Novinky

Komédia Všetko o ženách už túto nedeľu na festivale v Srbsku

Všetko o ženách

Slovenské divadlá sa predstavia našim krajanom v Báčskom Petrovci. Chýbať nebude Spišské divadlo, ktoré prináša komédiu Všetko o ženách...

Spišské divadlo, kultúrna organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja, sa v nedeľu 17. septembra predstaví na festivale Petrovské dni divadelné v Báčskom Petrovci. Slovenský súbor sa na podujatí, ktoré organizuje Slovenské vojvodinské divadlo, zúčastňuje tradične každý rok. Slovákom žijúcim v Srbsku tentoraz ponúkne úspešnú komédiu Všetko o ženách. V nej chorvátsky autor Miro Gavran ponúka pohľad do ženskej duše.

Všetko o ženách / Spišské divadlo

Všetko o ženách ponúka pohľad do ženskej duše

Stretávame sa s matkou a dvomi rozhádanými dcérami, s dvomi priateľkami, do ktorých vzťahu vstupuje tretia, so škôlkarkami a ich obavami o záujem rodičov. Zároveň sa stretnete so sekretárkami v zápase o vyšší post a s penzistkami v domove dôchodcov, ktoré bojujú o priazeň 80-ročného fešáka. Vtipnými grotesknými, ale aj vážnejšími melodramatickými polohami sa Gavran prejavil ako majstrovský znalec ženskej duše a jeho hrdinky divákom odhaľujú svoj bohatý vnútorný svet.

Všetko o ženách

Vystúpia aj ďalšie slovenské divadlá

V rámci 28. Petrovských dní divadelných vystúpia aj ďalšie slovenské súbory – Divadlo Andreja Bagara z Nitry, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského zo Zvolena a Divadlo Akadémie umení v Banskej Bystrici. Slovenské vojvodinské divadlo začiatkom septembra v rámci festivalu uviedlo premiéru inscenácie Kamenný chodníček Ferka Urbánka v réžii Emila Spišáka.  Dramaturgom inscenácie je Michal Babiak, ktorý zabezpečoval aj návrh scény, kostýmov, textov piesní a hudobnú dramaturgiu. Príbeh o láske Adama Brezovského a peknej Evušky z kamenného mlyna, o starých hnevoch a nedorozumeniach ponúkne divadlo z Báčskeho Petrovca aj návštevníkom festivalu Divadelný Spiš už 29. septembra.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Spišské divadlo
Spišské divadlo čaká rok Zlatej labute a sezóna v znamení lásky

Do konca roka čaká Spišské divadlo ešte jeden zájazd, tentoraz do Prahy. Premiérovo sa zúčastní na divadelnom festivale GAVRANFEST, na ktorom sú uvádzané inscenácie drám a komédií úspešného chorvátskeho autora Mira Gavrana.

TS, Spišské divadlo, www.spisskedivadlo.sk

Zdroj: Spišské divadlo

Redakciu informovala a fotografie poskytla Veronika Fitzeková, hovorkyňa Spišského divadla

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Kam za kultúrou v 40. týždeň roka 2023? TOTO sú naše tipy!
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou v 40. týždeň roka 2023? TOTO sú naše tipy!

S novým týždňom prichádza čas aj na najnovší diel tipov kam za kultúrou. Pozrite sa s nami na
najzaujímavejšie divadelné a koncertné zážitky najbližších dní a nechajte sa opäť inšpirovať!

Read More
Nabucco / Kam za kultúrou
Divadlo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Záver septembra v Opere SND s premiérou Verdiho opery Nabucco

Opera Slovenského národného divadla uvádza na prelome septembra a októbra prvý premiérový titul svojej 104. sezóny – operu Nabucco. Pozrite si, čo nájdete v najnovšej bratislavskej inscenácii.

Read More
Už o pár dní začína Zelenka festival Praha - Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Už o pár dní začína Zelenka festival Praha – Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna

Už o pár dní, 4. októbra 2023 začína Zelenka festival Praha – Drážďany so zaujímavým programom. Otvorí ho koncertom Musica aeterna…

Read More
Translate »