Novinky

Benefičný koncert pre Ukrajinu ovládne v pondelok Žilinu

Benefičný koncert pre Ukrajinu

V pondelok 14.3. o 19.00 hod. pripravuje ŠKO Žilina v Dome umenia Fatra mimoriadny koncert – BENEFIČNÝ KONCERT PRE UKRAJINU.

Benefičný koncert pre Ukrajinu dopĺňa aktuálny program ŠKO Žilina. Koncertom vyjadruje ŠKO Žilina spolupatričnosť a solidaritu s Ukrajinou a jej obyvateľmi. Benefíciu venuje mimovládnej neziskovej organizácii Človek v ohrození na humanitárnu pomoc obetiam vojny na Ukrajine.

Benefičný koncert pre Ukrajinu

Bude v medzinárodnom zložení

Na koncerte vystúpia členovia ŠKO Žilina v medzinárodnom zložení. Zastúpenie má aj Ukrajina. Účinkuje tiež Nazar Spas (1. lesný roh ŠKO). Českú republiku reprezentuje 1. flautistka ŠKO Klára Přecechtělová Kubriczká. Latinskú Ameriku zastupuje brazílsky huslista a koncertný majster ŠKO Jesse Reis. Z domácich umelcov vystúpia huslistka a zástupkyňa koncertného majstra Mária Sršňová či violončelistka a zástupkyňa koncertného majstra violončiel Júlia Veselá. Nebude chýbať tiež 1. hobojista ŠKO Mário Šebeň či sláčikové kvarteto zložené z členov ŠKO Žilina. Jeho členovia budú taktiež v medzinárodnom zložení. Prvých huslí sa ujme Lukáš Šustek (člen skupiny 1. huslí ŠKO). Part druhých huslí zahrá Kristián Gašpar (člen skupiny 1. huslí ŠKO). V kvartete budú aj violista Andrej Krajčovič (vedúci skupiny viol ŠKO) a violončelistka Júlia Veselá. Ako hostia na tomto koncerte vystúpia poľská harfistka Amelia Tokarska a klavirista Matej Arendárik.

Na programe sú známe diela komornej hudby od A. Marcella, J. Masseneta, E. Blocha, G. Faurého, E. Morriconeho či A. Piazzollu. Nebudú chýbať ani obľúbené beatlesovky v podaní členov ŠKO Žilina a hostí.

Redakciu informovala Petra Kovačovská, ŠKO Žilina

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Translate »