Novinky

Queen show – novinka na cestách po Slovensku

Idoly / Queen show

Divadelný svet už o pár dní privíta novinku. Je ňou strhujúca koncertná QUEEN SHOW - pocta legende v réžii Patrika Vyskočila. Hudobno-tanečná show je poctou legendárnemu spevákovi Freddiemu Mercurymu a skupine Queen. Účinkujú v nej špičkoví muzikáloví umelci známi z Divadla Nová scéna ako Patrik Vyskočil, Ján Slezák, Dárius Koči a ďalší. Svoju premiéru bude mať Queen show už 23. a 24. februára 2023 v bratislavskom Divadle Nová scéna. Po nej mieri na turné po slovenských mestách.

Poprední muzikáloví umelci známi z javiska Divadla Nová scéna či z televíznych obrazoviek pracujú už od septembra 2022 pod režijnou taktovkou Patrika Vyskočila na novom projekte s názvom IDOLY. Ide o sériu koncertov s benefičnou myšlienkou venovaných hudobným legendám, ktoré ich nejakým spôsobom ovplyvnili a inšpirovali. Svoju premiéru bude mať hudobno-tanečná koncertná Queen show, ktorú tvorcovia na čele s Patrikom Vyskočilom venujú hudobnej legende Freddiemu Mercurymu a skupine Queen. Diváci budú mať možnosť počuť a vidieť originálne úpravy najväčších hitov tejto legendárnej skupiny.

Tím spája kolegialita i priateľstvo

Projekt Idoly je spoločný nezávislý projekt umelcov, kolegov, ale najmä priateľov, ktorí myslia na budúce generácie. Iniciátorom celej myšlienky bol herec a režisér Patrik Vyskočil, ktorý má na svojom konte už aj viaceré režisérske úspechy. Pre Divadlo Nová scéna v Bratislave zrežíroval mnoho celovečerných hudobných programov i divácky vyhľadávané muzikály ako Cyrano z predmestia či megahit The Bodyguard. Choreografie vytvoril tanečník a choreograf Patrik Ščasnovič, ktorý pôsobí na divadelných doskách na Slovensku a v zahraničí. Hudobné naštudovanie, úpravu a realizáciu hudobných nahrávok bolo úlohou dlhoročného člena hudobného súboru a súčasného dirigenta Divadla Nová scéna v Bratislave – Matúš Ferko. Dirigent, hudobný producent a aranžér má na svojom konte vyše 20 muzikálových inscenácií a hudobných programov v rámci Divadla Nová scéna.

Queen show
Foto: Zdenko Hanout

Queen show prináša nielen nadčasové hity v novom šate

Večerom plným najznámejších hitov legendárnej skupiny Queen bude sprevádzať päť muzikálových umelcov v alternáciách spolu s tanečníkmi známymi z mnohých divadelných i televíznych produkcií. Osemnásť najznámejších hitov tejto slávnej britskej skupiny budú na javisku interpretovať špičky slovenskej muzikálovej scény. K ním patrí ako spomínaný Patrik Vyskočil, Ján Slezák, Dárius KočiNatália KóšováLenka MachciníkováMichal CandrákMichaela TrokanováMonika Drgáňová či Lukáš Pišta.

Idoly / Queen show
Foto: Zdenko Hanout

Sekundovať im budú profesionálni tanečníci pôsobiaci u nás aj v zahraničí. Pastvou pre oči budú moderné kostýmy či efektívne choreografie Patrika Ščasnoviča rôznych tanečných žánrov v prevedení mladých muzikálových tanečníkov. Samozrejme nebude núdza o pútavú Lightshow s efektným scénickým vizuálom, ktorý dopĺňajú zábery zo živých vystúpení skupiny QUEEN na LED obrazovke.

Benefičný a edukatívny rozmer

Koncertná show – Queen show pocta legende má aj svoj benefičný rozmer. Výťažok z predaja vstupeniek venujú nadáciám, ktoré podporujú rodiny v ťažkých životných situáciách. Časť honorárov umelcov za každé predstavenie pôjde Nadácii Detského kardiocentra. Okrem zábavného a benefičného bude mať aj edukatívny charakter. Približne 90-minútové predstavenie mapuje súkromný aj profesijný život Freddieho Mercuryho. Svojou jednoduchou dejovou líniou, interakciou hercov s divákmi a dokrútkami zo zákulisia a koncertov skupiny Queen priblíži život Freddieho Mercuryho. Hlavnou myšlienkou projektu je, aby mohli deti so zdravotným či sociálnym znevýhodnením nasledovať svoje idoly a plniť si svoje sny.

Queen show / Kam do divadla / Kam za kultúrou
Foto: Zdenko Hanout

Po premiére mieri Queen show na turné

Ambíciou projektu je tiež organizovanie zájazdov do väčšiny krajských a okresných miest po celom Slovensku so zázemím v kamennom divadelnom priestore v rámci Bratislavy. Hudobno-tanečný projekt sa vďaka variabilnej scénografii môže odohrať v akomkoľvek koncertnom a divadelnom priestore, ktoré má kapacitu nad 300 divákov. To isté platí pre interiér i exteriér, pričom je tiež možnosť úpravy obsadenia obsahu programu pre potreby akejkoľvek udalosti. Po medzičasom vypredanej premiére v Divadle Nová scéna, ktorú avizujeme v aktuálnom prehľade Kam za kultúrou, ohlásil tím projektu IDOLY turné do slovenských miest. Od konca februára do mája postupne navštívi aj Trenčín, Partizánske, Piešťany, Nitra, Žilina, Bratislava, Poprad či Banskú Bystricu.

Queen show / Kam do divadla / Kam za kultúrou
Foto: Zdenko Hanout

... a po Bratislave ho začne v Trenčíne

Turné začne dvoma vystúpeniami v Posádkovom klube ODA v Trenčíne 28. februára a 1. marca. V marci bude potom pokračovať v Partizánskom (3.3., Mestská športová hala), Piešťanoch (6.3., Dom umenia), Nitre (7.3., PKO), Žiline (20. a 21.3., Dom odborov). Do Bratislavy sa predstavenie vráti v apríli. Najväčšie predstavenie sa uskutoční 13. apríla v Stars Auditoriu v Bratislave. Do Popradu zamieri 28.4. a 26.5.2023 poteší aj Banskú Bystricu. Vstupenky na jednotlivé podujatia nájdete v sieti Predpredaj.sk a Ticketportal.

Queen show

Obsadenie:
Patrik Vyskočil
Ján Slezák / Lukáš Pišta
Dárius Koči / Michal Candrák
Monika Drgáňová / Natália Kóšová  
Lenka Machciníková / Michaela Trokanová
Tanečná company

Autorský tím:
Réžia: Patrik Vyskočil
Choreografia: Patrik Ščasnovič
Hudobné naštudovanie: Matúš Ferko
Hudobná spolupráca: Vladislav Plevčík
Scéna: Martin Novák
Kostýmy: Jarmila Ťažká
Projekcie: Jozef Antálek
Asistent réžie: Michal Candrák

 —

TS, Idoly, redakčne upravené

Foto: Zdenko Hanout

Zdroj: Idoly, Ticketportal.sk, Predpredaj.sk

One thought on “Queen show – novinka na cestách po Slovensku”

Comments are closed.

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »