Novinky

Už čoskoro uvedie Divadlo MA rozprávku Zimné kúzlo

pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch

Pražské Divadlo MA bude rozprávkové. Poteší malých i veľkých. Naleje kúsok odvahy, nádeje i dôvery v šťastné konce. Premiéru hry ZImné kúzlo na motívy známej rozprávky O dvanástich mesiačikoch uvedie začiatkom adventného obdobia pražské Divadlo MA.

Nielen na detských divákov pražského Divadla MA čaká rozprávkové predstavenie. Jeho tvorcov inšpirovala tradičná rozprávka „O dvanástich mesiačikoch“. V humornom podaní ju v predvianočnom období uvedie pražské Divadlo MA. Režisérka a riaditeľka divadla Marianna Arzumanová vybrala pre známy príbeh o Maruške, ktorú vyhnala zlá macocha do lesa, kde sa stretáva s dvanástimi mesiačikmi, vo svojom stvárnení názov „ZIMNÉ KÚZLO“. Inscenácie poteší ako deti, tak osloví i dospelých divákov. Jej obnovená premiéra sa uskutoční 24. novembra 2022 na scéne divadla na adrese Žitná 41 na Prahe 1. Vstupenky zakúpite v predpredaji v sieti GoOut.

pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch

Na kráľovský trón zasadlo dieťa. Všetci sa kvôli jeho prianiam „stavajú na hlavu“, aby o ňu náhodou neprišli. Idú Vianoce, vonku mrzne až praští. S vidinou zlatej odmeny vyháňa zlá macocha s dcérou úbohú Marušku do lesa. Pre snežienky! Spiaca príroda je ale neúprosná a mrznúce dievčatko môže pomôcť len kúzlo a zlaté srdce… 

pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch

Toľko v stručnosti prezradíme z deja. To, ako to dopadne, vieme. Aké bude pokračovanie divadelného Zimného kúzla k zdarnému záveru prezradia až členovia súboru počas predstavení. Medzi nimi sa predstaví Tereza Slánská, Denisa Licková, Pavlína Kročová v alternácii s Eliškou Nezvalovou, Sára El Maghrabi, Štefan Radačovský, Jiří Valeš v alternácii s Pavlo Maykutom a Jaroslav Tůma.

Zimné kúzlo poteší aj dospeláka

„Chcela som byť trochu kúzelníkom. Zaumienila som si v tak zlom období, kedy svet vyzerá čiernobielo, darovať ľuďom trochu nádeje a istotu, že jar opäť príde a vždy prinesie lásku… Stačí veriť a chcieť! A taktiež som si veľmi priala, aby predstavenie pre deti bavilo i dospelých. Všetci aktuálne potrebujeme rozprávku. Čím starší a múdrejší je človek, tým väčšmi, sa mi zdá, to kúzlo pravé teraz potrebuje…,“ vyjadruje svoju myšlienku, s ktorou hru vytvorila, jej režisérka Marianna Arzumanová.

pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch

O dvanástich mesiačikoch vedeli deti už storočia

Málokto vie, že stále obľúbená a nestarnúca rozprávka „O dvanástich mesiačikoch“ je vôbec najstaršou, pôvodne českou rozprávkou, ktorej prvý písomný fragment za zachoval už zo 14. storočí. Zaznamenal ho Bartoloměj z Chlumce, nazývaný Klaret. Spisovateľka Božena Němcová ju prerozprávala až o päť storočí neskoršie.

pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch

Po uvedení premiéry pozýva Divadlo MA na predstavenia hry „Zimné kúzlo“ ešte v ďalších termínoch, a to 8. a 13. decembra 2022. Ďalšie informácie nájdete na www.divadloma.cz.

  • Režia: Marianna Arzumanová                              
  • Hudba: Evgeny Sharogradskiy
  • Hrajú:   Tereza Slánská, Denisa Licková, Pavlína Kročová / Eliška Nezvalová,  Jiří Valeš / Pavlo Maykut, Sára El Maghrabi, Štefan Radačovský,  Jaroslav Tůma, Eva Vrbová

Dĺžka predstavenia: 60 minút

pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch
pražské Divadlo MA / Zimné kúzlo / O dvanástich mesiačikoch

PR článok

Foto: Dimitri Goreloff

Zdroj: Divadlo MA

Redakciu informovala a fotografie poskytla Barbora Dušková, PR manažérka Divadla MA

*** Posledná aktualizácia: 2022-11-11 (admin) ***

One thought on “Už čoskoro uvedie Divadlo MA rozprávku Zimné kúzlo”

Comments are closed.

Štátna opera
Culture Eventy Hudba News PR

Štátna opera oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom

Štátna opera v Banskej Bystrici na Mikuláša oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom s názvom Japonsko, naša srdcovka.

Read More
Ensemble Spectrum
Hudba Koncerty News PR

EnsembleSpectrum v Redute s premiérou diela Schnee

Zoskupenie mladých hudobníkov EnsembleSpectrum sa 5.12.2023 predstaví v bratislavskej Redute s premiérou diela dánskeho skladateľa Schnee.

Read More
BIB Pátračka štartuje v novembri
Eventy News PR

Finále BIB 2023 so súťažnou špeci Pátračkou

Bienále ilustrácií Bratislava – BIB 2023 vstupuje začiatkom decembra do svojho finále. Vyvrcholí špeciálnou súťažou v znamení Pátračky. Pozrite sa s nami na súťažné otázky! A, majte veľa šťastia pri hľadaní odpovedí a pri žrebovaní!

Read More
Translate »