Novinky

Rozprávky na výstave v Ponitrianskom múzeu

Z rozprávky do rozprávky / Ponitrianske múzeum

Ponitrianske múzeum nás výstavou pozýva na cestu "Z rozprávky do rozprávky". Poodhaľuje svojím návštevníkom rozprávkový svet a čarovný život bábkového divadla.

Nitrianske divadelníctvo má v bohatú tradíciu. Spätosť Nitry so svetom divadla dokladajú viaceré významné výročia. Už v roku 2019 si Divadlo Andreja Bagara v Nitre pripomenulo 70 rokov od svojho založenia. Najväčší divadelný festival na Slovensku, Divadelná Nitra, oslávilo minulý rok 30. výročie svojho vzniku. V Nitre už 70 rokov pôsobí profesionálna bábkarská scéna, v súčasnosti pod názvom Staré divadlo Karola Spišáka.

Divadlo v muzeu / Z rozprávky do rozprávky
Z výstavy Divadlo v múzeu, múzeum v divadle. Zdroj: Ponitrianske múzeum v Nitre

K minuloročnej oslave storočnici profesionálneho divadelníctva na Slovensku sa ešte v roku 2021 pripojilo Ponitrianske múzeum v Nitre. Pripravilo sériu výstav s divadelnou tematikou pod názvom Divadlo v múzeu, múzeum v divadle. Súčasťou bol aj seminár (viac TU).

Z rozprávky do rozprávky

Jednou z výstav pri príležitosti spomínaných osláv bolo otvorenie výstava bábok s názvom Z rozprávky do rozprávky. Vznikla v spolupráci so Starým divadlom Karola Spišáka v Nitre. Snaží sa osloviť najmä detského návštevníka. Prostredníctvom divadelných bábok odhaľuje rozprávkový svet a čarovný život bábkového divadla. Súčasťou výstavy sú aj kostýmy z rozprávok Kráska a zviera, Malá morská panna či Alica v krajine zázrakov. V priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre bude inštalovaná do konca marca 2022. V apríli sa presunie do expozitúry v Zlatých Moravciach. A stojí za návštevu vás i s deťmi!

 

Zdroj: Ponitrianske múzeum v Nitre

One thought on “Rozprávky na výstave v Ponitrianskom múzeu”

Comments are closed.

SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Štátna filharmónia Košice spustila crowdfunding, chce vydať vinyl
Culture Eventy Hudba News Odporúčame PR

Štátna filharmónia Košice spustila crowdfunding, chce vydať vinyl

Štátna filharmónia Košice chce osláviť Rok českej hudby a 200-ročnicu Bedřicha Smetany vinylom. Spustila crowdfunding…

Read More
Súťaž Dramaticky mladí 2024 hľadá talenty. Zapoj sa i Ty!
Culture Divadlo Literatúra News Podujatia PR

Súťaž Dramaticky mladí 2024 hľadá talenty. Zapoj sa i Ty!

Výzva pre deti a mládež so záujmom o písanie: trúfnete si napísať divadelnú hru? Pošlite ju do súťaže Dramaticky mladí 2024.

Read More
Translate »