Novinky

Komédia Všetko o ženách už túto nedeľu na festivale v Srbsku

Všetko o ženách / Spišské divadlo / Kam za kultúrou

Slovenské divadlá sa predstavia našim krajanom v Báčskom Petrovci. Chýbať nebude Spišské divadlo, ktoré prináša komédiu Všetko o ženách...

Spišské divadlo, kultúrna organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja, sa v nedeľu 17. septembra predstaví na festivale Petrovské dni divadelné v Báčskom Petrovci. Slovenský súbor sa na podujatí, ktoré organizuje Slovenské vojvodinské divadlo, zúčastňuje tradične každý rok. Slovákom žijúcim v Srbsku tentoraz ponúkne úspešnú komédiu Všetko o ženách. V nej chorvátsky autor Miro Gavran ponúka pohľad do ženskej duše.

Všetko o ženách / Spišské divadlo

Všetko o ženách ponúka pohľad do ženskej duše

Stretávame sa s matkou a dvomi rozhádanými dcérami, s dvomi priateľkami, do ktorých vzťahu vstupuje tretia, so škôlkarkami a ich obavami o záujem rodičov. Zároveň sa stretnete so sekretárkami v zápase o vyšší post a s penzistkami v domove dôchodcov, ktoré bojujú o priazeň 80-ročného fešáka. Vtipnými grotesknými, ale aj vážnejšími melodramatickými polohami sa Gavran prejavil ako majstrovský znalec ženskej duše a jeho hrdinky divákom odhaľujú svoj bohatý vnútorný svet.

Všetko o ženách

Vystúpia aj ďalšie slovenské divadlá

V rámci 28. Petrovských dní divadelných vystúpia aj ďalšie slovenské súbory – Divadlo Andreja Bagara z Nitry, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského zo Zvolena a Divadlo Akadémie umení v Banskej Bystrici. Slovenské vojvodinské divadlo začiatkom septembra v rámci festivalu uviedlo premiéru inscenácie Kamenný chodníček Ferka Urbánka v réžii Emila Spišáka.  Dramaturgom inscenácie je Michal Babiak, ktorý zabezpečoval aj návrh scény, kostýmov, textov piesní a hudobnú dramaturgiu. Príbeh o láske Adama Brezovského a peknej Evušky z kamenného mlyna, o starých hnevoch a nedorozumeniach ponúkne divadlo z Báčskeho Petrovca aj návštevníkom festivalu Divadelný Spiš už 29. septembra.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Spišské divadlo
Spišské divadlo čaká rok Zlatej labute a sezóna v znamení lásky

Do konca roka čaká Spišské divadlo ešte jeden zájazd, tentoraz do Prahy. Premiérovo sa zúčastní na divadelnom festivale GAVRANFEST, na ktorom sú uvádzané inscenácie drám a komédií úspešného chorvátskeho autora Mira Gavrana.

TS, Spišské divadlo, www.spisskedivadlo.sk

Zdroj: Spišské divadlo

Redakciu informovala a fotografie poskytla Veronika Fitzeková, hovorkyňa Spišského divadla

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Ewald Danel
Culture Hudba Koncerty News Osobnosti PR Rozhovory

Na slovíčko s KHJ: Ewald Danel o koncerte Slovenského komorného orchestra

Druhý koncert festivalu Košickej hudobnej jari – Slovenský komorný orchester predstavuje v rozhovore umelecký vedúci Ewald Danel.

Read More
Translate »