Na Festival Opera 2022 tento týždeň mieri SND i ŠDKE. No Čert a Káča to nebude.

Festival Opera 2022

Festival Opera 2022 vstupuje do svojho finále. Tento týždeň je na programe hosťovanie operného ansámblu Štátneho divadla Košice i Opery SND. Voči pôvodne avizovanej opere Čert a Káča, nasadzuje Opera SND iný, nemenej krásny operný titul.

Prahu ovláda Festival hudobného divadla OPERA každý druhý rok. Tento rok píše svoj 15. ročník. Prináša zaujímavý program od 16.1. do 29.3.2022 (písali sme o tom TU). Hostia ho prestížne pražské scény. Svoje zastúpenie na festivale tu už tradične od roku 2015 majú aj všetky tri slovenské operné domy.

Festival Opera 2022 už priniesol vystúpenie Štátnej opery, no na rade sú SND i ŠDKE

Banskobystrická Štátna opera sa predstavila už 5. 2. 2022 s inscenáciou opery EVA od Josefa Bohuslava Foerstera v réžii Dany Dinkovej. Tento týždeň prináša hosťovanie našich dvoch ďalších popredných operných scén. Ale prináša so sebou aj zmenu programu.

Tento týždeň aj s ansámblami zo Slovenska

Vo štvrtok 10. marca 2022 patrí javisko Stavovského divadla opernému súboru Štátneho divadla Košice. Divákov potešia takmer zabudnutými či málo uvádzanými titulmi. Jedným z nich je Donizettiho opera ROBERTO DEVEREUX v réžii Antona Korenčiho. Práve túto inscenáciu opery Gaetana Donizettiho prináša do Prahy na festival Opera 2022 Štátne divadlo Košice.

V titulnej úlohe Alžbety sa predstaví mladá slovenská sopranistka Eva Bodorová. Okrem nej sa diváci môžu tešiť na Mariána Lukáča, Elenu Maximovu, Davida AstorgaAntona Baculíka.

Čert a Káča na Festival Opera 2022 nepríde, zato bude hviezdna La Traviata

Nedeľa 13. marca 2022 patrí Opere SND. Tá hosťuje na jubilejnom ročníku festivalu v Státní opere. Program festivalu Opera 2022 pôvodne avizoval nedávno odpremiérovanú operu Antonína Dvořáka ČERT A KÁČA. Ako oznámilo SND neskôr, z prevádzkovo-technických dôvodov nahrádza pôvodne plánovanú Dvořákovu operu iným, taktiež novým úspešným titulom. Opera SND namiesto tohto titulu nasadí ešte v októbri 2021 odpremiérovaný Verdiho evergreen LA TRAVIATA. Jedná sa o koncepciu talianskeho inscenačného tímu režiséra Roberta Catalana so scénou Emanuele Sinisiho a kostýmami Ilarie Ariemme v hudobnom naštudovaní Roberta Jindru.

La Traviata / Violetta
Najnovšie inscenačné stvárnenie nesmrteľnej Verdiho opery La Traviata. Zdroj: SND

Pod taktovkou šéfdirigenta Štátnej filharmónie Košice, Roberta Jindru, sa pražskému publiku predstaví SND s hviezdnym obsadením. Festivalové publikum sa môže tešiť na Adrianu Kučerovú, Pavla Bršlíka, Daniela de Vicente, Denisu Hamarovú a ďalších.

 

Zdroj: Festival OPERA, SND

One thought on “Na Festival Opera 2022 tento týždeň mieri SND i ŠDKE. No Čert a Káča to nebude.”

Comments are closed.

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Trio Bohémo dnes zakončí jarnú časť festivalu Věčná naděje

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje zakončí svoju jarnú časť 30. marca koncertom Tria Bohémo v kostole sv. Vavrinca na Malej Strane. „Počas šiestich týždňov sme mohli obdivovať diela nielen terezínskych skladateľov, ale tiež si vypočuť prednášku o hudobnom a kultúrnom živote v Terezíně, zažiť vôbec prvý koncert projektu Terne Čhave: Porajmos, spracúvajúci piesne pripomínajúce obete […]

Read More
Veľká noc 2023 / koncerty
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľká noc 2023 s hudbou v sviatočnej atmosfére

Pre niektorých sviatky jari a pre iných je Veľká noc spojená s pripomienkou umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku, tieto sviatky spestria sviatočné koncerty aj v Slovenskej filharmónii. Tento rok je ponuka veľkonočných koncertov naozaj bohatá a veľmi atraktívna. Začínajú sa už na Kvetnú (presnejšie Palmovú) […]

Read More
Allegretto Žilina 2023
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Allegretto Žilina 2023 s atraktívnym programom štartuje o necelý mesiac

Stredoeurópsky festival koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa nezadržateľne blíži. Aký program prináša jeho 32. ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra? Šesť dní, sedem koncertov, dvanásť umelcov zo siedmich krajín a zaujímavé dramaturgie, a to nie je zďaleka všetko. Žilinskému publiku Allegretto Žilina opäť sprostredkuje výnimočný umelecký […]

Read More
Translate »