Novinky

Už čoskoro uvedie Divadlo MA rozprávku Zimné kúzlo

pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch

Pražské Divadlo MA bude rozprávkové. Poteší malých i veľkých. Naleje kúsok odvahy, nádeje i dôvery v šťastné konce. Premiéru hry ZImné kúzlo na motívy známej rozprávky O dvanástich mesiačikoch uvedie začiatkom adventného obdobia pražské Divadlo MA.

Nielen na detských divákov pražského Divadla MA čaká rozprávkové predstavenie. Jeho tvorcov inšpirovala tradičná rozprávka „O dvanástich mesiačikoch“. V humornom podaní ju v predvianočnom období uvedie pražské Divadlo MA. Režisérka a riaditeľka divadla Marianna Arzumanová vybrala pre známy príbeh o Maruške, ktorú vyhnala zlá macocha do lesa, kde sa stretáva s dvanástimi mesiačikmi, vo svojom stvárnení názov „ZIMNÉ KÚZLO“. Inscenácie poteší ako deti, tak osloví i dospelých divákov. Jej obnovená premiéra sa uskutoční 24. novembra 2022 na scéne divadla na adrese Žitná 41 na Prahe 1. Vstupenky zakúpite v predpredaji v sieti GoOut.

pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch

Na kráľovský trón zasadlo dieťa. Všetci sa kvôli jeho prianiam „stavajú na hlavu“, aby o ňu náhodou neprišli. Idú Vianoce, vonku mrzne až praští. S vidinou zlatej odmeny vyháňa zlá macocha s dcérou úbohú Marušku do lesa. Pre snežienky! Spiaca príroda je ale neúprosná a mrznúce dievčatko môže pomôcť len kúzlo a zlaté srdce… 

pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch

Toľko v stručnosti prezradíme z deja. To, ako to dopadne, vieme. Aké bude pokračovanie divadelného Zimného kúzla k zdarnému záveru prezradia až členovia súboru počas predstavení. Medzi nimi sa predstaví Tereza Slánská, Denisa Licková, Pavlína Kročová v alternácii s Eliškou Nezvalovou, Sára El Maghrabi, Štefan Radačovský, Jiří Valeš v alternácii s Pavlo Maykutom a Jaroslav Tůma.

Zimné kúzlo poteší aj dospeláka

„Chcela som byť trochu kúzelníkom. Zaumienila som si v tak zlom období, kedy svet vyzerá čiernobielo, darovať ľuďom trochu nádeje a istotu, že jar opäť príde a vždy prinesie lásku… Stačí veriť a chcieť! A taktiež som si veľmi priala, aby predstavenie pre deti bavilo i dospelých. Všetci aktuálne potrebujeme rozprávku. Čím starší a múdrejší je človek, tým väčšmi, sa mi zdá, to kúzlo pravé teraz potrebuje…,“ vyjadruje svoju myšlienku, s ktorou hru vytvorila, jej režisérka Marianna Arzumanová.

pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch

O dvanástich mesiačikoch vedeli deti už storočia

Málokto vie, že stále obľúbená a nestarnúca rozprávka „O dvanástich mesiačikoch“ je vôbec najstaršou, pôvodne českou rozprávkou, ktorej prvý písomný fragment za zachoval už zo 14. storočí. Zaznamenal ho Bartoloměj z Chlumce, nazývaný Klaret. Spisovateľka Božena Němcová ju prerozprávala až o päť storočí neskoršie.

pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch

Po uvedení premiéry pozýva Divadlo MA na predstavenia hry „Zimné kúzlo“ ešte v ďalších termínoch, a to 8. a 13. decembra 2022. Ďalšie informácie nájdete na www.divadloma.cz.

  • Režia: Marianna Arzumanová                              
  • Hudba: Evgeny Sharogradskiy
  • Hrajú:   Tereza Slánská, Denisa Licková, Pavlína Kročová / Eliška Nezvalová,  Jiří Valeš / Pavlo Maykut, Sára El Maghrabi, Štefan Radačovský,  Jaroslav Tůma, Eva Vrbová

Dĺžka predstavenia: 60 minút

pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch
pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch

PR článok

Foto: Dimitri Goreloff

Zdroj: Divadlo MA

Redakciu informovala a fotografie poskytla Barbora Dušková, PR manažérka Divadla MA

*** Posledná aktualizácia: 2022-11-11 (admin) ***

One thought on “Už čoskoro uvedie Divadlo MA rozprávku Zimné kúzlo”

Comments are closed.

Le nuove musiche
Hudba PR

Le nuove musiche opäť koncertovalo. S klenotmi z depotov sa predstavili v Nemecku

Súbor Le nuove musiche pravidelne pôsobí s úspechom aj za hranicami Slovenska. Pozrite si čo prinieslo jeho ostatné vystúpenie v Nemecku…

Read More
Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Translate »