Novinky

Reduta pre radosť detí ponúkne Hudobnú akadémiu i rodinný koncert

Rodinný koncert SF / Reduta / Slovenská filharmónia

Bratislavská Reduta ožije deťmi pri príležitosti MDD. Piatok ponúkne Hudobnú akadémiu Slovenskej filharmónie a sobota rodinný koncert. V piatok doobeda sa koná v Redute Hudobná akadémia Slovenskej filharmónie pre bratislavských a mimobratislavských školákov. Na MDD, v sobotu 1. júna 2024 sa v Slovenskej filharmónii zase uskutoční záverečný Rodinný koncert v aktuálnej 75. sezóne.

V znamení Medzinárodného dňa detí, ktorý sa v mnohých krajinách sveta, vrátane Slovenska, oslavuje 1. júna sa ponesie aj bratislavská Reduta. Slovenská filharmónia pri tej príležitosti prináša ďalší diel Hudobnej akadémie pre školákov a v sobotu ponúkne Rodinný koncert. Jeho témou bude hudba z filmov. Slovenský komorný orchester ponúkne výber toho najlepšieho z domácej i svetovej produkcie filmovej hudby. V aktuálnej koncertnej sezóne práve ním uzatvorí tento svoj cyklus zameraný na juniorské publikum a rodiny.

Reduta plná detí

V sobotu 1. júna 2024 sa bude konať v Slovenskej filharmónii záverečný Rodinný koncert v aktuálnej 75. sezóne. Hudobným popoludním bude deti sprevádzať moderátor Martin Vanek.  “S Martinom Vanekom a hudbou oslávime MDD. Spoločne s členmi Slovenského komorného orchestra a umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom vstúpime do sveta filmovej hudby. Uvedomili ste si pri pozeraní rozprávok, že hudba a film bez seba existovať nemôžu? Ak nie, všetko doženiete na koncerte, kde si filmovú hudbu doslova vychutnáme! Nebude chýbať tombola a prekvapenia, ktoré patria k Medzinárodnému dňu detí. Začíname o 16-tej,” približuje výnimočný koncert k MDD tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova.

Rodinný koncert SF / Reduta / Slovenská filharmónia
Martin Vanek s deťmi. Foto: A. Trizuljak

Program koncertu zaznie aj na piatkovej záverečnej Hudobnej akadémii pre školákov, ktorí zo Slovenskej filharmónie odídu ako akademici, s titulom, ktorý budú mať potvrdený na diplome. V piatok tak odíde zo Slovenskej filharmónie 1400 akademikov.

Rodinný koncert SF / Reduta / Slovenská filharmónia
Hudobná akadémia sa ponesie aj v slávnostnom duchu. Z detí sa stanú akademici. Foto: A. Trizuljak

Ďalšie zaujímavé podujatia, ktoré pripravili organizátori deťom k ich sviatku, nájdete v samostatnom článku s názvom Kam s deťmi k MDD? Za kultúrou i na zaujímavé výstavy a podujatia.

TS, Slovenská filharmónia, www.filharmonia.sk

Foto: Alexander Trizuljak, archív SF

Zdroj: Slovenská filharmónia

Reakciu informovala a fotografie z archívu Slovenskej filharmónie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »