Novinky

Poznáme termín festivalu Dotyky a spojenia

Dotyky a spojenia 2022

Slovenské komorné divadlo Martin len včera oznámilo svojím priaznivcom dlho očakávanú správu. Už poznáme termín tohtoročného vydania divadelného festivalu Dotyky a spojenia. Programovú štruktúru zatiaľ nie.

Termín konania obľúbeného festivalu Dotyky a spojenia s tradíciou od roku 2005 je známy. Po minuloročnom úspešnom súc pandemickom ročníku (písali sme o ňom TU), sa vracia do predpandemickej doby. Slovenské komorné divadlo v Martine oznámilo termín jeho konania len včera. Showcase slovenského divadla – najväčšia a najreprezentatívnejšia prehliadka tvorby divadiel pôsobiacich na Slovensku sa uskutoční v termíne 20. – 25. júna 2022.

Termín známy, program ešte nie

Hoci detailný program nateraz ešte nepoznáme, aj tento rok predstaví aktuálnu tvorbu predovšetkým profesionálnych činoherných divadiel. Výber inscenácií má na starosti Dramaturgická rada festivalu. Tá sleduje tvorbu jednotlivých divadiel. Podmienkou je, že predvádzané inscenácie vznikli počas uplynulého roka na Slovensku a sú veľmi inšpiratívne.

Dotyky a spojenia nastavia zrkadlo divadelníctvu

Zároveň nastavuje slovenskému divadelníctvu zrkadlo. Snahou festivalu je podchytiť najvýraznejšie trendy či problémy divadla na Slovensku i vytvoriť priestor na reflexiu jeho stavu. Istá vec je, že aj tento rok bude platformou dialógov tvorcov, kritikov a teoretikov.

 

Zdroj: TS Dotyky a spojenia

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Kam za kultúrou na sklonku februára 2024? TOTO odporúčame!
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou na sklonku februára 2024? TOTO odporúčame!

Pokračovanie výberovky Kam za kultúrou je tu. Spoznajte najatraktívnejšie koncertné, divadelné i výstavné tipy na prelome februára a marca.

Read More
Translate »