Festival Dotyky a spojenia predstaví 40 predstavení

Festival Dotyky a spojenia

Divadelný Martin podujatiami spája dospelé publikum s mladými a deťmi.

Po ročnej odmlke sa Martin opäť stáva centrom slovenského divadelníctva a na pár dní aj hlavnou scénou slovenských divadiel. Už šestnásty raz sa tu koná známy festival Dotyky a spojenia. Tento rok ho tamojšie Slovenské komorné divadlo organizuje výnimočne až v septembri.

40 predstavení, 7 koncertov a 25 diskusií

Tohtoročný festival Dotyky a spojenia prinesie v dňoch 6. – 12. septembra 2021 svojim návštevníkom výber toho najlepšieho z ostatných dvoch sezón. Pripravených je 40 predstavení, desať inscenácií v Hlavnom programe,  sedem koncertov a dvadsaťpäť diskusií o divadle a Výstava theatre.sk ako jeho sprievodné podujatia.

Festivalu sa zúčastňujú početné umelecké ansámbly. Zastúpenie tu má 27 divadiel z desiatich slovenských miest. Medzi nimi najvýznamnejšie umelecké scény či aj tie z akademickej pôdy, pôsobiace pri Akadémii umení v Banskej Bystrici a Vysokej školy múzických umení v Bratislave.

Organizátori myslia aj na mládež a rodiny s deťmi

Dramaturgická rada festivalu z viac ako stovky úplne nových inscenácií vybrala do Hlavného programu desať inscenácií z desiatich divadiel: Norma (Divadlo z Pasáže, Banská Bystrica), Čierna voda (Štátne divadlo Košice), Svetlonos (Nezávislé divadelné zoskupenie Odivo a Ivan Martinka), Kramerová vs. Kramer (Prešovské národné divadlo), Objekt Ty  (Uhol92), Dom (Divadlo Andreja Bagara v Nitre), Pieskovisko (Divadlo Alexandra Duchnoviča, Prešov), Hriech / Její pastorkyňa (Slovenské národné divadlo), 1984 (Slovenské komorné divadlo Martin), Futbal alebo Bílý andel v pekle (Divadlo Jána Palárika v Trnave). Ako hosť festivalu sa predstaví OZ Vlnoplocha s oceňovanou imerznou inscenáciou Kosmopol.

Program myslí aj na mládež a juniorské publikum. Pre deti a mladých teenagerov ponúka výber z inscenácií Nemá trieda (Divadlo Jána Palárika v Trnave), Pom Pomové rozprávky (Divadlo J. G. Tajovského v Zvolene), Ex-Trémisti – hrdinovia, ktorí stratili strach (Ansámbel nepravidelného divadla), Tajomný maják (Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica), NeviditeľníZáhrada nikdy nespí (Bratislavské bábkové divadlo), Zbojníčka RonjaZa siedmimi horami (Edurama), Číra radosť (Divadlo Štúdio tanca Banská Bystrica), Kocúr v čižmách (Nové divadlo Nitra) či Denník Anny Frankovej (Opera SND).

Sprievodný program na Divadelnom námestí ponúkne pouličné divadlo pre celú rodinu, nielen pre deti.

Organizátori v súlade s aktuálne platným kultúrnym semaforom interiérový program sprístupnia len kompletne zaočkovanému publiku, exteriérový bez obmedzenia.

Podrobný program nájdete na stránkach festivalu.

2 thoughts on “Festival Dotyky a spojenia predstaví 40 predstavení

Comments are closed.

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
SND
Culture Divadlo News

Odborníci upozorňujú na riziká električky pred SND

Už nielen Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, občianski aktivisti, architekti a urbanisti, ale aj odborníci na akustiku a vibrácie upozorňujú na vážne problémy, ktoré by prinieslo vybudovanie električkovej trate pred novou budovou Slovenského národného divadla tak, ako to plánuje developer s podporou Magistrátu hlavného mesta Bratislava. Budú električky pred SND na Pribinovej ulici? Výsledky meraní autorov […]

Read More
Translate »