

TS, Les Sirènes 

Foto: The Ladies Ensemble, archív Les Sirènes 

Zdroj: Les Sirènes 

Redakciu informoval a fotografie poskytol Lukáš Kunst, Les Sirènes 

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024
Culture Eventy Literatúra News PR

V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024

Týždeň slovenských knižníc sa koná i tento rok. Do podujatia sa pripojilo opäť mnoho slovenských knižníc. Pri tej príležitosti čaká množstvo podujatí na návštevníkov naprieč všetkými vekovými kategóriami…

Read More
Translate »