Novinky

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Od  pondelka 9. do nedele 15. septembra 2024 sa v Slovenskej filharmónii v Bratislave uskutoční 11. ročník medzinárodnej klavírnej súťaže Johanna Nepomuka Hummela. Klavírna súťaž nesie meno po rodákovi z Bratislavy. Johann Nepomuk Hummel študoval u Mozarta, Albrechtsbergera, Salieriho a Haydna. Počas svojho života  bol považovaný za jedného z najväčších skladateľov a klaviristov Európy. Ako skladateľ vynikol predovšetkým v oblasti virtuóznej klavírnej hudby. Klavírna súťaž nielenže zviditeľňuje dielo skladateľa, ale  napomáha aktívnemu pestovaniu jeho odkazu. Zároveň  podporuje aj kariéru pozoruhodných mladých klaviristov z celého sveta. Tento rok sa do súťaže môžu prihlásiť všetci klaviristi narodení po 7. septembri 1994. Záujemci nájdu všetky podrobnosti a požiadavky organizátorov na stránke Slovenskej filharmónie. Prihlásiť sa môžu záujemci do 15. júla 2024.

Oceneni Hummel 21
Slávnostné vyhlásenie výsledkov 10. ročníka Medzinárodnej klavírnej súťaže J. N. Hummela. Zdroj: Slovenská filharmónia

Aj počas 11. ročníka čakajú mladých klaviristov tri kolá súťaže sa uskutočnia v Malej sále Slovenskej filharmónie. Prístupné budú pre verejnosť. Finále, koncert laureátov a vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v nedeľu 15. septembra o 15.00 v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Vstupenky na 15. 9. 2024 budú v predaji v Pokladnici SF.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Komorný zbor Konzervatória
„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

PR článok, Slovenská filharmónia, www.filharmonia.sk

Foto/Zdroj: Slovenská filharmónia 

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »