Novinky

ŠKO Žilina ide s filmom Jánošík do Varšavy a do Prahy

ŠKO Žilina predstavuje novú sezónu a spúšťa predaj abonentiek

ŠKO Žilina na pár dní opúšťa svoj domov v Dome umenia Fatra, aby reprezentovala slovenské umenie v zahraničí. Spolu s ďalšími slovenskými umelcami mieri s unikátnym projektom snúbiacim najstarší slovenský film Jánošík so živou hudbou k naším susedom, do Varšavy a do Prahy.

Štátny komorný orchester Žilina (ŠKO Žilina) spolu so súborom Bashavel pod taktovkou medzinárodne uznávaného autora filmovej hudby a dirigenta Vladimíra Martinku predstavia svoj unikátny projekt živej hudby k prvému slovenskému filmu Jánošík (1921) vo Varšave a v Prahe.

Tento zážitok umocní nová filmová hudba skladateľa a huslistu Stanislava Palúcha. Snúbi sa v nej klasická hudba s prvkami jazzu a world-music.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Ceny Dosky 2023
Poznáme nových držiteľov prestížnych divadelných cien Dosky 2023

V poľskej metropole premietnu nemého Jánošíka so živou hudbou slovenskí umelci v rámci 5. ročníka Medzinárodného hudobného festivalu strednej a východnej Európy EUFONIE. Stane sa tak v utorok 21. novembra 2023 vo varšavskom Divadle Palladium. O pár dní neskôr, v pondelok 27. novembra 2023 o 19. hodine, si túto filmovo-hudobnú lahôdku môžu v ich podaní vychutnať aj návštevníci Divadla Hybernia v Prahe.

INZERCIA

Zdroj: Ministerstvo kultúry SR a ŠKO Žilina

Mikulášsky sprievod / sv. Mikuláš
Community Culture Eventy História Lifestyle News

Svätý Mikuláš obdarúva malých i veľkých

6. decembra slávi svätý Mikuláš svoj sviatok, tešia sa malí i veľkí mikulášskym sprievodom Mikuláša s anjelom a čertom, i drobným darčekom.

Read More
Perinbaba a dva svety
Community Culture Eventy Film News PR

Dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation

Uskutočnila sa dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation.

Read More
Perinbaba a dva svety
Culture Eventy Film News PR

Najočakávanejší slovenský film posledných rokov Perinbaba a dva svety mieri do kín

Najočakávanejší slovenský film posledných rokov mieri do kín. Jakubiskov ostatný film Perinbaba a dva svety uvedú už o pár dní.

Read More
Translate »