Nové CD Kněžíkovej a Englichovej – K2 pokrstil Jaroš

Nové CD Kněžíkovej a Englichovej - K2 - pokrstil Jaroš

Na festivale Smetanova Litomyšl pokrstili dve Kateřiny, sopranistka Kateřina Kněžíková a harfistka Kateřina Englichová CD K2. Kmotrom CD sa stal horolezec Radek Jaroš, ktorý K2 zdolal.

Album K2 prináša unikátne spojenie sopránu a harfy. Prostredníkom sú piesňové cykly Benjamina Brittena, Petra Ebena, Bohuslava Martinů, Leoša Janáčka a Sylvie Borodovej. Ako kmotra si dve Kateřiny – Kněžíková s Englichovou – pozvali najúspešnejšieho českého himalájskeho profesionálneho horolezca Radka Jaroša. Meno kmotra sme avizovali TU.

(reklamný článok, vydavateľstvo Radioservis, a.s.)

K2

Porazil K2, pokrstil K2

Ten na K2, najvyšší horu Pakistanu (8611m), vystúpil až počas piatej expedície. Tým sa zároveň stal pätnástym človekom planéty, ktorému sa podarilo postaviť sa na vrcholoch vrtkých najvyšších hôr sveta, a to bez použitia kyslíkových prístrojov. „Na K2 som strávil, pokiaľ to zrátam, pri pätici expedícií takmer polroka svojho života. Viem, ako je to ťažké dostať sa až na vrchol. Ale tiež viem, že sa človek nesmie vzdať a musí ísť za svojím cieľom, snom. A je jedno v akom je to odbore. Cieľavedomá práca a vytrvalosť sa vypláca. Prajem nášmu “duu“ K2 a ich novému CD nech tiež dosiahnu svojich vysnených mét a prinášajú radosť čo najväčšiemu okruhu ľudí,“ zaželal CD K2 Jaroš.

Nové CD Kněžíkovej a Englichovej - K2 - pokrstil Jaroš
Nové CD Kateřiny Kněžíkovej a Kateřiny Englichovej - K2 - pokrstil známy český horolezec Radek Jaroš.

Darček k blížiacim sa narodeninám

Mám obrovskú radosť, keď sa podarí zrealizovať niečo výnimočného a originálneho. Spojenie hlasu a harfy takým bez pochýb je a zároveň je pre mňa synonymom pre krásu, čistotu a vznešenosť. S Kateřinou sme si splnili, za obrovskej podpory vydavateľstva Radioservis, niekoľkoročný sen a ja som si k svojim blížiacim sa guľatinám nadelila nasaj krásny darček. Je úžasné mať vedľa seba človeka, ktorý sa nebojí experimentovať, má otvorené srdce a myseľ a ide po vašom boku zdolávať pomyselné hudobné vrcholy K2,“ pripája sa Kateřina Kněžíková.

Nadviazali na úspešnú spoluprácu

Dve renomované hudobníčky súčasnosti – Kněžíková a Englichová – predstavujú špičky vo svojich oboroch. Jedna je uznávanou harfistkou a harfovou pedagogičkou s bohatou koncertnou i nahrávacou činnosťou. Tá druhá je poprednou opernou sólistkou, ktorá zbiera úspechy doma i v cudzine. Posledným a zároveň najväčším ocenením Kněžíkovej je svetová cena BBC music magazine award 2022 v kategórii vocal (písali sme o tom TU – pozn. red.). Spoločné aktivity oboch dám sa datujú od roku 2017, kedy za recitál a live nahrávku piesní s harfou získala cenu CLASSIC PRAGUE AWARDS.

PR článok

Redakciu informovali a fotografie poskytli Eva Jasanovská, PR Kateřiny Kněžíkovej a Petra Dankovičová, PR vydavateľstva Radioservis, a.s.

 

*** Aktualizácia: 28.6.2022, 11:55 hod. ***

One thought on “Nové CD Kněžíkovej a Englichovej – K2 pokrstil Jaroš”

Comments are closed.

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Trio Bohémo dnes zakončí jarnú časť festivalu Věčná naděje

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje zakončí svoju jarnú časť 30. marca koncertom Tria Bohémo v kostole sv. Vavrinca na Malej Strane. „Počas šiestich týždňov sme mohli obdivovať diela nielen terezínskych skladateľov, ale tiež si vypočuť prednášku o hudobnom a kultúrnom živote v Terezíně, zažiť vôbec prvý koncert projektu Terne Čhave: Porajmos, spracúvajúci piesne pripomínajúce obete […]

Read More
Veľká noc 2023 / koncerty
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľká noc 2023 s hudbou v sviatočnej atmosfére

Pre niektorých sviatky jari a pre iných je Veľká noc spojená s pripomienkou umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku, tieto sviatky spestria sviatočné koncerty aj v Slovenskej filharmónii. Tento rok je ponuka veľkonočných koncertov naozaj bohatá a veľmi atraktívna. Začínajú sa už na Kvetnú (presnejšie Palmovú) […]

Read More
Allegretto Žilina 2023
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Allegretto Žilina 2023 s atraktívnym programom štartuje o necelý mesiac

Stredoeurópsky festival koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa nezadržateľne blíži. Aký program prináša jeho 32. ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra? Šesť dní, sedem koncertov, dvanásť umelcov zo siedmich krajín a zaujímavé dramaturgie, a to nie je zďaleka všetko. Žilinskému publiku Allegretto Žilina opäť sprostredkuje výnimočný umelecký […]

Read More
Translate »