Na Festival Opera 2022 tento týždeň mieri SND i ŠDKE. No Čert a Káča to nebude.

Festival Opera 2022

Festival Opera 2022 vstupuje do svojho finále. Tento týždeň je na programe hosťovanie operného ansámblu Štátneho divadla Košice i Opery SND. Voči pôvodne avizovanej opere Čert a Káča, nasadzuje Opera SND iný, nemenej krásny operný titul.

Prahu ovláda Festival hudobného divadla OPERA každý druhý rok. Tento rok píše svoj 15. ročník. Prináša zaujímavý program od 16.1. do 29.3.2022 (písali sme o tom TU). Hostia ho prestížne pražské scény. Svoje zastúpenie na festivale tu už tradične od roku 2015 majú aj všetky tri slovenské operné domy.

Festival Opera 2022 už priniesol vystúpenie Štátnej opery, no na rade sú SND i ŠDKE

Banskobystrická Štátna opera sa predstavila už 5. 2. 2022 s inscenáciou opery EVA od Josefa Bohuslava Foerstera v réžii Dany Dinkovej. Tento týždeň prináša hosťovanie našich dvoch ďalších popredných operných scén. Ale prináša so sebou aj zmenu programu.

Tento týždeň aj s ansámblami zo Slovenska

Vo štvrtok 10. marca 2022 patrí javisko Stavovského divadla opernému súboru Štátneho divadla Košice. Divákov potešia takmer zabudnutými či málo uvádzanými titulmi. Jedným z nich je Donizettiho opera ROBERTO DEVEREUX v réžii Antona Korenčiho. Práve túto inscenáciu opery Gaetana Donizettiho prináša do Prahy na festival Opera 2022 Štátne divadlo Košice.

V titulnej úlohe Alžbety sa predstaví mladá slovenská sopranistka Eva Bodorová. Okrem nej sa diváci môžu tešiť na Mariána Lukáča, Elenu Maximovu, Davida AstorgaAntona Baculíka.

Čert a Káča na Festival Opera 2022 nepríde, zato bude hviezdna La Traviata

Nedeľa 13. marca 2022 patrí Opere SND. Tá hosťuje na jubilejnom ročníku festivalu v Státní opere. Program festivalu Opera 2022 pôvodne avizoval nedávno odpremiérovanú operu Antonína Dvořáka ČERT A KÁČA. Ako oznámilo SND neskôr, z prevádzkovo-technických dôvodov nahrádza pôvodne plánovanú Dvořákovu operu iným, taktiež novým úspešným titulom. Opera SND namiesto tohto titulu nasadí ešte v októbri 2021 odpremiérovaný Verdiho evergreen LA TRAVIATA. Jedná sa o koncepciu talianskeho inscenačného tímu režiséra Roberta Catalana so scénou Emanuele Sinisiho a kostýmami Ilarie Ariemme v hudobnom naštudovaní Roberta Jindru.

La Traviata / Violetta
Najnovšie inscenačné stvárnenie nesmrteľnej Verdiho opery La Traviata. Zdroj: SND

Pod taktovkou šéfdirigenta Štátnej filharmónie Košice, Roberta Jindru, sa pražskému publiku predstaví SND s hviezdnym obsadením. Festivalové publikum sa môže tešiť na Adrianu Kučerovú, Pavla Bršlíka, Daniela de Vicente, Denisu Hamarovú a ďalších.

 

Zdroj: Festival OPERA, SND

One thought on “Na Festival Opera 2022 tento týždeň mieri SND i ŠDKE. No Čert a Káča to nebude.”

Comments are closed.

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
SND
Culture Divadlo News

Odborníci upozorňujú na riziká električky pred SND

Už nielen Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, občianski aktivisti, architekti a urbanisti, ale aj odborníci na akustiku a vibrácie upozorňujú na vážne problémy, ktoré by prinieslo vybudovanie električkovej trate pred novou budovou Slovenského národného divadla tak, ako to plánuje developer s podporou Magistrátu hlavného mesta Bratislava. Budú električky pred SND na Pribinovej ulici? Výsledky meraní autorov […]

Read More
Translate »