Novinky

Divadlo Nová scéna bude v novembri 2022 hostiť dva súbory so slovenskými muzikálmi

DNS / Hosťovanie

Počas novembra 2022 bude Divadlo Nová scéna hostiť dva súbory. Na jeho pódiu uvedú dva pôvodné slovenské muzikály so živou kapelou: Smoliari či Zem pamätá.

Divadlo Nová scéna privíta 18. novembra 2022 o 19,00 hod. Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša (SKDK) z Topoľčian s retro muzikálom Smoliari. Výnimočná je aj živá sprievodná skupina na javisku a atraktívny svetelný dizajn. Ďalším hosťujúcim divadlom, ktoré vystúpi na javisku Novej scény je Slovenské komorné divadlo Martin. Jeho predstavenie je na pláne dňa 24.11.2022 taktiež o 19,00 hod. Predstaví sa s oceňovanou inscenáciou Zem pamätá.

Inzercia / Článok pokračuje pod reklamou
SS. Caecilia 22 BA

Prvý pôvodný slovenský filmový muzikál sa dočkal aj divadelného spracovania vďaka konzervatoristom

Ako avizujeme v aktuálnom prehľade divadelných tipov, už v piatok 18.11.2022 sa môžete tešiť  na prvý pôvodný slovenský filmový muzikál SMOLIARI. Pôvodne vznikol ako rozhlasová hra z pera Jozefa Repka. Rovnomenný film z roku 1978 uviedli svojho času aké komédiu s pesničkami, no nedočkal sa väčšieho úspechu. Hlavným postavám v ňom v spievaných pasážach prepožičali svoje hlasy Marika Gombitová a Miroslav Žbirka. Film sa onedlho  ocitol v trezore, no i napriek tomu na  Filmovom festivale pracujúcich v roku 1978 získali Ali Brezovský a Kamil Peteraj osobitnú cenu za hudobnú a piesňovú zložku k filmu Smoliari.

Divadelnú podobu dostal vďaka študentom a pedagógom hudobno-dramatického, hudobného, tanečného a speváckeho odboru SKDK Topoľčany. Tí vytvorili svieže a vtipné predstavenie o stredoškolákoch, ktorým sa na päty lepí smola. Javiskové spracovanie na motívy filmu vzniklo prvýkrát až na pôde Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Topoľčanoch. Jeho študenti s nasadením a talentom spievajú a hrajú hity, ktoré kedysi naspievala slávna dvojica Miro Žbirka a Marika Gombitová.

Divadlo Nová scéna ponúkne aj Zem pamätá

Hosťujúce Slovenské komorné divadlo Martin prinesie na dosky Novej scény v posledný novembrový štvrtok 24.11.2022 úspešnú, divákmi i kritikmi oceňovanú inscenáciu ZEM PAMÄTÁ o živote a tvorbe legendárneho Karola Duchoňa. Jeden z najväčších talentov slovenskej populárnej hudby sedemdesiatych rokov minulého storočia prichádza v autorskej hre SKD Martin na divadelné javisko ako zaujímavá dramatická postava. Prirovnávali ho ku Karlovi Gottovi, označovali ho za slovenského Toma Jonesa. Príďte si pozrieť jeho životný príbeh, plný láskavého humoru a jeho najslávnejších hitov. Príbeh o raketovomúspechu a strmom páde nadol.

Zem pamätá / Divadlo Nová scéna

Zdroj: Divadlo Nová scéna

One thought on “Divadlo Nová scéna bude v novembri 2022 hostiť dva súbory so slovenskými muzikálmi”

Comments are closed.

Kam za kultúrou
Culture Divadlo Festivaly História Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

Nový týždeň sa už rozbieha, a tak si pozrite najnovší diel rubriky TOP tipov Kam za kultúrou v posledné septembrové dni…

Read More
Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí
Community Culture News Nezaradené Odporúčame PR

Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí

Pomôžme zachrániť historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch! Zbierka na Donio.sk už pomaly končí….

Read More
Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR
Culture Hudba News Odporúčame PR

Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR

Jedným z laureátov Ceny ministerky kultúry SR sa stal aj Slovenský filharmonický zbor, ktorý sa hrdí titulom najlepší zbor Európy.

Read More
Translate »