Novinky

ODPORÚČAME: Laureát Ceny Ľudovíta Rajtera Stanislav Masaryk koncertom odprezentuje CD Postcards

ODPORÚČAME: Laureát Ceny Ľudovíta Rajtera Stanislav Masaryk koncertom odprezentuje CD Postcards

Výnimočný koncert dvoch vynikajúcich hudobníkov, trubkára Stanislava Masaryka a klaviristu Ladislava Fanzowitza, sa uskutoční v stredu 22. novembra 2023 o 19. hod. v Moyzesovej sieni FiF UK na Vajanského nábreží v Bratislave. Na koncerte zaznejú diela Bohuslava Martinů, Alexandra Albrechta, Ernő Dohnányiho a Jeana Hubeaua a súčasťou podujatia bude aj prezentácia nového CD-albumu Stanislav Masaryk: Postcards z produkcie Hudobného centra.

Hudobné centrum pozýva priaznivcov kvalitného interpretačného umenia na výnimočné koncertné stretnutie, ktoré pretkáva uvedením profilového CD albumu Stanislava Masaryka Postcards.  Stanislav Masaryk (1993) je absolventom Konzervatória a Vysokej školy múzických umení v Bratislave. V roku 2017 sa stal absolútnym víťazom medzinárodnej interpretačnej súťaže Žestě Brno. Pôsobil v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu, v orchestri Slovenského národného divadla v Bratislave, v orchestri Národného divadla v Prahe, ako aj v hot jazzových formáciách Bratislava Hot Serenaders a Fats Jazz Band. Od roku 2020 je prvým trubkárom Českej filharmónie. 

ODPORÚČAME: Laureát Ceny Ľudovíta Rajtera Stanislav Masaryk koncertom odprezentuje CD Postcards

Ako sólista účinkoval s Českou filharmóniou pod taktovku Semjona Byčkova a Tomáša Netopila, so Slovenskou filharmóniou, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Štátnym komorným orchestrom Žilina, Symfonickým orchestrom VŠMU a so Slovenským mládežníckym orchestrom. V roku 2022 viedol interpretačné kurzy na pôde Royal Academy of Music v Londýne.

V poradí šiesty nositeľ Ceny Ľudovíta Rajtera

Stanislav Masaryk sa v roku 2022 stal šiestym nositeľom Ceny Ľudovíta Rajtera. Rozhodla o tom odborná komisia, menovaná riaditeľom Hudobného centra Igorom Valentovičom. Jej členmi boli riaditeľka Štátnej filharmónie Košice Lucia Potokárová, muzikológ Andrej Šuba, huslista a pedagóg Konzervatória v Bratislave Daniel Rumler a predchádzajúci laureát Ceny Ľudovíta Rajtera, klarinetista Martin Adámek. Okrem neho sú laureátmi tohto ocenenia dirigent Juraj Valčuha (2006), huslista Milan Paľa (2009), kontrabasista Roman Patkoló (2012), huslista Dalibor Karvay (2016) a klarinetista Martin Adámek (2019).

Postcards pokrstia hudbou

Na koncerte v bratislavskej Moyzesovej sieni v stredu 22. novembra 2023 zaznejú diela Bohuslava Martinů, Alexandra Albrechta, Ernő Dohnányiho a Jeana Hubeaua. Súčasťou atraktívneho podujatia bude aj prezentácia nového CD-albumu Stanislav Masaryk: Postcards z produkcie Hudobného centra. Zrealizovali ho v súvislosti s Cenou Ľudovíta Rajtera v Lisztovom centre v rakúskom Raidingu. Na nahrávke profilového albumu so Stanislavom Masarykom spolupracovali klavirista Ladislav Fanzowitz a trubkári Ľubomír Kamenský (Slovenská filharmónia) a Marek Vajo (Česká filharmónia). 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Album obecenstvu predstaví Rastislav Suchan, pedagóg VŠMU a prvý trubkár Slovenskej filharmónie. Návštevníci budú mať možnosť zakúpiť si album Postcards s mimoriadnou zľavou, v cene 10 Eur. Po skončení koncertu sa uskutoční autogramiáda Stanislava Masaryka a Ladislava Fanzowitza. Vstup je voľný s nutnosťou rezervácie miesta prostredníctvom zaslania e-mailu na adresu registracia@hc.sk. Uzávierka rezervácií je 20. novembra.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Noc divadiel 2023 / Kam za kultúrou
Noc divadiel 2023 už v sobotu 18. novembra: prinášame veľký prehľad

TS, Hudobné centrum, www.hc.sk

Zdroj: HC

Redakciu informovala Zuzana Meleková, manažér vzťahov s verejnosťou Hudobného centra

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Posledná aktualizácia: 2023-11-19 (adm, tpp /kv) 

Mikulášsky sprievod / sv. Mikuláš
Community Culture Eventy História Lifestyle News

Svätý Mikuláš obdarúva malých i veľkých

6. decembra slávi svätý Mikuláš svoj sviatok, tešia sa malí i veľkí mikulášskym sprievodom Mikuláša s anjelom a čertom, i drobným darčekom.

Read More
Perinbaba a dva svety
Community Culture Eventy Film News PR

Dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation

Uskutočnila sa dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation.

Read More
Perinbaba a dva svety
Culture Eventy Film News PR

Najočakávanejší slovenský film posledných rokov Perinbaba a dva svety mieri do kín

Najočakávanejší slovenský film posledných rokov mieri do kín. Jakubiskov ostatný film Perinbaba a dva svety uvedú už o pár dní.

Read More
Translate »