Novinky

Rozprávky na výstave v Ponitrianskom múzeu

Z rozprávky do rozprávky / Ponitrianske múzeum

Ponitrianske múzeum nás výstavou pozýva na cestu "Z rozprávky do rozprávky". Poodhaľuje svojím návštevníkom rozprávkový svet a čarovný život bábkového divadla.

Nitrianske divadelníctvo má v bohatú tradíciu. Spätosť Nitry so svetom divadla dokladajú viaceré významné výročia. Už v roku 2019 si Divadlo Andreja Bagara v Nitre pripomenulo 70 rokov od svojho založenia. Najväčší divadelný festival na Slovensku, Divadelná Nitra, oslávilo minulý rok 30. výročie svojho vzniku. V Nitre už 70 rokov pôsobí profesionálna bábkarská scéna, v súčasnosti pod názvom Staré divadlo Karola Spišáka.

Divadlo v muzeu / Z rozprávky do rozprávky
Z výstavy Divadlo v múzeu, múzeum v divadle. Zdroj: Ponitrianske múzeum v Nitre

K minuloročnej oslave storočnici profesionálneho divadelníctva na Slovensku sa ešte v roku 2021 pripojilo Ponitrianske múzeum v Nitre. Pripravilo sériu výstav s divadelnou tematikou pod názvom Divadlo v múzeu, múzeum v divadle. Súčasťou bol aj seminár (viac TU).

Z rozprávky do rozprávky

Jednou z výstav pri príležitosti spomínaných osláv bolo otvorenie výstava bábok s názvom Z rozprávky do rozprávky. Vznikla v spolupráci so Starým divadlom Karola Spišáka v Nitre. Snaží sa osloviť najmä detského návštevníka. Prostredníctvom divadelných bábok odhaľuje rozprávkový svet a čarovný život bábkového divadla. Súčasťou výstavy sú aj kostýmy z rozprávok Kráska a zviera, Malá morská panna či Alica v krajine zázrakov. V priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre bude inštalovaná do konca marca 2022. V apríli sa presunie do expozitúry v Zlatých Moravciach. A stojí za návštevu vás i s deťmi!

 

Zdroj: Ponitrianske múzeum v Nitre

One thought on “Rozprávky na výstave v Ponitrianskom múzeu”

Comments are closed.

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
NDKE / Kam za kultúrou
Culture Divadlo News Podujatia PR

Opera Národného divadla Košice oslávi Rok českej hudby koncertným Daliborom

Opera NDKE oslávi Rok českej hudby koncertným uvedením opery Dalibor Bedřicha Smetany. Viac o chystanom predstavení sa dozviete v článku…

Read More
Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní (25/2024)

Kam za kultúrou v najbližšie dni? Odpoveďou sú festivaly a zaujímavé koncertné stretnutia pre malých a veľkých. TOTO sú naše TOP tipy!

Read More
Translate »