Novinky

Na Festival Opera 2022 tento týždeň mieri SND i ŠDKE. No Čert a Káča to nebude.

Festival Opera 2022

Festival Opera 2022 vstupuje do svojho finále. Tento týždeň je na programe hosťovanie operného ansámblu Štátneho divadla Košice i Opery SND. Voči pôvodne avizovanej opere Čert a Káča, nasadzuje Opera SND iný, nemenej krásny operný titul.

Prahu ovláda Festival hudobného divadla OPERA každý druhý rok. Tento rok píše svoj 15. ročník. Prináša zaujímavý program od 16.1. do 29.3.2022 (písali sme o tom TU). Hostia ho prestížne pražské scény. Svoje zastúpenie na festivale tu už tradične od roku 2015 majú aj všetky tri slovenské operné domy.

Festival Opera 2022 už priniesol vystúpenie Štátnej opery, no na rade sú SND i ŠDKE

Banskobystrická Štátna opera sa predstavila už 5. 2. 2022 s inscenáciou opery EVA od Josefa Bohuslava Foerstera v réžii Dany Dinkovej. Tento týždeň prináša hosťovanie našich dvoch ďalších popredných operných scén. Ale prináša so sebou aj zmenu programu.

Tento týždeň aj s ansámblami zo Slovenska

Vo štvrtok 10. marca 2022 patrí javisko Stavovského divadla opernému súboru Štátneho divadla Košice. Divákov potešia takmer zabudnutými či málo uvádzanými titulmi. Jedným z nich je Donizettiho opera ROBERTO DEVEREUX v réžii Antona Korenčiho. Práve túto inscenáciu opery Gaetana Donizettiho prináša do Prahy na festival Opera 2022 Štátne divadlo Košice.

V titulnej úlohe Alžbety sa predstaví mladá slovenská sopranistka Eva Bodorová. Okrem nej sa diváci môžu tešiť na Mariána Lukáča, Elenu Maximovu, Davida AstorgaAntona Baculíka.

Čert a Káča na Festival Opera 2022 nepríde, zato bude hviezdna La Traviata

Nedeľa 13. marca 2022 patrí Opere SND. Tá hosťuje na jubilejnom ročníku festivalu v Státní opere. Program festivalu Opera 2022 pôvodne avizoval nedávno odpremiérovanú operu Antonína Dvořáka ČERT A KÁČA. Ako oznámilo SND neskôr, z prevádzkovo-technických dôvodov nahrádza pôvodne plánovanú Dvořákovu operu iným, taktiež novým úspešným titulom. Opera SND namiesto tohto titulu nasadí ešte v októbri 2021 odpremiérovaný Verdiho evergreen LA TRAVIATA. Jedná sa o koncepciu talianskeho inscenačného tímu režiséra Roberta Catalana so scénou Emanuele Sinisiho a kostýmami Ilarie Ariemme v hudobnom naštudovaní Roberta Jindru.

La Traviata / Violetta
Najnovšie inscenačné stvárnenie nesmrteľnej Verdiho opery La Traviata. Zdroj: SND

Pod taktovkou šéfdirigenta Štátnej filharmónie Košice, Roberta Jindru, sa pražskému publiku predstaví SND s hviezdnym obsadením. Festivalové publikum sa môže tešiť na Adrianu Kučerovú, Pavla Bršlíka, Daniela de Vicente, Denisu Hamarovú a ďalších.

 

Zdroj: Festival OPERA, SND

One thought on “Na Festival Opera 2022 tento týždeň mieri SND i ŠDKE. No Čert a Káča to nebude.”

Comments are closed.

Collegium Technicum
Culture Hudba Koncerty News PR

Collegium Technicum oslávi 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou

Collegium Technicum oslávi už vo štvrtok 28. septembra 2023 svoje 40. výročie koncertom s košickou filharmóniou.

Read More
Divadlo z Ivano-Frankivska príde do Košíc s legendárnou inscenáciou Sladká Darusia
Culture Divadlo

Divadlo z Ivano-Frankivska príde už 28.9.2023 do Košíc s legendárnou inscenáciou Sladká Darusia

Divadlo z Ivano-Frankivska príde do Národného divadla Košice s legendárnou inscenáciou Sladká Darusia už v posledný septembrový štvrtok.

Read More
Pro musica nostra Gömöriensi 2023
Culture Festivaly Hudba Koncerty News PR

Festival Pro musica nostra spestrí hudobnú jeseň aj na Gemeri

Obľúbený festival Pro musica nostra spestrí hudobnú jeseň okrem Nitrianskeho kraja aj viaceré lokality na Gemeri. Pozrite si, čo prináša!

Read More
Translate »