Novinky

Výstava približuje slovenské divadelníctvo

Výstava theatre.sk v Slovenskom inštitúte v Prahe

Výstava theatre.sk približuje dejiny slovenského divadelníctva

Priestory OC Galéria v Martine sa v dňoch 23.8. až 23.9.2021 stávajú miestom výstavy Divadelného ústavu, theatre.sk.

Svoju púť začala výstava ešte na začiatku decembra 2019 v Slovenskom národnom divadle. Počas  prvého pandemického roku putovala aj po viacerých mestách v zahraničí a návštevníci si ju mohli pozrieť v priestoroch Slovenských inštitútov v európskych metropolách. Do Martina zavítala v rámci 16. ročníka divadelného festivalu Dotyky a spojenia (bližšie o festivale si môžete prečítať TU).

Jej návštevou získate  komplexný pohľad na mnohotvárnosť profesionálneho divadelníctva na Slovensku. Zachytáva nielen rozvoj divadelnej siete a vývoj slovenských divadiel od roku 1920, ale všíma si aj nezávislú divadelnú scénu. Návštevník sa dozvie zaujímavosti o divadelných budovách, významných festivaloch, ale čo-to aj o osobnostiach slovenského divadla a divadelného školstva.  Nevynecháva ani informácie o slovenských umelcoch, ktorí sa presadili v zahraničí a o časopisoch, ktoré sa divadelným témam venujú.

SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024
Culture Eventy Literatúra News PR

V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024

Týždeň slovenských knižníc sa koná i tento rok. Do podujatia sa pripojilo opäť mnoho slovenských knižníc. Pri tej príležitosti čaká množstvo podujatí na návštevníkov naprieč všetkými vekovými kategóriami…

Read More
Translate »