Novinky

Nové CD Kněžíkovej a Englichovej – K2 pokrstil Jaroš

Nové CD Kněžíkovej a Englichovej - K2 - pokrstil Jaroš

Na festivale Smetanova Litomyšl pokrstili dve Kateřiny, sopranistka Kateřina Kněžíková a harfistka Kateřina Englichová CD K2. Kmotrom CD sa stal horolezec Radek Jaroš, ktorý K2 zdolal.

Album K2 prináša unikátne spojenie sopránu a harfy. Prostredníkom sú piesňové cykly Benjamina Brittena, Petra Ebena, Bohuslava Martinů, Leoša Janáčka a Sylvie Borodovej. Ako kmotra si dve Kateřiny – Kněžíková s Englichovou – pozvali najúspešnejšieho českého himalájskeho profesionálneho horolezca Radka Jaroša. Meno kmotra sme avizovali TU.

(reklamný článok, vydavateľstvo Radioservis, a.s.)

K2

Porazil K2, pokrstil K2

Ten na K2, najvyšší horu Pakistanu (8611m), vystúpil až počas piatej expedície. Tým sa zároveň stal pätnástym človekom planéty, ktorému sa podarilo postaviť sa na vrcholoch vrtkých najvyšších hôr sveta, a to bez použitia kyslíkových prístrojov. „Na K2 som strávil, pokiaľ to zrátam, pri pätici expedícií takmer polroka svojho života. Viem, ako je to ťažké dostať sa až na vrchol. Ale tiež viem, že sa človek nesmie vzdať a musí ísť za svojím cieľom, snom. A je jedno v akom je to odbore. Cieľavedomá práca a vytrvalosť sa vypláca. Prajem nášmu “duu“ K2 a ich novému CD nech tiež dosiahnu svojich vysnených mét a prinášajú radosť čo najväčšiemu okruhu ľudí,“ zaželal CD K2 Jaroš.

Nové CD Kněžíkovej a Englichovej - K2 - pokrstil Jaroš
Nové CD Kateřiny Kněžíkovej a Kateřiny Englichovej - K2 - pokrstil známy český horolezec Radek Jaroš.

Darček k blížiacim sa narodeninám

Mám obrovskú radosť, keď sa podarí zrealizovať niečo výnimočného a originálneho. Spojenie hlasu a harfy takým bez pochýb je a zároveň je pre mňa synonymom pre krásu, čistotu a vznešenosť. S Kateřinou sme si splnili, za obrovskej podpory vydavateľstva Radioservis, niekoľkoročný sen a ja som si k svojim blížiacim sa guľatinám nadelila nasaj krásny darček. Je úžasné mať vedľa seba človeka, ktorý sa nebojí experimentovať, má otvorené srdce a myseľ a ide po vašom boku zdolávať pomyselné hudobné vrcholy K2,“ pripája sa Kateřina Kněžíková.

Nadviazali na úspešnú spoluprácu

Dve renomované hudobníčky súčasnosti – Kněžíková a Englichová – predstavujú špičky vo svojich oboroch. Jedna je uznávanou harfistkou a harfovou pedagogičkou s bohatou koncertnou i nahrávacou činnosťou. Tá druhá je poprednou opernou sólistkou, ktorá zbiera úspechy doma i v cudzine. Posledným a zároveň najväčším ocenením Kněžíkovej je svetová cena BBC music magazine award 2022 v kategórii vocal (písali sme o tom TU – pozn. red.). Spoločné aktivity oboch dám sa datujú od roku 2017, kedy za recitál a live nahrávku piesní s harfou získala cenu CLASSIC PRAGUE AWARDS.

PR článok

Redakciu informovali a fotografie poskytli Eva Jasanovská, PR Kateřiny Kněžíkovej a Petra Dankovičová, PR vydavateľstva Radioservis, a.s.

 

*** Aktualizácia: 28.6.2022, 11:55 hod. ***

One thought on “Nové CD Kněžíkovej a Englichovej – K2 pokrstil Jaroš”

Comments are closed.

Collegium Technicum
Culture Hudba Koncerty News PR

Collegium Technicum oslávi 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou

Collegium Technicum oslávi už vo štvrtok 28. septembra 2023 svoje 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou.

Read More
Pro musica nostra Gömöriensi 2023
Culture Festivaly Hudba Koncerty News PR

Festival Pro musica nostra spestrí hudobnú jeseň aj na Gemeri

Obľúbený festival Pro musica nostra spestrí hudobnú jeseň okrem Nitrianskeho kraja aj viaceré lokality na Gemeri. Pozrite si, čo prináša!

Read More
Divadelný Spiš
Culture Divadlo Festivaly News Odporúčame PR

Divadelný Spiš s atraktívnymi novinkami štartuje 28. septembra 2023

Vo štvrtok 28. septembra sa začína najväčší medzinárodný divadelný festival na východe Slovenska Divadelný Spiš aj s atraktívnymi novinkami

Read More
Translate »