Novinky

Nedeľné popoludnie so Slovenským komorným orchestrom

Slovenský komorný orchester

Úvodný koncert cyklu Slovenského komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom je na programe v nedeľu 23. októbra 2022. Sólistami popoludnia budú traja členovia komorného orchestra - huslista Pavel Bogacz, violista Peter Zwiebel a violončelista Andrej Gál. Program je zostavený z diel Ilju Zeljenku, Pavla Šimaia, Benjamina Brittena a Ottorina Respighiho. Koncert sa začne o 16.00 v Malej sále SF.

Slovenský komorný orchester do svojich programov pravidelne zaraďuje diela súčasných autorov. Program nedeľného popoludnia predstaví dve kompozície slovenských skladateľov 20. storočia, ktoré v premiére zazneli  v interpretácii Slovenského komorného orchestra na pôde Slovenskej filharmónie. Na úvod koncertu zaznie Elégia pre sláčikové nástroje a sólové husle Ilju Zeljenku a Epilóg pre violončelo a sláčikový orchester Pavla Šimaia. Nasledovať bude Lachrymae pre violu a sláčiky Benjamina Brittena. Pôvodne ho Britten skomponoval pre violu a klavír, neskôr vznikla úprava pre sláčikový orchester. Program uzavrú Antické árie a tance Ottorina Respighiho, inšpirované hudbou 16. a 17. storočia, ako avizujeme v aktuálnom prehľade tipov kam za kultúrou.  

Kam za kultúrou / Slovenský komorný orchester a Ewald Danel.
Slovenský komorný orchester a Ewald Danel. Foto: Peter Brenkus

Slovenský komorný orchester prinesie sedmero koncertov svojho cyklu v SF

V rámci cyklu Slovenského komorného orchestra odznie v aktuálnej 74. sezóne sedem koncertov s programom, siahajúcim od Corelliho až po Johna Ruttera a Karla Jenkinsa, ako sme načrtli v predstavení sezóny SF. Ako sólista koncertu Hommage à Bohdan Warchal vystúpi husľová legenda Shlomo Mintz (29. 1. 2023). Po viacerých rokoch v podaní Slovenského komorné orchestra zaznejú aj kompletné orchestrálne suity Johanna Sebastiana Bacha (14. 5. 2023). Slovenský komorný orchester pokračuje v uvádzaní koncertov cyklu Hudba v chrámoch.

 

PR článok

Zdroj: TS Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Translate »