Novinky

Počuli ste už zvučku z Priateľov vo veselom coveri WAF BAND?

Počuli ste už zvučku z Priateľov vo veselom coveri WAF BAND?

Svetoznáma zvučka seriálu Priatelia (Friends) sa pod rukami aranžéra Matúša Uhliarika dostala do nových zvukových dimenzií. Vypočujte si ju vo veselom podaní WAF BAND.

WAF Band vznikol pred 4 rokmi počas pandemického obdobia, kedy mali jeho členovia viac voľného času. Chuť spievať a neupadnúť na duchu vyústila do viacerých projektov, kde zoskupenie spolupracovalo s hudobníkmi ako Miriam Kaiser, Ali Brezovský či František Báleš. Raz za pár mesiacov sa WAFáci snažia priniesť i vlastný cover známej piesne. Naposledy to bola pieseň Dvaja zo známeho slovenského muzikálu Neberte nám princeznú. Zoskupenie tentoraz siahlo po svetoznámej zvučke seriálu Priatelia (Friends). Pod rukami aranžéra Matúša Uhliarika dostala do nových zvukových dimenzií. 

Po piesni I’ll Be There for You sme siahli aj preto, že sme medzi sebou úzko životne prepojení, podobne ako herci v seriáli. Humorné i vážnejšie situácie, ktoré sme spolu prežili a ktoré zažívame i na každom spoločnom nácviku, nám pomohli vcítiť sa do textu piesne,“ vysvetľuje Uhliarik. Varovanie rodičov o útrapách sveta dospelých, nechuť vstávať na budík, večná podpora kamarátov, ktorí pri nás stoja v každej situácii…  Chcel som docieliť, aby aranžmán kopíroval bežný život. Každý máme svoj mikrosvet, no hlasy nám výborne znejú aj v spoločnom súzvuku, ktorí máme vo WAFe najradšej,“ priblížil nám aranžér veselej cover verzie.

Slávna pieseň má mnoho aranžmánov

I’ll Be There for You” je pieseň amerického poprockového dua Rembrandts. Pieseň napísali David Crane, Marta Kauffman, Michael Skloff a Allee Willis ako hlavnú tému sitcomu Priatelia na stanici NBC, ktorý sa vysielal v rokoch 1994 až 2004. Americká rocková skupina R.E.M. bola pôvodne požiadaná, aby umožnila použitie svojej piesne “Shiny Happy People” pre tému Priateľov, ale odmietla túto možnosť. Následne bola napísaná pieseň “I’ll Be There for You” a spoločnosť Warner Bros. Television vybrala jedinú dostupnú skupinu na Warner Bros. Records, aby ju nahrala: The Rembrandts. V roku 1995, po tom, čo rozhlasová stanica v Nashville priniesla pieseň do hlavného prúdu popularity, členovia Rembrandts Danny Wilde a Phil Sōlem rozšírili námet piesne o dve nové slohy a túto verziu zaradili na svoj tretí štúdiový album L.P. (1995).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Hľadáte tipy kam za kultúrou? TOP výber je tu (16/2024)

Aranžmánov tejto piesne, i tých pre a capella zoskupenia, je už na svete viacero. Určite na mňa v priebehu tvorby vplývala i jazzová hudba, ktorej sa už viac rokov venujem, dodáva Uhliarik. Okrem nových zvukových dimenzií v svetoznámej zvučke seriálu Priatelia (Friends) si môžete pozrieť aj veselý videoklip, ktoré k nej šesťčlenné vokálne zoskupenie WAF Band pripravilo.

TS, WAF Band

Zdroj a foto: WAF Band

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »