Festival Dotyky a spojenia predstaví 40 predstavení

Festival Dotyky a spojenia

Divadelný Martin podujatiami spája dospelé publikum s mladými a deťmi.

Po ročnej odmlke sa Martin opäť stáva centrom slovenského divadelníctva a na pár dní aj hlavnou scénou slovenských divadiel. Už šestnásty raz sa tu koná známy festival Dotyky a spojenia. Tento rok ho tamojšie Slovenské komorné divadlo organizuje výnimočne až v septembri.

40 predstavení, 7 koncertov a 25 diskusií

Tohtoročný festival Dotyky a spojenia prinesie v dňoch 6. – 12. septembra 2021 svojim návštevníkom výber toho najlepšieho z ostatných dvoch sezón. Pripravených je 40 predstavení, desať inscenácií v Hlavnom programe,  sedem koncertov a dvadsaťpäť diskusií o divadle a Výstava theatre.sk ako jeho sprievodné podujatia.

Festivalu sa zúčastňujú početné umelecké ansámbly. Zastúpenie tu má 27 divadiel z desiatich slovenských miest. Medzi nimi najvýznamnejšie umelecké scény či aj tie z akademickej pôdy, pôsobiace pri Akadémii umení v Banskej Bystrici a Vysokej školy múzických umení v Bratislave.

Organizátori myslia aj na mládež a rodiny s deťmi

Dramaturgická rada festivalu z viac ako stovky úplne nových inscenácií vybrala do Hlavného programu desať inscenácií z desiatich divadiel: Norma (Divadlo z Pasáže, Banská Bystrica), Čierna voda (Štátne divadlo Košice), Svetlonos (Nezávislé divadelné zoskupenie Odivo a Ivan Martinka), Kramerová vs. Kramer (Prešovské národné divadlo), Objekt Ty  (Uhol92), Dom (Divadlo Andreja Bagara v Nitre), Pieskovisko (Divadlo Alexandra Duchnoviča, Prešov), Hriech / Její pastorkyňa (Slovenské národné divadlo), 1984 (Slovenské komorné divadlo Martin), Futbal alebo Bílý andel v pekle (Divadlo Jána Palárika v Trnave). Ako hosť festivalu sa predstaví OZ Vlnoplocha s oceňovanou imerznou inscenáciou Kosmopol.

Program myslí aj na mládež a juniorské publikum. Pre deti a mladých teenagerov ponúka výber z inscenácií Nemá trieda (Divadlo Jána Palárika v Trnave), Pom Pomové rozprávky (Divadlo J. G. Tajovského v Zvolene), Ex-Trémisti – hrdinovia, ktorí stratili strach (Ansámbel nepravidelného divadla), Tajomný maják (Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica), NeviditeľníZáhrada nikdy nespí (Bratislavské bábkové divadlo), Zbojníčka RonjaZa siedmimi horami (Edurama), Číra radosť (Divadlo Štúdio tanca Banská Bystrica), Kocúr v čižmách (Nové divadlo Nitra) či Denník Anny Frankovej (Opera SND).

Sprievodný program na Divadelnom námestí ponúkne pouličné divadlo pre celú rodinu, nielen pre deti.

Organizátori v súlade s aktuálne platným kultúrnym semaforom interiérový program sprístupnia len kompletne zaočkovanému publiku, exteriérový bez obmedzenia.

Podrobný program nájdete na stránkach festivalu.

2 thoughts on “Festival Dotyky a spojenia predstaví 40 predstavení

Comments are closed.

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Trio Bohémo dnes zakončí jarnú časť festivalu Věčná naděje

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje zakončí svoju jarnú časť 30. marca koncertom Tria Bohémo v kostole sv. Vavrinca na Malej Strane. „Počas šiestich týždňov sme mohli obdivovať diela nielen terezínskych skladateľov, ale tiež si vypočuť prednášku o hudobnom a kultúrnom živote v Terezíně, zažiť vôbec prvý koncert projektu Terne Čhave: Porajmos, spracúvajúci piesne pripomínajúce obete […]

Read More
Veľká noc 2023 / koncerty
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľká noc 2023 s hudbou v sviatočnej atmosfére

Pre niektorých sviatky jari a pre iných je Veľká noc spojená s pripomienkou umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku, tieto sviatky spestria sviatočné koncerty aj v Slovenskej filharmónii. Tento rok je ponuka veľkonočných koncertov naozaj bohatá a veľmi atraktívna. Začínajú sa už na Kvetnú (presnejšie Palmovú) […]

Read More
Allegretto Žilina 2023
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Allegretto Žilina 2023 s atraktívnym programom štartuje o necelý mesiac

Stredoeurópsky festival koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa nezadržateľne blíži. Aký program prináša jeho 32. ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra? Šesť dní, sedem koncertov, dvanásť umelcov zo siedmich krajín a zaujímavé dramaturgie, a to nie je zďaleka všetko. Žilinskému publiku Allegretto Žilina opäť sprostredkuje výnimočný umelecký […]

Read More
Translate »