11 videoklipov za 11 nedieľ? S kapelou Heľenine Oči nič nie je nemožné!

11 videoklipov za 11 nedieľ? S kapelou Heľenine Oči nič nie je nemožné!

Skupina Heľenine Oči prichádza s piesňou Divoký východ. Je to už o piata skladba z pripravovaného albumu. Blížiaci sa dátum vydania štúdiovky budú chalani odpočítavať unikátnym spôsobom!

Živelné zoskupenie Heľenine Oči, vydaním novej skladby, odštartovali netradičné odpočítavanie príchodu nového albumu CIRKUS22. Pred časom sme informovali o vydaní videoklipu rovnomennej skladby (viac TU). Pre fanúšikov si prichystali zverejňovanie videoklipov na týždennej báze. 11 klipov za 11 týždňov.

Heľenine Oči

Zverejnili prvý z nich

Prvým zverejneným videom je pieseň Divoký východ. Chalani neostali nič dlžní svojej povesti. A opäť ponúkli audiovizuálnu nálož plnú vtipu. „V kinách a na obrazovkách vidíme filmové spracovania divokého západu a pritom na Slovensku máme nespútaný divoký východ. (smiech) Takže, poukázať sme vlastne chceli na to, že v piatok podvečer sa začnú diať na východnom Slovensku veci, vie to byť poriadne divoké a je asi zrelé vedieť si spraviť srandu hlavne zo seba,“ približuje frontman kapely Martin Mihalčín.

Martin Mihalčín: "Bola to príjemná spolupráca a výsledok už musia posúdiť ľudia."

Autorom piesne je gitarista zoskupenia Igor Polorecký. Celkovo majú na novopripravovanom albume svoje autorské piesne viacerí členovia kapely. „Toto ma veľmi teší, pretože to dáva viac farieb do finálneho pocitu z počúvania albumu,“ hovorí Mihalčín. „Igor poslal prvotný nápad a prvú slohu, ja som dorobil melódiu a text refrénu a pridal som party na violu. Následne, tak ako všetky naše skladby, prešla ešte rukou šikovného producenta Adama Kuruca, s ktorým spolupracujeme na celom albume,“ dodáva spevák. Spomínaná dvojica sa delí aj o autorstvo textu. „Igor otextoval slohy a autorom refrénu som ja, bola to taká príjemná spoločná kolaborácia a výsledok už musia posúdiť ľudia. Mne osobne sa to páči hlavne preto, že je to veselé a trochu iné ako ostatné piesne na pripravovanom albume,“ vraví hudobník.

REKLAMA

Videoklip zachytáva poriadnu piatkovú párty

Prešovské zoskupenie natáčanie videoklipu zverilo do rúk Petra Rončíka. Peťo je náš bývalý gitarista a kamarát a spolupracuje sa s ním po profesnej aj ľudskej stránke výborne,“ teší sa hlas Heľeniných Očí zo spolupráce.  Klip sa natáčal v prešovskom podniku Lokal a v uliciach mesta Prešov. Zobrazuje bujarú piatkovú zábavu. „No, ja jednoznačne navrhujem, nech si to divák odsleduje sám, dali sme si proste v piatok poriadnu žúrku v Prešove a dúfame, že to šantenie vyčarí úsmev na tvárach našich fanúšikov,“ vyzýva spevák fanúšikov, nech sa pozeraním klipu zabávajú spolu s kapelou.

11 videoklipov za 11 nedieľ

Príchod nového albumu sa kapela Heľenine Oči rozhodla privítať tým najoriginálnejším spôsobom. „Dali sme si predsavzatie, že sa budeme v tejto dobe snažiť vyčariť ľuďom úsmev na tvári tak často, ako sa bude dať a preto sme sa rozhodli dať si šialenú úlohu a natočiť 11 klipov za 20 dní, pričom si celú produkciu bude riešiť kapela. Mojou úlohou bolo písanie scenárov, lokácie a kasting, chlapci z kapely sa podieľali na všetkých ostatných úlohách a prevzali aj úlohu filmového štábu pri realizácii – zháňali a vyrábali rekvizity a kulisy, svietili, učili sa choreografie, vybavovali, čo bolo potrebné… no proste, bola to 20 dňová šialená jazda,“ prezrádza Mihalčín, že fanúšikov v krátkej dobre čaká extrémne veľa nových videoklipov.

Nový album na pultoch predajní i v distribúcii už v lete

Na albume bude celkovo 15 piesní, z ktorých 4 kapela už v minulosti zverejnila ako single. Jedná sa o piesne Srdce moje, Daj len mi daj, Cirkus a, samozrejme, NAKA. „Najviac zatiaľ zarezonovala NAKA. Momentálne si túto pieseň pozrelo na YouTube skoro 6 miliónov ľudí. A keď ju hrávame na koncertoch, ľudia sa tešia a spievajú si a to je najviac,“ teší sa hudobník z úspechu.

“Rozhodli sme sa, že dátum vydania CD budeme odpočítavať týždenným zverejňovaním videoklipov k piesňam, ktoré sa na albume budú nachádzať, čiže v priebehu nasledujúcich 11 nedieľ sa fanúšikovia môžu tešiť na večernú dávku smiechu”

Piatou zverejnenou pesničkou je práve Divoký východ. Stala sa štartom odpočítavania, kedy sa celý album dostane do predaja. „Rozhodli sme sa, že dátum vydania CD budeme odpočítavať týždenným zverejňovaním videoklipov k piesňam, ktoré sa na albume budú nachádzať, čiže v priebehu nasledujúcich 11 nedieľ sa fanúšikovia môžu tešiť na večernú dávku smiechu“ približuje Martin Mihalčín, čo sa bude diať kým celý album CIRKUS22 uzrie svetlo sveta!

Zdroj foto: Heľenine oči

Redakciu informovala Janka Marczellová

One thought on “11 videoklipov za 11 nedieľ? S kapelou Heľenine Oči nič nie je nemožné!”

Comments are closed.

Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Culture Eventy Hudba News Udalosti

Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Po roku opäť nastal čas na sviatok slovenskej hudby. Prestížne hudobné ceny Radio_ Head Awards, majú v slovenskej kultúre už svoje miesto. A právom. Tento rok píšu 15. rok existencie. Za tie roky sa stali tradíciou i značkou kvality a prestíže. Aj tohto roku oceňovali TOP nahrávky slovenskej hudby uplynulého roka. Kto si odniesol sošky […]

Read More
Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Translate »