Novinky

Nové CD Kněžíkovej a Englichovej – K2 pokrstil Jaroš

Nové CD Kněžíkovej a Englichovej - K2 - pokrstil Jaroš

Na festivale Smetanova Litomyšl pokrstili dve Kateřiny, sopranistka Kateřina Kněžíková a harfistka Kateřina Englichová CD K2. Kmotrom CD sa stal horolezec Radek Jaroš, ktorý K2 zdolal.

Album K2 prináša unikátne spojenie sopránu a harfy. Prostredníkom sú piesňové cykly Benjamina Brittena, Petra Ebena, Bohuslava Martinů, Leoša Janáčka a Sylvie Borodovej. Ako kmotra si dve Kateřiny – Kněžíková s Englichovou – pozvali najúspešnejšieho českého himalájskeho profesionálneho horolezca Radka Jaroša. Meno kmotra sme avizovali TU.

(reklamný článok, vydavateľstvo Radioservis, a.s.)

K2

Porazil K2, pokrstil K2

Ten na K2, najvyšší horu Pakistanu (8611m), vystúpil až počas piatej expedície. Tým sa zároveň stal pätnástym človekom planéty, ktorému sa podarilo postaviť sa na vrcholoch vrtkých najvyšších hôr sveta, a to bez použitia kyslíkových prístrojov. „Na K2 som strávil, pokiaľ to zrátam, pri pätici expedícií takmer polroka svojho života. Viem, ako je to ťažké dostať sa až na vrchol. Ale tiež viem, že sa človek nesmie vzdať a musí ísť za svojím cieľom, snom. A je jedno v akom je to odbore. Cieľavedomá práca a vytrvalosť sa vypláca. Prajem nášmu “duu“ K2 a ich novému CD nech tiež dosiahnu svojich vysnených mét a prinášajú radosť čo najväčšiemu okruhu ľudí,“ zaželal CD K2 Jaroš.

Nové CD Kněžíkovej a Englichovej - K2 - pokrstil Jaroš
Nové CD Kateřiny Kněžíkovej a Kateřiny Englichovej - K2 - pokrstil známy český horolezec Radek Jaroš.

Darček k blížiacim sa narodeninám

Mám obrovskú radosť, keď sa podarí zrealizovať niečo výnimočného a originálneho. Spojenie hlasu a harfy takým bez pochýb je a zároveň je pre mňa synonymom pre krásu, čistotu a vznešenosť. S Kateřinou sme si splnili, za obrovskej podpory vydavateľstva Radioservis, niekoľkoročný sen a ja som si k svojim blížiacim sa guľatinám nadelila nasaj krásny darček. Je úžasné mať vedľa seba človeka, ktorý sa nebojí experimentovať, má otvorené srdce a myseľ a ide po vašom boku zdolávať pomyselné hudobné vrcholy K2,“ pripája sa Kateřina Kněžíková.

Nadviazali na úspešnú spoluprácu

Dve renomované hudobníčky súčasnosti – Kněžíková a Englichová – predstavujú špičky vo svojich oboroch. Jedna je uznávanou harfistkou a harfovou pedagogičkou s bohatou koncertnou i nahrávacou činnosťou. Tá druhá je poprednou opernou sólistkou, ktorá zbiera úspechy doma i v cudzine. Posledným a zároveň najväčším ocenením Kněžíkovej je svetová cena BBC music magazine award 2022 v kategórii vocal (písali sme o tom TU – pozn. red.). Spoločné aktivity oboch dám sa datujú od roku 2017, kedy za recitál a live nahrávku piesní s harfou získala cenu CLASSIC PRAGUE AWARDS.

PR článok

Redakciu informovali a fotografie poskytli Eva Jasanovská, PR Kateřiny Kněžíkovej a Petra Dankovičová, PR vydavateľstva Radioservis, a.s.

 

*** Aktualizácia: 28.6.2022, 11:55 hod. ***

One thought on “Nové CD Kněžíkovej a Englichovej – K2 pokrstil Jaroš”

Comments are closed.

SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024
Culture Eventy Literatúra News PR

V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024

Týždeň slovenských knižníc sa koná i tento rok. Do podujatia sa pripojilo opäť mnoho slovenských knižníc. Pri tej príležitosti čaká množstvo podujatí na návštevníkov naprieč všetkými vekovými kategóriami…

Read More
Translate »