Novinky

Festival Dotyky a spojenia predstaví 40 predstavení

Festival Dotyky a spojenia

Divadelný Martin podujatiami spája dospelé publikum s mladými a deťmi.

Po ročnej odmlke sa Martin opäť stáva centrom slovenského divadelníctva a na pár dní aj hlavnou scénou slovenských divadiel. Už šestnásty raz sa tu koná známy festival Dotyky a spojenia. Tento rok ho tamojšie Slovenské komorné divadlo organizuje výnimočne až v septembri.

40 predstavení, 7 koncertov a 25 diskusií

Tohtoročný festival Dotyky a spojenia prinesie v dňoch 6. – 12. septembra 2021 svojim návštevníkom výber toho najlepšieho z ostatných dvoch sezón. Pripravených je 40 predstavení, desať inscenácií v Hlavnom programe,  sedem koncertov a dvadsaťpäť diskusií o divadle a Výstava theatre.sk ako jeho sprievodné podujatia.

Festivalu sa zúčastňujú početné umelecké ansámbly. Zastúpenie tu má 27 divadiel z desiatich slovenských miest. Medzi nimi najvýznamnejšie umelecké scény či aj tie z akademickej pôdy, pôsobiace pri Akadémii umení v Banskej Bystrici a Vysokej školy múzických umení v Bratislave.

Organizátori myslia aj na mládež a rodiny s deťmi

Dramaturgická rada festivalu z viac ako stovky úplne nových inscenácií vybrala do Hlavného programu desať inscenácií z desiatich divadiel: Norma (Divadlo z Pasáže, Banská Bystrica), Čierna voda (Štátne divadlo Košice), Svetlonos (Nezávislé divadelné zoskupenie Odivo a Ivan Martinka), Kramerová vs. Kramer (Prešovské národné divadlo), Objekt Ty  (Uhol92), Dom (Divadlo Andreja Bagara v Nitre), Pieskovisko (Divadlo Alexandra Duchnoviča, Prešov), Hriech / Její pastorkyňa (Slovenské národné divadlo), 1984 (Slovenské komorné divadlo Martin), Futbal alebo Bílý andel v pekle (Divadlo Jána Palárika v Trnave). Ako hosť festivalu sa predstaví OZ Vlnoplocha s oceňovanou imerznou inscenáciou Kosmopol.

Program myslí aj na mládež a juniorské publikum. Pre deti a mladých teenagerov ponúka výber z inscenácií Nemá trieda (Divadlo Jána Palárika v Trnave), Pom Pomové rozprávky (Divadlo J. G. Tajovského v Zvolene), Ex-Trémisti – hrdinovia, ktorí stratili strach (Ansámbel nepravidelného divadla), Tajomný maják (Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica), NeviditeľníZáhrada nikdy nespí (Bratislavské bábkové divadlo), Zbojníčka RonjaZa siedmimi horami (Edurama), Číra radosť (Divadlo Štúdio tanca Banská Bystrica), Kocúr v čižmách (Nové divadlo Nitra) či Denník Anny Frankovej (Opera SND).

Sprievodný program na Divadelnom námestí ponúkne pouličné divadlo pre celú rodinu, nielen pre deti.

Organizátori v súlade s aktuálne platným kultúrnym semaforom interiérový program sprístupnia len kompletne zaočkovanému publiku, exteriérový bez obmedzenia.

Podrobný program nájdete na stránkach festivalu.

2 thoughts on “Festival Dotyky a spojenia predstaví 40 predstavení

Comments are closed.

Bratislavské hudobné slávnosti / BHS / 58 / 2023 / Kam za kultúrou
Culture Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Začínajú sa Bratislavské hudobné slávnosti. 58. ročník prinesie do dokonalosti vyladený program i niekoľko noviniek

Začína sa prestížna oslava hudby – Bratislavské hudobné slávnosti. Tento rok píše svoj 58. ročník a sľubuje jedinečné zážitky.

Read More
Štátna opera
Culture Divadlo News PR

Sólisti Štátnej opery mieria opäť do Japonska

Sólisti Štátnej opery mieri opäť do Japonska, kde uvedú desať predstavení. Nadväzujú tak na prerušenú tradíciu. Kedy vyrážajú a s akým programom vystúpia?

Read More
Historická budova SND / title / Slovenské národné divadlo
Culture Divadlo

Rekonštrukcia historickej budovy SND pokračuje a otvoria ju na prehliadky

Obnova Historickej budovy SND pokračuje aj v tejto sezóne. Pre návštevníkov otvorí svoje brány už v tejto sezóne, no hrať sa v nej nebude.

Read More
Translate »