Novinky

Spišské divadlo s programom pre Noc divadiel

Spišské divadlo

Spišské divadlo, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, sa v sobotu 18. novembra zapojí do 14. ročníka podujatia európskeho významu Noc divadiel s podtitulom Sen noci divadelnej. Bude to tajomná Noc divadiel na Spiši. Návštevníkov čaká divadelná mapa, nepoznané zákulisie, aj Polnočné tajomstvá

Noc divadiel sa v Spišskom divadle začne už popoludní interaktívnym programom pre deti a ich rodičov. Všetci návštevníci, ktorí zavítajú do divadla od 14-tej hodiny, dostanú do ruky divadelnú mapu, s ktorou budú putovať po divadle a na jednotlivých stanovištiach zbierať pečiatky. Detské prehliadky sú pripravené tri – každú hodinu jedna s tým, že ju môže absolvovať 25 záujemcov. Preto je potrebné zaregistrovať sa na prevádzke divadla, konkretizuje riaditeľ divadla Radovan Michalov. Na účastníkov čakajú rozprávkové kostýmy, objavovanie divadelných profesií a tí odvážni si budú môcť vyskúšať prácu režiséra, scénografa či hudobného skladateľa. Divadelná mapa zavedie návštevníkov aj do kancelárie riaditeľa, hereckých šatní a neprístupných tajných zákutí storočnej budovy divadla.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Noc divadiel 2023 / Kam za kultúrou
Noc divadiel 2023 už v sobotu 18. novembra: prinášame veľký prehľad

Noc divadiel sa koná každoročne vždy tretiu novembrovú sobotu. Myšlienka spoločného podujatia vznikla na podnet francúzskych divadelných umelcov v roku 2008 a prvýkrát sa ako pilotný program realizovala v roku 2008 v Chorvátsku. Odvtedy sa stovky európskych divadiel počas jednej noci spoja a ponúkajú divákom netradičné divadelné zážitky. Aj na Slovensku plynie program až do neskorých večerných a nočných hodín, kedy profesionálne aj amatérske divadlá otvárajú dvere a zákulisia, aby prezentovali divadlo inovatívnym spôsobom.

Po komédii prídu Polnočné tajomstvá

Program pre dospelých otvorí o 19-tej hodine brilantná francúzska komédia Meno, ktorú s úspechom uvádzajú divadlá v celej Európe. Vtipný príbeh by sa mohol odohrať v ktorejkoľvek rodine: päť postáv, príjemné posedenie pri večeri a – prekvapivý zvrat. V pohodovom rodinnom prostredí vznikne konflikt pre zdanlivo banálny problém – meno dieťaťa, ktoré sa má narodiť. Debata sa zmení na nečakane ostrú výmenu názorov, kde už nikto netají, čo si o tom druhom myslí.

Meno / Spišské divadlo / Kam za kultúrou / Noc divadiel
Súčasťou Noci divadiel v Spišskom divadle je brilantná francúzska komédia Meno, po ktorej sa s herečkami a hercami uskutoční talkshow Polnočné tajomstvá o tajomstvách – divadelných, aj osobných.

Vtipným záverom príbehu však rozhodne Noc divadiel v Spišskom divadle nekončí. SD pripravilo pre divákov stretnutie s obľúbenými herečkami a hercami a ďalší netradičný zážitok. Na návštevníkov po predstavení čaká talkshow Polnočné tajomstvá, v ktorej sa hercov z komédie Meno budú pýtať na tajomstvá – divadelné, aj osobné. Večerný program vyvrcholí tajomnou nočnou prehliadkou divadla. Treba si však na ňu vopred zarezervovať vstup, keďže je obmedzená na 25 účastníkov, pripomína riaditeľ divadla.

INZERCIA / Článok pokračuje pod reklamou

TS, Spišské divadlo, www.spisskedivadlo.sk

Zdroj: Spišské divadlo

Redakciu informovala a fotografie poskytla Veronika Fitzeková, hovorkyňa Spišského divadla

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Posledná aktualizácia: 2023-11-16 (adm/tpp)

Spišské divadlo
Culture Divadlo News Odporúčame Podujatia PR

Spišské divadlo na záver sezóny na festivale v Martine aj so Zlatou labuťou

Spišské divadlo čaká záver sezóny. Uvedie dve derniéry a vystúpi na festivale v Martine. Čaká ho aj tradičný galavečer Zlatá labuť.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Divadlo Nová scéna
Culture Divadlo News Osobnosti PR

Svetoznáma spisovateľka Janne Teller opäť v Divadle Nová scéna

20. júna si celý svet pripomína Svetový deň utečencov. Už v pondelok 17. júna uvedie Nová scéna hru Domov, kde je ten tvoj? , ktorá sa venuje práve tejto téme. Na predstavení sa zúčastní aj autorka knižnej predlohy svetoznáma spisovateľka Janne Teller….

Read More
Translate »