Novinky

SND myslí aj na deti so zdravotným hendikepom

SND myslí aj na deti so zdravotným hendikepom / Narodil sa chrobáčik

Na Medzinárodný deň detí odohrá Slovenské národné divadlo v poradí už tretie predstavenie v rámci projektu Divadlo pre všetky deti. Bude to detské predstavenie Baletu SND Narodil sa chrobáčik. SND tak myslí aj na deti so zdravotným hendikepom. Tentoraz sa zameriava na deti so sluchovým postihnutím, deti s poruchou autistického spektra i na deti s viacnásobným postihnutím.

Naša prvá divadelná scéna privíta 1. júna malých divákov so zdravotným hendikepom. Medzi nimi budú nielen žiaci ZŠ a MŠ pre deti s autizmom. Vítaní sú aj rodičia s deťmi, ktorých združuje Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom (SPOSA) a autistické centrum Andreas. Na svoje si prídu aj detičky zo základných a materských škôl pre deti a žiakov so sluchovým postihnutím z Bratislavy a Kremnice.

Projekt, ktorý treba pochváliť

Pre SND ide o pilotný projekt pre deti so sluchovým postihnutím. Pripravený dramaturgický úvod pred predstavením bude pre ne tlmočený do posunkového jazyka. Samotné predstavenie už  bude titulkované. “Národné divadlo má patriť všetkým deťom. Aj preto veríme, že projektov pre nepočujúce deti bude viac. Budeme veľmi radi, ak spoločne s komunitou ľudí so sluchovým postihnutím v budúcnosti odstránime všetky nedostatky, ktoré sa môžu prvýkrát pritrafiť,” hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička. Snahou inštitúcie je podľa neho odbúravať do budúcna ďalšie bariéry aj v iných predstaveniach. “V spolupráci s komunitou nevidiacich Balet SND pripravuje aj špeciálnu aplikáciu pre ľudí s poruchami zraku k predstaveniu Luskáčik,” avizuje Drlička.

Divadlo pre všetky deti

Podporme Divadlo pre všetkých

SND opäť vyzýva svojich divákov podporiť charitatívny projekt Divadlo pre všetky deti. Projekt spustilo v spolupráci s OZ Úsmev ako dar ešte pred Vianocami. Jeho cieľom je dlhodobá podpora detí z centier pre deti a rodiny, náhradných rodín, sociálne slabších rodín a vylúčených komunít.  Aby aj ony mohli spoločne zakúsiť výnimočné chvíle, ktoré prináša divadlo. Zbierku Divadlo pre všetky deti zastrešuje Úsmev ako dar. Verejnosť ju môže podporiť online na snd.sk/darujme alebo prispieť do označených pokladničiek v pokladnici divadla a v divadelnom bare.

Zdroj: SND

One thought on “SND myslí aj na deti so zdravotným hendikepom”

Comments are closed.

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle
Divadlo

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle

Read More
Mikulášsky sprievod / sv. Mikuláš
Community Culture Eventy História Lifestyle News

Svätý Mikuláš obdarúva malých i veľkých

6. decembra slávi svätý Mikuláš svoj sviatok, tešia sa malí i veľkí mikulášskym sprievodom Mikuláša s anjelom a čertom, i drobným darčekom.

Read More
Perinbaba a dva svety
Community Culture Eventy Film News PR

Dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation

Uskutočnila sa dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation.

Read More
Translate »