Novinky

Počas leta otvorí Národné divadlo Košice svoje brány deťom

NDKE / Kam za kultúrou

Počas letných prázdnin otvára Národné divadlo Košice svoje brány deťom. V druhom júlovom týždni pripravuje prímestský denný tábor, Letnú divadelnú školu. Deti čaká svet divadla tak, ako ho nepoznáme. V Letnej divadelnej škole sa deti naučia všetko o divadle a pripravia aj krátke predstavenie.

Národné divadlo Košice ponúka všetkým deťom vo veku od 7 do 12 rokov príležitosť prežiť jedinečné prázdninové divadelné dobrodružstvo. V druhom júlovom týždni, od pondelka 8. do piatka 12. júla 2024 pripravuje prímestský denný tábor, LETNÚ DIVADELNÉ ŠKOLU. Deti sa tam zoznámia s kompletným fungovaním divadla, všetkými jeho povolaniami, tajnými zákutiami nevynímajúc celý proces tvorby divadelnej inscenácie – vrátane výroby kulís, rekvizít, či kostýmov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Umelecký súbor Spišského divadla
Spišské divadlo ukončilo aktuálnu divadelnú sezónu galavečerom Zlatá labuť a udelilo divadelné ceny

Za tajov a skrytých zákutí divadla

V rámci jednotlivých dní by sa mali deti zoznámiť s kompletným fungovaním divadla, všetkými jeho povolaniami či tajnými zákutiami. Nevynímajúc pritom celý proces tvorby divadelnej inscenácie – vrátane výroby kulís, rekvizít, či kostýmov. Obohatením tejto letnej školy budú samozrejme aj stretnutia s umelcami všetkých zložiek divadla – opery, baletu aj činohry. Deti sa tak vďaka týmto workshopom s umelcami dozvedia množstvo informácií o divadle a jeho fungovaní. Naučia sa tiež ovládať svoje telo, myseľ, hlas či reč.

Národné divadlo Košice
Národné divadlo Košice. Foto: Silvia Mária Petrovits

Chceme pre deti pripraviť letnú voľnočasovú aktivitu a vytvoriť pre nich atraktívny, kreatívny priestor, v ktorom sa budú môcť žiaci základných škôl inklinujúci k divadelnému umeniu denne stretávať, učiť a tvoriť pod vedením skúsených pedagógov a umelcov. Výsledkom tohto celotýždňového snaženia by mala byť (okrem iného) aj krátka inscenácia, ktorú budú deti prezentovať rodičom v závere týždňa na Malej scéne NDKE,“ hovorí jeden z organizátorov tábora Tomáš Hodermarský.

Národné divadlo Košice pritom sľubuje aj množstvo zábavy

Okrem času stráveného v objatí umenia deti samozrejme čaká aj množstvo zábavy, súťaží, hier či športových aktivít. „V rámci denného tábora, ktorý sme nazvali LETNÁ DIVADELNÁ ŠKOLA by sme v Národnom divadle Košice radi vytvorili bezpečné, kreatívne a láskavé prostredie, ktoré spríjemní deťom voľný, prázdninový čas, ponúkne im možnosť nadobúdať nové skúsenosti, kamarátstva a objaviť umelecký potenciál ukrytý v ich vnútri,“ dodáva Hodermarský.

Inzercia

Deti budú mať, samozrejme, zabezpečenú stravu vo forme desiaty, obeda, olovrantu, celodenný pitný režim a sladké odmeny. Účastnícky poplatok je 160 EUR a rodičia môžu miesto pre svoje dieťa rezervovať e-mailom na adrese tabor@sdke.sk.

TS, Národné divadlo Košice, www.sdke.sk

Foto: Silvia Mária Petrovits

Zdroj: NDKE

*** Posledná aktualizácia: 2024-07-07 (adm/mk) ***

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »