Kapela Heľenine oči má nový song CIRKUS

Heľenine oči - CIRKUS

Kapela Heľenine oči vydala nový videoklip. Volá sa CIRKUS. Chalani z tejto kapely si pred ústa servítku nedávajú. V minulosti svojimi skladbami poukázali na problém prešovského obchvatu či kauzy, v ktorých zasahovala NAKA. Tentokrát skladbou CIRKUS narážajú na ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy.

Novinka CIRKUS je ďalšou skladbou z pripravovaného a dlho očakávaného albumu s rovnomenným názvom. „Na tejto skladbe sa podieľalo viac členov kapely, prvotný tvorivý impulz prišiel od bubeníka Pavla Balčáka, finálne aranžmány sme doťukli s naším dvorným producentom Adamom A. Kurucom,“ hovorí líder kapely Martin Mihalčín.

Text piesne spevákovi napadol začiatkom roku 2020 na cestách po zahraničí a večernom sledovaní sociálnych sietí. „Premýšľanie o tejto téme ma utvrdilo v rozhodnutí opustiť súkromné aktivity na sociálnych sieťach a doteraz som s týmto rozhodnutím spokojný,“ priznáva Mihalčín. „Text piesne si však podľa môjho názoru každý rozanalyzuje najlepšie sám,“ dopĺňa ma margo významu skladby. Hudobný šat textu songu Martina Mihalčína prepožičali autori hudby Martin Mihalčín a Pavol Balčák.

Heľenine oči / Cirkus
Zdroj foto: Heľenine oči

Živelní Prešovčania si aj teraz do nahrávacieho štúdia prizvali šikovných hudobníkov.  Trúbku nahrával Pavol Jeňo a akordeón Ján BrdkaNikola Kizić.  Skladba sa nahrávala v štúdiu Perina a o mix a master sa postaral Martin Migaš.

Videoklip CIRKUS je ochutnávkou rovnomenného pripravovaného albumu

Novinku, ktorá nesie i názov pripravovaného albumu, kapela zverejnila prostredníctvom videa. Videoklip k CIRKUSU sa nakrúcal s pomocou kamaráta kapely Petra Rončíka, ktorý si v minulosti párkrát s kapelou Heľenine oči zahral ako hosťujúci gitarista. Účinkujúci v novom videu sú všetko priatelia zoskupenia, herci z Prešova a okolia.

„Témou klipu je poukázať na to, čo je už väčšine ľudí jasné. Na rozhádanosť, nespokojnosť  či dokonca agresivitu ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy. Algoritmus na sociálnych sieťach nám ponúka články, ktoré nás v tomto virtuálnom priestore udržia čo najdlhšie. Je jedno, či sú tie články relevantné, podložené, alebo ide o cielenú demagógiu, propagandu alebo hoaxy. Ľudia si nechtiac vytvárajú svoj názor na život a svet práve na základe týchto, často nepravdivých, informácií. A tú svoju „pravdu“, ktorú im namiešal algoritmus, čoraz agresívnejšie presadzujú a pretláčajú vo svojom okolí a na svojich profiloch. Často sa tak stane, že sú rozhádané rodiny a kamaráti.  Význam samotného textu by som rád prenechal na ľudí,“ vysvetľuje na záver Mihalčín tému videoklipu i pesničky. 

Redakciu informovala PR manažérka Janka Marczellová

One thought on “Kapela Heľenine oči má nový song CIRKUS”

Comments are closed.

CD k muzikálu Jánošík
Divadlo Hudba News

Divadlo Nová scéna vydalo CD so skladbami z muzikálu Jánošík

Divadlo Nová scéna vydalo album JÁNOŠÍK so skladbami z rovnomenného pôvodného slovenského muzikálu. Slávnostný krst albumu sa konal v utorok 23. novembra 2022 pred predstavením muzikálu Jánošík. Na albume sa nachádza 18 skladieb, autorom hudby je Gabo Dušík, lyrické i vtipne hravé texty piesní napísal Daniel Hevier. Interpretmi sú takmer všetci členovia súboru Divadla Nová […]

Read More
Nepovinne po víne
Hudba Literatúra News Odporúčame Podujatia PR

Premiéra hudobno-poetického večera Nepovinne po víne už dnes

Divadlo Nová scéna uvedie v premiére dňa 25. novembra o 19.30 hod. hudobno-poetické pásmo s názvom NEPOVINNE PO VÍNE. Povinná literatúra zaznie v mimoriadnej forme. Pri čaši vína sa počas večera povinná i nepovinná literatúra zmenia na hudbu a súčasne odkryjú vzťahy medzi slovenskými básnikmi a poetkami. Víno samotné naberá aj symbolický význam – pravdy, […]

Read More
Svätenie jari
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľkolepé Svätenie jari v košickej filharmónii

Dnes uznávané dielo Igora Stravinského spôsobilo v dobe svojho vzniku kontroverziu a šok. Veľkolepou baletnou suitou Svätenie jari uzatvára Štátna filharmónia Košice aktuálny 19. ročník festivalu súčasného umenia ARS NOVA. Symfonický koncert doplnia diela Leonarda Bernsteina a Aarona Coplanda. V sprievode orchestra ŠFK a pod taktovkou Tomáša Braunera sa predstaví izraelský klarinetista Jonathan Leibovitz. Koncert BERNSTEIN – […]

Read More
Translate »