Novinky

Poznáme termín festivalu Dotyky a spojenia

Dotyky a spojenia 2022

Slovenské komorné divadlo Martin len včera oznámilo svojím priaznivcom dlho očakávanú správu. Už poznáme termín tohtoročného vydania divadelného festivalu Dotyky a spojenia. Programovú štruktúru zatiaľ nie.

Termín konania obľúbeného festivalu Dotyky a spojenia s tradíciou od roku 2005 je známy. Po minuloročnom úspešnom súc pandemickom ročníku (písali sme o ňom TU), sa vracia do predpandemickej doby. Slovenské komorné divadlo v Martine oznámilo termín jeho konania len včera. Showcase slovenského divadla – najväčšia a najreprezentatívnejšia prehliadka tvorby divadiel pôsobiacich na Slovensku sa uskutoční v termíne 20. – 25. júna 2022.

Termín známy, program ešte nie

Hoci detailný program nateraz ešte nepoznáme, aj tento rok predstaví aktuálnu tvorbu predovšetkým profesionálnych činoherných divadiel. Výber inscenácií má na starosti Dramaturgická rada festivalu. Tá sleduje tvorbu jednotlivých divadiel. Podmienkou je, že predvádzané inscenácie vznikli počas uplynulého roka na Slovensku a sú veľmi inšpiratívne.

Dotyky a spojenia nastavia zrkadlo divadelníctvu

Zároveň nastavuje slovenskému divadelníctvu zrkadlo. Snahou festivalu je podchytiť najvýraznejšie trendy či problémy divadla na Slovensku i vytvoriť priestor na reflexiu jeho stavu. Istá vec je, že aj tento rok bude platformou dialógov tvorcov, kritikov a teoretikov.

 

Zdroj: TS Dotyky a spojenia

Za kultúrou aj v 29. týždeň roka 2024. Prezradíme, kam sa oplatí ísť
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Za kultúrou aj v 29. týždeň roka 2024. Prezradíme, kam na koncerty sa oplatí ísť

V rubrike Kam za kultúrou pokračujeme aj cez prázdniny. Tentoraz vám prinášame TOP tipy na kultúrne podujatia 29. týždňa roka 2024…

Read More
SND
Culture Divadlo News PR

SND na prahu novej sezóny v znamení zmien

Opera SND má od nasledujúcej divadelnej sezóny nového šéfdirigenta. Stal sa ním Tomáš Brauner, jeden z najvyhľadávanejších dirigentov svojej generácie.

Read More
Za kultúrou v 28. týždeň roka 2024? Prezradíme, kam sa oplatí ísť
Culture Divadlo Eventy Folklór Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Za kultúrou v 28. týždeň roka 2024? Prezradíme, kam sa oplatí ísť

Kam za kultúrou pokračuje aj cez prázdniny. Prinášame v ňom zaujímavé koncertné i divadelné tipy či inšpirácie na atraktívne výstavy a podujatia. Poďte a zistite, čo sme si pripravili pre vás tentoraz!

Read More
Translate »