Novinky

Rozprávky na výstave v Ponitrianskom múzeu

Z rozprávky do rozprávky / Ponitrianske múzeum

Ponitrianske múzeum nás výstavou pozýva na cestu "Z rozprávky do rozprávky". Poodhaľuje svojím návštevníkom rozprávkový svet a čarovný život bábkového divadla.

Nitrianske divadelníctvo má v bohatú tradíciu. Spätosť Nitry so svetom divadla dokladajú viaceré významné výročia. Už v roku 2019 si Divadlo Andreja Bagara v Nitre pripomenulo 70 rokov od svojho založenia. Najväčší divadelný festival na Slovensku, Divadelná Nitra, oslávilo minulý rok 30. výročie svojho vzniku. V Nitre už 70 rokov pôsobí profesionálna bábkarská scéna, v súčasnosti pod názvom Staré divadlo Karola Spišáka.

Divadlo v muzeu / Z rozprávky do rozprávky
Z výstavy Divadlo v múzeu, múzeum v divadle. Zdroj: Ponitrianske múzeum v Nitre

K minuloročnej oslave storočnici profesionálneho divadelníctva na Slovensku sa ešte v roku 2021 pripojilo Ponitrianske múzeum v Nitre. Pripravilo sériu výstav s divadelnou tematikou pod názvom Divadlo v múzeu, múzeum v divadle. Súčasťou bol aj seminár (viac TU).

Z rozprávky do rozprávky

Jednou z výstav pri príležitosti spomínaných osláv bolo otvorenie výstava bábok s názvom Z rozprávky do rozprávky. Vznikla v spolupráci so Starým divadlom Karola Spišáka v Nitre. Snaží sa osloviť najmä detského návštevníka. Prostredníctvom divadelných bábok odhaľuje rozprávkový svet a čarovný život bábkového divadla. Súčasťou výstavy sú aj kostýmy z rozprávok Kráska a zviera, Malá morská panna či Alica v krajine zázrakov. V priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre bude inštalovaná do konca marca 2022. V apríli sa presunie do expozitúry v Zlatých Moravciach. A stojí za návštevu vás i s deťmi!

 

Zdroj: Ponitrianske múzeum v Nitre

One thought on “Rozprávky na výstave v Ponitrianskom múzeu”

Comments are closed.

Dominika Kováčiková / 1. miesto / Maľba 2023
Culture News Odporúčame Podujatia PR Výtvarné umenie

Najlepší mladí maliari tohto roka sú známi. Odborná porota vybrala víťazky súťaže Maľba 2023

Najlepší mladí maliari tohto roka sú známi. Odborná porota vybrala víťazky súťaže Maľba 2023.

Read More
Slovenská filharmónia
Culture News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia prináša abonentku na klasiku

Najlepšie miesta za najlepšie ceny. Klasická alebo na mieru – abonentka na klasiku sa oplatí. Pozrite, čo prináša Slovenská filharmónia…

Read More
Kam za kultúrou
Culture Divadlo Festivaly História Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

Nový týždeň sa už rozbieha, a tak si pozrite najnovší diel rubriky TOP tipov Kam za kultúrou v posledné septembrové dni…

Read More
Translate »