Novinky

Výstava približuje slovenské divadelníctvo

Výstava theatre.sk v Slovenskom inštitúte v Prahe

Výstava theatre.sk približuje dejiny slovenského divadelníctva

Priestory OC Galéria v Martine sa v dňoch 23.8. až 23.9.2021 stávajú miestom výstavy Divadelného ústavu, theatre.sk.

Svoju púť začala výstava ešte na začiatku decembra 2019 v Slovenskom národnom divadle. Počas  prvého pandemického roku putovala aj po viacerých mestách v zahraničí a návštevníci si ju mohli pozrieť v priestoroch Slovenských inštitútov v európskych metropolách. Do Martina zavítala v rámci 16. ročníka divadelného festivalu Dotyky a spojenia (bližšie o festivale si môžete prečítať TU).

Jej návštevou získate  komplexný pohľad na mnohotvárnosť profesionálneho divadelníctva na Slovensku. Zachytáva nielen rozvoj divadelnej siete a vývoj slovenských divadiel od roku 1920, ale všíma si aj nezávislú divadelnú scénu. Návštevník sa dozvie zaujímavosti o divadelných budovách, významných festivaloch, ale čo-to aj o osobnostiach slovenského divadla a divadelného školstva.  Nevynecháva ani informácie o slovenských umelcoch, ktorí sa presadili v zahraničí a o časopisoch, ktoré sa divadelným témam venujú.

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »