Novinky

Štátna opera dnes zahajuje novú, jubilejnú sezónu

Štátna opera Banská Bystrica

Štátna opera v Banskej Bystrici dnes, 6. septembra 2023, otvára novú divadelnú sezónu. Divákom sľubuje bohatú a divácky atraktívnu opernú sezónu 2023/2024. Návštevníkov čaká nejedná premiéra i koncertné stretnutia. Sezóna sa totiž ponesie v duchu osláv jubilea tejto slovenskej opernej scény. A tak i štart bude mimoriadne príťažlivý. Uvedie exkluzívny operný titul Umberta Giordana Andrea Chénier.

Štátna opera pripravila bohatú a divácky príťažlivú opernú sezónu 2023/2024. Nadchádzajúca divadelná sezóna je pre túto scénu v poradí 65-ta, teda jubilejná! Počas celého roka pripravuje program, ktorý bude toto výročie reflektovať a v závere sezóny ho oslávi jubilejnými koncertmi pod názvom Svet v Štátnej opere. Zároveň chystá  niekoľko premiér. Uvedie viaceré obnovené premiéry opery Rusalka, detského baletu Ferdo Mravec a opery Eugen Onegin. Zároveň v decembri odpremiéruje nový baletný dvojtitul 1984 – Dorian Gray a vo februári uvedie legendárny operný titul – Bizetovu Carmen. Highlightom aktuálnej, jubilejnej sezóny tohto divadla bude Verdiho pompézna opera Aida, ktorá zaznie v máji 2024 na doskách Štátnej opery historicky po prvý raz. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Štátna opera
Štátna opera bilancovala uplynulú divadelnú sezónu a prezradila aj svoje plány

Jubilejnú sezónu odštartuje exkluzívnym titulom

Jubilejnú sezónu odštartuje banskobystrická opera, ako sme avizovali, už v stredu, 6. septembra 2023. Otváracím predstavením novej sezóny bude exkluzívny operný titul Umberta Giordana Andrea Chénier. Ide o dielo, ktoré je ostatnou premiérou na doskách tohto operného domu a získalo  vysoké hodnotenia návštevníkmi i odbornou verejnosťou. Predstavenie so začiatkom o 18:30 zaznie pod taktovkou talianskeho dirigenta Stefana Romaniho. V hlavných rolách sa predstavia čínsky tenorista a nositeľ ocenenia Dosky 2019, Zi-Zao Guo, domáca sopranistka Patrícia Malovec a rovnako banskobystrický barytonista Zoltán Vongrey. 

TS, Štátna opera Banská Bystrica, www.stateopera.sk

Zdroj: Štátna opera 

Správu sme redakčne upravili (red)

Kam za kultúrou v 40. týždeň roka 2023? TOTO sú naše tipy!
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou v 40. týždeň roka 2023? TOTO sú naše tipy!

S novým týždňom prichádza čas aj na najnovší diel tipov kam za kultúrou. Pozrite sa s nami na
najzaujímavejšie divadelné a koncertné zážitky najbližších dní a nechajte sa opäť inšpirovať!

Read More
Nabucco / Kam za kultúrou
Divadlo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Záver septembra v Opere SND s premiérou Verdiho opery Nabucco

Opera Slovenského národného divadla uvádza na prelome septembra a októbra prvý premiérový titul svojej 104. sezóny – operu Nabucco. Pozrite si, čo nájdete v najnovšej bratislavskej inscenácii.

Read More
Už o pár dní začína Zelenka festival Praha - Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Už o pár dní začína Zelenka festival Praha – Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna

Už o pár dní, 4. októbra 2023 začína Zelenka festival Praha – Drážďany so zaujímavým programom. Otvorí ho koncertom Musica aeterna…

Read More
Translate »