Festival Dotyky a spojenia predstaví 40 predstavení

Festival Dotyky a spojenia

Divadelný Martin podujatiami spája dospelé publikum s mladými a deťmi.

Po ročnej odmlke sa Martin opäť stáva centrom slovenského divadelníctva a na pár dní aj hlavnou scénou slovenských divadiel. Už šestnásty raz sa tu koná známy festival Dotyky a spojenia. Tento rok ho tamojšie Slovenské komorné divadlo organizuje výnimočne až v septembri.

40 predstavení, 7 koncertov a 25 diskusií

Tohtoročný festival Dotyky a spojenia prinesie v dňoch 6. – 12. septembra 2021 svojim návštevníkom výber toho najlepšieho z ostatných dvoch sezón. Pripravených je 40 predstavení, desať inscenácií v Hlavnom programe,  sedem koncertov a dvadsaťpäť diskusií o divadle a Výstava theatre.sk ako jeho sprievodné podujatia.

Festivalu sa zúčastňujú početné umelecké ansámbly. Zastúpenie tu má 27 divadiel z desiatich slovenských miest. Medzi nimi najvýznamnejšie umelecké scény či aj tie z akademickej pôdy, pôsobiace pri Akadémii umení v Banskej Bystrici a Vysokej školy múzických umení v Bratislave.

Organizátori myslia aj na mládež a rodiny s deťmi

Dramaturgická rada festivalu z viac ako stovky úplne nových inscenácií vybrala do Hlavného programu desať inscenácií z desiatich divadiel: Norma (Divadlo z Pasáže, Banská Bystrica), Čierna voda (Štátne divadlo Košice), Svetlonos (Nezávislé divadelné zoskupenie Odivo a Ivan Martinka), Kramerová vs. Kramer (Prešovské národné divadlo), Objekt Ty  (Uhol92), Dom (Divadlo Andreja Bagara v Nitre), Pieskovisko (Divadlo Alexandra Duchnoviča, Prešov), Hriech / Její pastorkyňa (Slovenské národné divadlo), 1984 (Slovenské komorné divadlo Martin), Futbal alebo Bílý andel v pekle (Divadlo Jána Palárika v Trnave). Ako hosť festivalu sa predstaví OZ Vlnoplocha s oceňovanou imerznou inscenáciou Kosmopol.

Program myslí aj na mládež a juniorské publikum. Pre deti a mladých teenagerov ponúka výber z inscenácií Nemá trieda (Divadlo Jána Palárika v Trnave), Pom Pomové rozprávky (Divadlo J. G. Tajovského v Zvolene), Ex-Trémisti – hrdinovia, ktorí stratili strach (Ansámbel nepravidelného divadla), Tajomný maják (Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica), NeviditeľníZáhrada nikdy nespí (Bratislavské bábkové divadlo), Zbojníčka RonjaZa siedmimi horami (Edurama), Číra radosť (Divadlo Štúdio tanca Banská Bystrica), Kocúr v čižmách (Nové divadlo Nitra) či Denník Anny Frankovej (Opera SND).

Sprievodný program na Divadelnom námestí ponúkne pouličné divadlo pre celú rodinu, nielen pre deti.

Organizátori v súlade s aktuálne platným kultúrnym semaforom interiérový program sprístupnia len kompletne zaočkovanému publiku, exteriérový bez obmedzenia.

Podrobný program nájdete na stránkach festivalu.

2 thoughts on “Festival Dotyky a spojenia predstaví 40 predstavení

Comments are closed.

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »