Novinky

Rádio_FM spustilo hlasovanie v 16. ročníku Radio_Head Awards

Album roka / David Žbirka / Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022

Rádio_FM ohlásilo v pondelok 8. januára už 16. ročník Radio_Head Awards a spustilo hlasovanie na www.radiohlavy.sk. Fanúšikovia slovenskej hudby tak môžu vyjadriť svoju podporu obľúbeným interpretom v kategóriách Album roka, Skladba roka, Debut roka a Objav roka. Nezabudnite hlasovať v prvom kole do 2. februára do úderu poludňajšieho zvonu.

Rádio_FM ohlásilo v pondelok 8. januára 2024 už 16. ročník Radio_Head Awards. Zároveň spustilo hlasovanie na www.radiohlavy.sk. Fanúšikovia slovenskej hudby tak môžu vyjadriť svoju podporu obľúbeným interpretom v kategóriách Album roka, Skladba roka, Debut roka a Objav roka. Prvé kolo hlasovania prebieha na webovej stránke radiohlavy.sk do 2. februára do 12.00 h.

Radio_ Head Awards

Z prvého kola hlasovania vzíde päť nominovaných v každej kategórii, ktorí postúpia do druhého kola. Postupujúci budú oznámení v pondelok 5. februára v Ráne na eFeMku,. Vtedy sa poslucháči dozvedia aj nominácie v žánrových kategóriách World Music, Folková hudba, Elektronická hudba, Hard&Heavy, Experimentálna hudba, Jazzová a Klasická hudba. Následne odštartuje druhé kolo hlasovania.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Podpora slovenskej hudobnej scény zostáva pre Rádio_FM naďalej jednou z priorít. Domáca hudba dostáva priestor v prúdovom vysielaní i v mnohých špeciáloch, Rádiohlavy sú každoročne vyvrcholením tejto našej snahy a, samozrejme, veľkým hudobným sviatkom,“ dodala intendantka Rádia_FM Janka Imrichová.

Galavečer s vyhlásením výsledkov až v marci

Slávnostné vyhlásenie výsledkov v kategóriách Album roka, Skladba roka, Debut roka a Objav roka sa uskutoční 15. marca. Okrem hlasovania poslucháčov budú tradične udelené aj ceny v porotcovských kategóriách ako Elektronická hudba, World Music, Hard and Heavy, Jazzová hudba, Klasická a Experimentálna hudba. Zvláštnu pozornosť si zaslúži aj Folková hudba, ktorú  úspešne zaviedli minulý rok.

Klasická hudba RHA_ 2021
Rádiohlavu v žánrovej kategórii Klasická hudba 2021 prevzala za ŠfK jej generálna riaditeľka, pani Lucia Potokárová.

Medzi hlavné ocenenia patrí aj Novinárske ocenenie v kategórii Album roka, ktoré minulý rok získala skupina Modré hory za nahrávku Čudne slávni. Cenu od poslucháčov v tej istej kategórii si odniesol Miro Žbirka za album Posledné veci.

Album roka / David Žbirka / Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Poslucháčsku cenu Album roka si za zosnulého otca prevzal David Žbirka. Foto: Martina Mlčúchová

Minulý rok ocenili umelcov ako Para, Berlin Manson, ImNøt, Blame Your Genes, Besna, Júlia Kozáková, Daniel Kordík, Hmlisto & Petr Linhart a ďalší. Laco Lučenič získal ocenenie za prínos do hudby.

Experimentálna hudba 2022 / Daniel Kordik / Rádiohlavy
Daniel Kordik pri preberaní ceny. Foto: Martina Mlčúchová

TS, Rozhlas a televízia Slovenska, www.rtvs.org

Zdroj foto: archív RTVS

Zdroj: RTVS

*** Posledná aktualizácia: 2024-01-29 (adm) ***

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »