Novinky

Benefičný koncert pre Ukrajinu ovládne v pondelok Žilinu

Benefičný koncert pre Ukrajinu

V pondelok 14.3. o 19.00 hod. pripravuje ŠKO Žilina v Dome umenia Fatra mimoriadny koncert – BENEFIČNÝ KONCERT PRE UKRAJINU.

Benefičný koncert pre Ukrajinu dopĺňa aktuálny program ŠKO Žilina. Koncertom vyjadruje ŠKO Žilina spolupatričnosť a solidaritu s Ukrajinou a jej obyvateľmi. Benefíciu venuje mimovládnej neziskovej organizácii Človek v ohrození na humanitárnu pomoc obetiam vojny na Ukrajine.

Benefičný koncert pre Ukrajinu

Bude v medzinárodnom zložení

Na koncerte vystúpia členovia ŠKO Žilina v medzinárodnom zložení. Zastúpenie má aj Ukrajina. Účinkuje tiež Nazar Spas (1. lesný roh ŠKO). Českú republiku reprezentuje 1. flautistka ŠKO Klára Přecechtělová Kubriczká. Latinskú Ameriku zastupuje brazílsky huslista a koncertný majster ŠKO Jesse Reis. Z domácich umelcov vystúpia huslistka a zástupkyňa koncertného majstra Mária Sršňová či violončelistka a zástupkyňa koncertného majstra violončiel Júlia Veselá. Nebude chýbať tiež 1. hobojista ŠKO Mário Šebeň či sláčikové kvarteto zložené z členov ŠKO Žilina. Jeho členovia budú taktiež v medzinárodnom zložení. Prvých huslí sa ujme Lukáš Šustek (člen skupiny 1. huslí ŠKO). Part druhých huslí zahrá Kristián Gašpar (člen skupiny 1. huslí ŠKO). V kvartete budú aj violista Andrej Krajčovič (vedúci skupiny viol ŠKO) a violončelistka Júlia Veselá. Ako hostia na tomto koncerte vystúpia poľská harfistka Amelia Tokarska a klavirista Matej Arendárik.

Na programe sú známe diela komornej hudby od A. Marcella, J. Masseneta, E. Blocha, G. Faurého, E. Morriconeho či A. Piazzollu. Nebudú chýbať ani obľúbené beatlesovky v podaní členov ŠKO Žilina a hostí.

Redakciu informovala Petra Kovačovská, ŠKO Žilina

Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Spišské divadlo
Culture Divadlo News Odporúčame Podujatia PR

Spišské divadlo na záver sezóny na festivale v Martine aj so Zlatou labuťou

Spišské divadlo čaká záver sezóny. Uvedie dve derniéry a vystúpi na festivale v Martine. Čaká ho aj tradičný galavečer Zlatá labuť.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Translate »