Nové CD Kněžíkovej a Englichovej – K2 pokrstil Jaroš

Nové CD Kněžíkovej a Englichovej - K2 - pokrstil Jaroš

Na festivale Smetanova Litomyšl pokrstili dve Kateřiny, sopranistka Kateřina Kněžíková a harfistka Kateřina Englichová CD K2. Kmotrom CD sa stal horolezec Radek Jaroš, ktorý K2 zdolal.

Album K2 prináša unikátne spojenie sopránu a harfy. Prostredníkom sú piesňové cykly Benjamina Brittena, Petra Ebena, Bohuslava Martinů, Leoša Janáčka a Sylvie Borodovej. Ako kmotra si dve Kateřiny – Kněžíková s Englichovou – pozvali najúspešnejšieho českého himalájskeho profesionálneho horolezca Radka Jaroša. Meno kmotra sme avizovali TU.

(reklamný článok, vydavateľstvo Radioservis, a.s.)

K2

Porazil K2, pokrstil K2

Ten na K2, najvyšší horu Pakistanu (8611m), vystúpil až počas piatej expedície. Tým sa zároveň stal pätnástym človekom planéty, ktorému sa podarilo postaviť sa na vrcholoch vrtkých najvyšších hôr sveta, a to bez použitia kyslíkových prístrojov. „Na K2 som strávil, pokiaľ to zrátam, pri pätici expedícií takmer polroka svojho života. Viem, ako je to ťažké dostať sa až na vrchol. Ale tiež viem, že sa človek nesmie vzdať a musí ísť za svojím cieľom, snom. A je jedno v akom je to odbore. Cieľavedomá práca a vytrvalosť sa vypláca. Prajem nášmu “duu“ K2 a ich novému CD nech tiež dosiahnu svojich vysnených mét a prinášajú radosť čo najväčšiemu okruhu ľudí,“ zaželal CD K2 Jaroš.

Nové CD Kněžíkovej a Englichovej - K2 - pokrstil Jaroš
Nové CD Kateřiny Kněžíkovej a Kateřiny Englichovej - K2 - pokrstil známy český horolezec Radek Jaroš.

Darček k blížiacim sa narodeninám

Mám obrovskú radosť, keď sa podarí zrealizovať niečo výnimočného a originálneho. Spojenie hlasu a harfy takým bez pochýb je a zároveň je pre mňa synonymom pre krásu, čistotu a vznešenosť. S Kateřinou sme si splnili, za obrovskej podpory vydavateľstva Radioservis, niekoľkoročný sen a ja som si k svojim blížiacim sa guľatinám nadelila nasaj krásny darček. Je úžasné mať vedľa seba človeka, ktorý sa nebojí experimentovať, má otvorené srdce a myseľ a ide po vašom boku zdolávať pomyselné hudobné vrcholy K2,“ pripája sa Kateřina Kněžíková.

Nadviazali na úspešnú spoluprácu

Dve renomované hudobníčky súčasnosti – Kněžíková a Englichová – predstavujú špičky vo svojich oboroch. Jedna je uznávanou harfistkou a harfovou pedagogičkou s bohatou koncertnou i nahrávacou činnosťou. Tá druhá je poprednou opernou sólistkou, ktorá zbiera úspechy doma i v cudzine. Posledným a zároveň najväčším ocenením Kněžíkovej je svetová cena BBC music magazine award 2022 v kategórii vocal (písali sme o tom TU – pozn. red.). Spoločné aktivity oboch dám sa datujú od roku 2017, kedy za recitál a live nahrávku piesní s harfou získala cenu CLASSIC PRAGUE AWARDS.

PR článok

Redakciu informovali a fotografie poskytli Eva Jasanovská, PR Kateřiny Kněžíkovej a Petra Dankovičová, PR vydavateľstva Radioservis, a.s.

 

*** Aktualizácia: 28.6.2022, 11:55 hod. ***

One thought on “Nové CD Kněžíkovej a Englichovej – K2 pokrstil Jaroš”

Comments are closed.

Aurum Quartet
Hudba Koncerty Literatúra News Odporúčame PR

Jedinečný advent so štyrmi klarinetmi

Sviatky a hudba k sebe patria. Predvianočný čas nie je výnimkou. Na tradície adventných a vianočných koncertov nadväzuje aj v tomto roku jedinečné slovenské klarinetové zoskupenie Aurum Quartet. S úspechom reprezentovalo Slovensko v Kuvajte, v Portugalsku, v Nemecku či v Českej republike, no nezabúda ani na svojich priaznivcov na Slovensku. Počas decembra na nich pamätá dvojicou vystúpení. Oneskorenou mikulášskou nádielkou bude koncert na […]

Read More
Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
Translate »