Novinky

Poznáme termín festivalu Dotyky a spojenia

Dotyky a spojenia 2022

Slovenské komorné divadlo Martin len včera oznámilo svojím priaznivcom dlho očakávanú správu. Už poznáme termín tohtoročného vydania divadelného festivalu Dotyky a spojenia. Programovú štruktúru zatiaľ nie.

Termín konania obľúbeného festivalu Dotyky a spojenia s tradíciou od roku 2005 je známy. Po minuloročnom úspešnom súc pandemickom ročníku (písali sme o ňom TU), sa vracia do predpandemickej doby. Slovenské komorné divadlo v Martine oznámilo termín jeho konania len včera. Showcase slovenského divadla – najväčšia a najreprezentatívnejšia prehliadka tvorby divadiel pôsobiacich na Slovensku sa uskutoční v termíne 20. – 25. júna 2022.

Termín známy, program ešte nie

Hoci detailný program nateraz ešte nepoznáme, aj tento rok predstaví aktuálnu tvorbu predovšetkým profesionálnych činoherných divadiel. Výber inscenácií má na starosti Dramaturgická rada festivalu. Tá sleduje tvorbu jednotlivých divadiel. Podmienkou je, že predvádzané inscenácie vznikli počas uplynulého roka na Slovensku a sú veľmi inšpiratívne.

Dotyky a spojenia nastavia zrkadlo divadelníctvu

Zároveň nastavuje slovenskému divadelníctvu zrkadlo. Snahou festivalu je podchytiť najvýraznejšie trendy či problémy divadla na Slovensku i vytvoriť priestor na reflexiu jeho stavu. Istá vec je, že aj tento rok bude platformou dialógov tvorcov, kritikov a teoretikov.

 

Zdroj: TS Dotyky a spojenia

Divadlo z Ivano-Frankivska príde do Košíc s legendárnou inscenáciou Sladká Darusia
Culture Divadlo

Divadlo z Ivano-Frankivska príde už 28.9.2023 do Košíc s legendárnou inscenáciou Sladká Darusia

Divadlo z Ivano-Frankivska príde do Národného divadla Košice s legendárnou inscenáciou Sladká Darusia už v posledný septembrový štvrtok.

Read More
Divadelný Spiš
Culture Divadlo Festivaly News Odporúčame PR

Divadelný Spiš s atraktívnymi novinkami štartuje 28. septembra 2023

Vo štvrtok 28. septembra sa začína najväčší medzinárodný divadelný festival na východe Slovenska Divadelný Spiš aj s atraktívnymi novinkami

Read More
Kam za kultúrou
Culture Divadlo Festivaly História Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

Nový týždeň sa už rozbieha, a tak si pozrite najnovší diel rubriky TOP tipov Kam za kultúrou v posledné septembrové dni…

Read More
Translate »