Novinky

Spišské divadlo s programom pre Noc divadiel

Spišské divadlo

Spišské divadlo, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, sa v sobotu 18. novembra zapojí do 14. ročníka podujatia európskeho významu Noc divadiel s podtitulom Sen noci divadelnej. Bude to tajomná Noc divadiel na Spiši. Návštevníkov čaká divadelná mapa, nepoznané zákulisie, aj Polnočné tajomstvá

Noc divadiel sa v Spišskom divadle začne už popoludní interaktívnym programom pre deti a ich rodičov. Všetci návštevníci, ktorí zavítajú do divadla od 14-tej hodiny, dostanú do ruky divadelnú mapu, s ktorou budú putovať po divadle a na jednotlivých stanovištiach zbierať pečiatky. Detské prehliadky sú pripravené tri – každú hodinu jedna s tým, že ju môže absolvovať 25 záujemcov. Preto je potrebné zaregistrovať sa na prevádzke divadla, konkretizuje riaditeľ divadla Radovan Michalov. Na účastníkov čakajú rozprávkové kostýmy, objavovanie divadelných profesií a tí odvážni si budú môcť vyskúšať prácu režiséra, scénografa či hudobného skladateľa. Divadelná mapa zavedie návštevníkov aj do kancelárie riaditeľa, hereckých šatní a neprístupných tajných zákutí storočnej budovy divadla.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Noc divadiel 2023 / Kam za kultúrou
Noc divadiel 2023 už v sobotu 18. novembra: prinášame veľký prehľad

Noc divadiel sa koná každoročne vždy tretiu novembrovú sobotu. Myšlienka spoločného podujatia vznikla na podnet francúzskych divadelných umelcov v roku 2008 a prvýkrát sa ako pilotný program realizovala v roku 2008 v Chorvátsku. Odvtedy sa stovky európskych divadiel počas jednej noci spoja a ponúkajú divákom netradičné divadelné zážitky. Aj na Slovensku plynie program až do neskorých večerných a nočných hodín, kedy profesionálne aj amatérske divadlá otvárajú dvere a zákulisia, aby prezentovali divadlo inovatívnym spôsobom.

Po komédii prídu Polnočné tajomstvá

Program pre dospelých otvorí o 19-tej hodine brilantná francúzska komédia Meno, ktorú s úspechom uvádzajú divadlá v celej Európe. Vtipný príbeh by sa mohol odohrať v ktorejkoľvek rodine: päť postáv, príjemné posedenie pri večeri a – prekvapivý zvrat. V pohodovom rodinnom prostredí vznikne konflikt pre zdanlivo banálny problém – meno dieťaťa, ktoré sa má narodiť. Debata sa zmení na nečakane ostrú výmenu názorov, kde už nikto netají, čo si o tom druhom myslí.

Meno / Spišské divadlo / Kam za kultúrou / Noc divadiel
Súčasťou Noci divadiel v Spišskom divadle je brilantná francúzska komédia Meno, po ktorej sa s herečkami a hercami uskutoční talkshow Polnočné tajomstvá o tajomstvách – divadelných, aj osobných.

Vtipným záverom príbehu však rozhodne Noc divadiel v Spišskom divadle nekončí. SD pripravilo pre divákov stretnutie s obľúbenými herečkami a hercami a ďalší netradičný zážitok. Na návštevníkov po predstavení čaká talkshow Polnočné tajomstvá, v ktorej sa hercov z komédie Meno budú pýtať na tajomstvá – divadelné, aj osobné. Večerný program vyvrcholí tajomnou nočnou prehliadkou divadla. Treba si však na ňu vopred zarezervovať vstup, keďže je obmedzená na 25 účastníkov, pripomína riaditeľ divadla.

INZERCIA / Článok pokračuje pod reklamou

TS, Spišské divadlo, www.spisskedivadlo.sk

Zdroj: Spišské divadlo

Redakciu informovala a fotografie poskytla Veronika Fitzeková, hovorkyňa Spišského divadla

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Posledná aktualizácia: 2023-11-16 (adm/tpp)

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle
Divadlo

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle

Read More
Mikulášsky sprievod / sv. Mikuláš
Community Culture Eventy História Lifestyle News

Svätý Mikuláš obdarúva malých i veľkých

6. decembra slávi svätý Mikuláš svoj sviatok, tešia sa malí i veľkí mikulášskym sprievodom Mikuláša s anjelom a čertom, i drobným darčekom.

Read More
Perinbaba a dva svety
Community Culture Eventy Film News PR

Dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation

Uskutočnila sa dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation.

Read More
Translate »