Novinky

Kapela Heľenine oči má nový song CIRKUS

Heľenine oči - CIRKUS

Kapela Heľenine oči vydala nový videoklip. Volá sa CIRKUS. Chalani z tejto kapely si pred ústa servítku nedávajú. V minulosti svojimi skladbami poukázali na problém prešovského obchvatu či kauzy, v ktorých zasahovala NAKA. Tentokrát skladbou CIRKUS narážajú na ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy.

Novinka CIRKUS je ďalšou skladbou z pripravovaného a dlho očakávaného albumu s rovnomenným názvom. „Na tejto skladbe sa podieľalo viac členov kapely, prvotný tvorivý impulz prišiel od bubeníka Pavla Balčáka, finálne aranžmány sme doťukli s naším dvorným producentom Adamom A. Kurucom,“ hovorí líder kapely Martin Mihalčín.

Text piesne spevákovi napadol začiatkom roku 2020 na cestách po zahraničí a večernom sledovaní sociálnych sietí. „Premýšľanie o tejto téme ma utvrdilo v rozhodnutí opustiť súkromné aktivity na sociálnych sieťach a doteraz som s týmto rozhodnutím spokojný,“ priznáva Mihalčín. „Text piesne si však podľa môjho názoru každý rozanalyzuje najlepšie sám,“ dopĺňa ma margo významu skladby. Hudobný šat textu songu Martina Mihalčína prepožičali autori hudby Martin Mihalčín a Pavol Balčák.

Heľenine oči / Cirkus
Zdroj foto: Heľenine oči

Živelní Prešovčania si aj teraz do nahrávacieho štúdia prizvali šikovných hudobníkov.  Trúbku nahrával Pavol Jeňo a akordeón Ján BrdkaNikola Kizić.  Skladba sa nahrávala v štúdiu Perina a o mix a master sa postaral Martin Migaš.

Videoklip CIRKUS je ochutnávkou rovnomenného pripravovaného albumu

Novinku, ktorá nesie i názov pripravovaného albumu, kapela zverejnila prostredníctvom videa. Videoklip k CIRKUSU sa nakrúcal s pomocou kamaráta kapely Petra Rončíka, ktorý si v minulosti párkrát s kapelou Heľenine oči zahral ako hosťujúci gitarista. Účinkujúci v novom videu sú všetko priatelia zoskupenia, herci z Prešova a okolia.

„Témou klipu je poukázať na to, čo je už väčšine ľudí jasné. Na rozhádanosť, nespokojnosť  či dokonca agresivitu ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy. Algoritmus na sociálnych sieťach nám ponúka články, ktoré nás v tomto virtuálnom priestore udržia čo najdlhšie. Je jedno, či sú tie články relevantné, podložené, alebo ide o cielenú demagógiu, propagandu alebo hoaxy. Ľudia si nechtiac vytvárajú svoj názor na život a svet práve na základe týchto, často nepravdivých, informácií. A tú svoju „pravdu“, ktorú im namiešal algoritmus, čoraz agresívnejšie presadzujú a pretláčajú vo svojom okolí a na svojich profiloch. Často sa tak stane, že sú rozhádané rodiny a kamaráti.  Význam samotného textu by som rád prenechal na ľudí,“ vysvetľuje na záver Mihalčín tému videoklipu i pesničky. 

Redakciu informovala PR manažérka Janka Marczellová

One thought on “Kapela Heľenine oči má nový song CIRKUS”

Comments are closed.

Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní (25/2024)

Kam za kultúrou v najbližšie dni? Odpoveďou sú festivaly a zaujímavé koncertné stretnutia pre malých a veľkých. TOTO sú naše TOP tipy!

Read More
Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Translate »