Novinky

DAB sa rozlúči s obľúbenými inscenáciami Kutlochy a Vlastníci

Divadlo Andreja Bagara v Nitre (DAB)

Divadlo Andreja Bagara v Nitre prináša v aprílovom programe nielen novinky, ale aj dvojicu derniér. Počas prvej polovici mesiaca sa rozlúči s dvojicou obľúbených inscenácií Kutlochy a Vlastníci. Derniéra Kutlochov ponúkne zaujímavý divadelný zážitok už na Zelený štvrtok, o týždeň ju nasledujú Vlastníci.

Divadlo Andreja Bagara v Nitre sa lúči s dvojicou populárnych inscenácií zo svojho repertoáru. Využite poslednú príležitosť pozrieť si legendárne príbehy hereckých generácií a povestnej nitrianskej divadelnej ubytovne Kutlochy a príbehy Vlastníkov z ich spolunažívania v jednej bytovke. Kým prvý kúsok odchádza po necelom roku, druhý zabával divákov viac ako dva roky.

Článok pokračuje pod reklamou
Allegretto Žilina 2023

Kaleidoskop príbehov z divadelnej ubytovne Kutlochy

Inscenáciu Kutlochy z pera Slavky Civáňovej ponúka divákom príbehy hereckých generácií a povestnej nitrianskej divadelnej ubytovne. Mapuje obdobie od 50. rokov až po súčasnosť.  Nahliadne do zabudnutých historiek, príbehov a osudov známych osobností. Na pozadí privátnych príbehov dokumentuje aj to, ako pod oknami budovy plynula doba a striedali sa režimy.

Kutlochy / DAB
Záber z inscenácie Kutlochy v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Foto: Ctibor Bachratý

Nitrianska inscenácia Kutlochy v réžii Natálie Deákovej slávila svoju premiéru koncom apríla 2022. Za ten čas ju odohrali síce len 14-krát, no publikum očarila. Atraktívna bude ale aj jej derniéra, ktorá sa uskutoční na Zelený štvrtok (6. apríla 2023) o 18.30 hod. v Štúdiu DAB. Okrem piesní zo slávnych muzikálov nebudú chýbať ani citácie zo známych inscenácií či  spomienky divadelníkov. Okrem toho sa bude pred predstavením o 18.00 hod. v kaviarni DAB konať aj dramaturgický úvod k inscenácii.

Domové schôdze aj v divadle

Ďalšou, ktorá sa so svojimi divákmi v Nitre lúči, je populárna komédia Vlastníci. Divákov DAB zabávala viac ako dva roky. Príbeh o spolunažívaní obyvateľov jedného bytového domu plný skvelého humoru je plejádou komických postavičiek a mnohých absurdných situácií. Oceňovaná hra z pera českého režiséra Jiřího Havelku ponúka vtipný pohľad na dobre známu tému a na jej pozadí otvára pálčivé celospoločenské otázky. Autor v nej čerpal zo života, a tak mu nechýba autenticita. Na doskách nitrianskeho divadla  ste si mohli pozrieť celkom 25-krát. Derniéra inscenácie sa uskutoční v piatok 14. apríla vo Veľkej sále DAB. Úplne posledné predstavenie tejto obľúbenej komédie si budú môcť mimonitrianski diváci pozrieť ešte 25. apríla 2023 v Kultúrnom centre Bojnice.

Vlastníci / DAB / Nitra / Kam za kultúrou
Záber z inscenácie Vlastníci v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Foto: Collavino

Vytvoria priestor pre novinku

Inscenácie Kutlochy Vlastníci uvoľnia miesto novým hrám, ktoré pribudnú počas tejto sezóny v repertoári DAB. Sú to hudobná hra Zlatá lýra v réžii Mariána Amslera s premiérou 31. marca a 1. apríla vo Veľkej sále a neskôr divadelná koláž Pribina (Making of) v réžii Rastislava Balleka s premiérou 21. apríla v Štúdiu DAB.

 

TS, DAB

Foto: Ctibor Bachratý, Collavino

Zdroj: DAB

Saxophobia - Saxofonovy orchester 2021
Community Culture Eventy Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Pocta saxofónom sa blíži. Začiatok februára v znamení Saxophobia Bratislava

Začiatok februára bude v Bratislave už tradične patriť saxofónovej udalosti roka – festivalu Saxophobia Bratislava s atraktívnym programom.

Read More
Radek Baborák a Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Famózny Radek Baborák prichádza do Košíc

Famózny hornista Radek Baborák v Mozartovom koncerte vymení taktovku za lesný roh a predstaví sa ako dirigent a sólistka zároveň!

Read More
Váhavec / Divadlo Astorka Korzo ´90 / Kam za kultúrou
Culture Divadlo Eventy News PR

Astorka ponúkne terapiu smiechom. Uvádza premiéru hry Váhavec

Bratislavské Divadlo Astorka Korzo ´90 prichádza v treťom kalendárnom týždni s premiérou. Uvádza hru Váhavec, ktorá sľubuje terapiu smiechom.

Read More
Translate »