Kapela Heľenine oči má nový song CIRKUS

Heľenine oči - CIRKUS

Kapela Heľenine oči vydala nový videoklip. Volá sa CIRKUS. Chalani z tejto kapely si pred ústa servítku nedávajú. V minulosti svojimi skladbami poukázali na problém prešovského obchvatu či kauzy, v ktorých zasahovala NAKA. Tentokrát skladbou CIRKUS narážajú na ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy.

Novinka CIRKUS je ďalšou skladbou z pripravovaného a dlho očakávaného albumu s rovnomenným názvom. „Na tejto skladbe sa podieľalo viac členov kapely, prvotný tvorivý impulz prišiel od bubeníka Pavla Balčáka, finálne aranžmány sme doťukli s naším dvorným producentom Adamom A. Kurucom,“ hovorí líder kapely Martin Mihalčín.

Text piesne spevákovi napadol začiatkom roku 2020 na cestách po zahraničí a večernom sledovaní sociálnych sietí. „Premýšľanie o tejto téme ma utvrdilo v rozhodnutí opustiť súkromné aktivity na sociálnych sieťach a doteraz som s týmto rozhodnutím spokojný,“ priznáva Mihalčín. „Text piesne si však podľa môjho názoru každý rozanalyzuje najlepšie sám,“ dopĺňa ma margo významu skladby. Hudobný šat textu songu Martina Mihalčína prepožičali autori hudby Martin Mihalčín a Pavol Balčák.

Heľenine oči / Cirkus
Zdroj foto: Heľenine oči

Živelní Prešovčania si aj teraz do nahrávacieho štúdia prizvali šikovných hudobníkov.  Trúbku nahrával Pavol Jeňo a akordeón Ján BrdkaNikola Kizić.  Skladba sa nahrávala v štúdiu Perina a o mix a master sa postaral Martin Migaš.

Videoklip CIRKUS je ochutnávkou rovnomenného pripravovaného albumu

Novinku, ktorá nesie i názov pripravovaného albumu, kapela zverejnila prostredníctvom videa. Videoklip k CIRKUSU sa nakrúcal s pomocou kamaráta kapely Petra Rončíka, ktorý si v minulosti párkrát s kapelou Heľenine oči zahral ako hosťujúci gitarista. Účinkujúci v novom videu sú všetko priatelia zoskupenia, herci z Prešova a okolia.

„Témou klipu je poukázať na to, čo je už väčšine ľudí jasné. Na rozhádanosť, nespokojnosť  či dokonca agresivitu ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy. Algoritmus na sociálnych sieťach nám ponúka články, ktoré nás v tomto virtuálnom priestore udržia čo najdlhšie. Je jedno, či sú tie články relevantné, podložené, alebo ide o cielenú demagógiu, propagandu alebo hoaxy. Ľudia si nechtiac vytvárajú svoj názor na život a svet práve na základe týchto, často nepravdivých, informácií. A tú svoju „pravdu“, ktorú im namiešal algoritmus, čoraz agresívnejšie presadzujú a pretláčajú vo svojom okolí a na svojich profiloch. Často sa tak stane, že sú rozhádané rodiny a kamaráti.  Význam samotného textu by som rád prenechal na ľudí,“ vysvetľuje na záver Mihalčín tému videoklipu i pesničky. 

Redakciu informovala PR manažérka Janka Marczellová

Slovenská filharmónia
Aktuálne/Novinky Hudba

Slovenská filharmónia s Petrom Ferancom

Slovenská filharmónia sa vo štvrtok a piatok 20. a 21. januára predstaví publiku pod taktovkou svojho niekdajšieho šéfdirigenta Petra Feranca. Sólistkou oboch večerov bude známa koncertná umelkyňa Eva Varhaníková. Slovenská filharmónia pripravila pre svoje publikum koncert v rámci Symfonicko-vokálneho cyklu. Zaznejú diela Zoltána Kodálya, Franza Liszta a Richarda Straussa. Predstaví sa pod taktovkou Petra Feranca, […]

Read More
Marek Kozák
Aktuálne/Novinky Hudba Odporúčame

Zrušený koncert nahradí recitál Mareka Kozáka

Štátna filharmónia Košice mala vo štvrtok 20. januára 2022 uviesť abonentný koncert LALO – MASSENET – CHAUSSON so svojím šéfdirigentom Robertom Jindrom a klaviristom Marekom Kozákom. Filharmonikom však plány skrížili „covidové“ karantény. Avizovaný abonentný koncert zrušili. Ako redakciu informovala ŠfK, klavirista Marek Kozák do Košíc príde. Zrušený koncert nahradí jeho klavírny recitál. Na abonentom koncerte […]

Read More
Virtuosos V4+ 2022
Hudba

Vieme koho privíta 3. ročník Virtuosos V4+

Máme pre vás čerstvú novinku! Organizátori Virtuosos V4+ práve oznámili krajinu, ktorá sa pripojí ku krajinám V4 v súťaži ako piata. Len pred pár týždňami sme v piatich európskych krajinách sledovali súboj mladých talentov klasickej hudby Virtuosos V4+. S napätím sme očakávali rozhodnutie poroty, kto zo zúčastnených talentov klasickej hudby sa stane národným víťazom. Okrem […]

Read More
Translate »