Novinky

Štátna opera dnes zahajuje novú, jubilejnú sezónu

Štátna opera Banská Bystrica

Štátna opera v Banskej Bystrici dnes, 6. septembra 2023, otvára novú divadelnú sezónu. Divákom sľubuje bohatú a divácky atraktívnu opernú sezónu 2023/2024. Návštevníkov čaká nejedná premiéra i koncertné stretnutia. Sezóna sa totiž ponesie v duchu osláv jubilea tejto slovenskej opernej scény. A tak i štart bude mimoriadne príťažlivý. Uvedie exkluzívny operný titul Umberta Giordana Andrea Chénier.

Štátna opera pripravila bohatú a divácky príťažlivú opernú sezónu 2023/2024. Nadchádzajúca divadelná sezóna je pre túto scénu v poradí 65-ta, teda jubilejná! Počas celého roka pripravuje program, ktorý bude toto výročie reflektovať a v závere sezóny ho oslávi jubilejnými koncertmi pod názvom Svet v Štátnej opere. Zároveň chystá  niekoľko premiér. Uvedie viaceré obnovené premiéry opery Rusalka, detského baletu Ferdo Mravec a opery Eugen Onegin. Zároveň v decembri odpremiéruje nový baletný dvojtitul 1984 – Dorian Gray a vo februári uvedie legendárny operný titul – Bizetovu Carmen. Highlightom aktuálnej, jubilejnej sezóny tohto divadla bude Verdiho pompézna opera Aida, ktorá zaznie v máji 2024 na doskách Štátnej opery historicky po prvý raz. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Štátna opera
Štátna opera bilancovala uplynulú divadelnú sezónu a prezradila aj svoje plány

Jubilejnú sezónu odštartuje exkluzívnym titulom

Jubilejnú sezónu odštartuje banskobystrická opera, ako sme avizovali, už v stredu, 6. septembra 2023. Otváracím predstavením novej sezóny bude exkluzívny operný titul Umberta Giordana Andrea Chénier. Ide o dielo, ktoré je ostatnou premiérou na doskách tohto operného domu a získalo  vysoké hodnotenia návštevníkmi i odbornou verejnosťou. Predstavenie so začiatkom o 18:30 zaznie pod taktovkou talianskeho dirigenta Stefana Romaniho. V hlavných rolách sa predstavia čínsky tenorista a nositeľ ocenenia Dosky 2019, Zi-Zao Guo, domáca sopranistka Patrícia Malovec a rovnako banskobystrický barytonista Zoltán Vongrey. 

TS, Štátna opera Banská Bystrica, www.stateopera.sk

Zdroj: Štátna opera 

Správu sme redakčne upravili (red)

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Translate »