Novinky

Koncert nielen pre juniorov. Symfonický orchester Konzervatória opäť v Redute

Koncert nielen pre juniorov. Symfonický orchester Konzervatória opäť v Redute / Konzervatórium

Atraktívny program jubilejnej sezóny Slovenskej filharmónie pokračuje. Vo februári prináša výnimočné zážitky. Myslí aj na juniorské publikum či všetkých tých, ktorých zaujíma budúcnosť slovenskej hudobnej kultúry. Po úspešnom projekte Bratislavského chlapčenského zboru a telies SF s „Príbehom hudby Slovenskej filharmónie“ prichádza čas na ďalší zaujímavý koncert nielen pre juniorov. Koncertná sieň SF bude už v stredu 21. februára 2024 patriť hudobníkom z radov mladých úspešných symfonikov. Symfonický orchester Konzervatória, Tolstého 11, Bratislava pod taktovkou Mgr. art. Juraja Jartima, ArtD. sa počas aktuálnej sezóny vracia do Reduty opäť. Predstaví aj mladých hudobníkov a spolu so sólistami poskytne zaujímavý prierez štvoricou diel.

Symfonický orchester Konzervatória, Tolstého 11, Bratislava každoročne prezentuje v Koncertnej sieni bratislavskej Reduty symfonické a koncertné diela všetkých štýlových období. Zároveň predstavuje nielen mladých koncertných hráčov, ale aj generácie nádejných mimoriadne talentovaných sólistov. Pre nich sú tieto koncerty dôležitým faktorom pri ich príprave na uplatnenie sa v profesionálnej praxi.

Koncert Symfonického orchestra Konzervatória v Bratislave / Symfonický orchester Konzervatória v Bratislave Juraj Jartim / Kam za kultúrou / Kam na koncert / Slovenská filharmónia
Koncert Symfonického orchestra Konzervatória v Bratislave zaznie v Redute opäť pod taktovkou dirigenta Juraja Jartima. Foto: archív SF

Už v najbližších dňoch ich opäť privíta Koncertná sieň Slovenskej filharmónie. Symfonický orchester Konzervatória v Bratislave pod taktovkou Mgr. art. Juraja Jartima, ArtD. býva stálicou a pravidelným hosťom sezón juniorského cyklu Slovenskej filharmónie. Spolu s trojicou sólistov sa teraz predstavia s pestrou škálou skladieb štvorice skladateľov. Tento koncert iste nadchne nielen mnohých žiakov základných umeleckých škôl, ale aj všetkých, ktorí sa zaujímajú o budúcnosť slovenskej hudobnej kultúry.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Slovenská filharmónia pozýva na koncerty do Reduty aj vo februári. Pozrite, aké programy chystá / Kam za kultúrou
Slovenská filharmónia pozýva na koncerty do Reduty aj vo februári. Pozrite, aké programy chystá

Od majstrov klasicizmu k veľkým skladateľom prelomu 19. a 20. storočia

Najbližší koncert Symfonického orchestra Konzervatória ponúkne v Koncertnej sieni SF program s dielami štyroch skladateľov. Tentoraz to budú traja mladí laureáti medzinárodných interpretačných súťaží – sopranistka Nina Krížová, hráč na tube Samuel Kulík a klavirista Gregor Žovic. Pre svoj februárový koncert si pripravili pre návštevníkov všetkých generácií, ale prioritne pre juniorov, zaujímavý program. Pozvú ich na hudobnú cestu od majstrov klasicizmu Mozarta a Beethovena až k skladateľom prelomu predminulého a minulého storočia. Priestor s Mozartom dostane vokálne umenie a tiež diela „najanglickejšieho“ skladateľa Ralpha Vaughana Williamsa či ďalšieho slávneho skladateľa, Nóra Edvarda Griega.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Slovenská filharmónia pripravuje podujatia pre mladých aj v jubilejnej sezóne / koncerty
Slovenská filharmónia pripravuje podujatia pre mladých aj v jubilejnej sezóne

Vstupenky na koncert v rámci cyklu Junior Slovenskej filharmónie zakúpite online alebo v Pokladnici SF.

— 

Foto: archív Slovenskej filharmónie

Zdroj: Konzervatórium, Tolstého 11, Bratislava a Slovenská filharmónia

Článok vznikol v spolupráci s Konzervatóriom, Tolstého 11, Bratislava

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Translate »