Novinky

ODPORÚČAME: Laureát Ceny Ľudovíta Rajtera Stanislav Masaryk koncertom odprezentuje CD Postcards

ODPORÚČAME: Laureát Ceny Ľudovíta Rajtera Stanislav Masaryk koncertom odprezentuje CD Postcards

Výnimočný koncert dvoch vynikajúcich hudobníkov, trubkára Stanislava Masaryka a klaviristu Ladislava Fanzowitza, sa uskutoční v stredu 22. novembra 2023 o 19. hod. v Moyzesovej sieni FiF UK na Vajanského nábreží v Bratislave. Na koncerte zaznejú diela Bohuslava Martinů, Alexandra Albrechta, Ernő Dohnányiho a Jeana Hubeaua a súčasťou podujatia bude aj prezentácia nového CD-albumu Stanislav Masaryk: Postcards z produkcie Hudobného centra.

Hudobné centrum pozýva priaznivcov kvalitného interpretačného umenia na výnimočné koncertné stretnutie, ktoré pretkáva uvedením profilového CD albumu Stanislava Masaryka Postcards.  Stanislav Masaryk (1993) je absolventom Konzervatória a Vysokej školy múzických umení v Bratislave. V roku 2017 sa stal absolútnym víťazom medzinárodnej interpretačnej súťaže Žestě Brno. Pôsobil v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu, v orchestri Slovenského národného divadla v Bratislave, v orchestri Národného divadla v Prahe, ako aj v hot jazzových formáciách Bratislava Hot Serenaders a Fats Jazz Band. Od roku 2020 je prvým trubkárom Českej filharmónie. 

ODPORÚČAME: Laureát Ceny Ľudovíta Rajtera Stanislav Masaryk koncertom odprezentuje CD Postcards

Ako sólista účinkoval s Českou filharmóniou pod taktovku Semjona Byčkova a Tomáša Netopila, so Slovenskou filharmóniou, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Štátnym komorným orchestrom Žilina, Symfonickým orchestrom VŠMU a so Slovenským mládežníckym orchestrom. V roku 2022 viedol interpretačné kurzy na pôde Royal Academy of Music v Londýne.

V poradí šiesty nositeľ Ceny Ľudovíta Rajtera

Stanislav Masaryk sa v roku 2022 stal šiestym nositeľom Ceny Ľudovíta Rajtera. Rozhodla o tom odborná komisia, menovaná riaditeľom Hudobného centra Igorom Valentovičom. Jej členmi boli riaditeľka Štátnej filharmónie Košice Lucia Potokárová, muzikológ Andrej Šuba, huslista a pedagóg Konzervatória v Bratislave Daniel Rumler a predchádzajúci laureát Ceny Ľudovíta Rajtera, klarinetista Martin Adámek. Okrem neho sú laureátmi tohto ocenenia dirigent Juraj Valčuha (2006), huslista Milan Paľa (2009), kontrabasista Roman Patkoló (2012), huslista Dalibor Karvay (2016) a klarinetista Martin Adámek (2019).

Postcards pokrstia hudbou

Na koncerte v bratislavskej Moyzesovej sieni v stredu 22. novembra 2023 zaznejú diela Bohuslava Martinů, Alexandra Albrechta, Ernő Dohnányiho a Jeana Hubeaua. Súčasťou atraktívneho podujatia bude aj prezentácia nového CD-albumu Stanislav Masaryk: Postcards z produkcie Hudobného centra. Zrealizovali ho v súvislosti s Cenou Ľudovíta Rajtera v Lisztovom centre v rakúskom Raidingu. Na nahrávke profilového albumu so Stanislavom Masarykom spolupracovali klavirista Ladislav Fanzowitz a trubkári Ľubomír Kamenský (Slovenská filharmónia) a Marek Vajo (Česká filharmónia). 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Album obecenstvu predstaví Rastislav Suchan, pedagóg VŠMU a prvý trubkár Slovenskej filharmónie. Návštevníci budú mať možnosť zakúpiť si album Postcards s mimoriadnou zľavou, v cene 10 Eur. Po skončení koncertu sa uskutoční autogramiáda Stanislava Masaryka a Ladislava Fanzowitza. Vstup je voľný s nutnosťou rezervácie miesta prostredníctvom zaslania e-mailu na adresu registracia@hc.sk. Uzávierka rezervácií je 20. novembra.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Noc divadiel 2023 / Kam za kultúrou
Noc divadiel 2023 už v sobotu 18. novembra: prinášame veľký prehľad

TS, Hudobné centrum, www.hc.sk

Zdroj: HC

Redakciu informovala Zuzana Meleková, manažér vzťahov s verejnosťou Hudobného centra

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Posledná aktualizácia: 2023-11-19 (adm, tpp /kv) 

Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Spišské divadlo
Culture Divadlo News Odporúčame Podujatia PR

Spišské divadlo na záver sezóny na festivale v Martine aj so Zlatou labuťou

Spišské divadlo čaká záver sezóny. Uvedie dve derniéry a vystúpi na festivale v Martine. Čaká ho aj tradičný galavečer Zlatá labuť.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Translate »