Novinky

Divadlo Nová scéna hľadá Olivera Twista!

Divadlo Nová scéna

Divadlo Nová scéna pripravuje v novej sezóne svetoznámy muzikálový titul OLIVER!, do ktorého hľadá talentované deti vo veku od 7 do 12 rokov na hlavnú postavu Olivera Twista, ako aj ďalšie postavy a detskú company. Konkurz na detské postavy sa bude konať 1. a 2. októbra 2023 v priestoroch divadla. Premiéry muzikálu OLIVER! sú naplánované na 8. a 9. marca 2024.

Do Divadla Nová scéna mieri ďalší zo svetových muzikálových titulov, ktoré dobyli svet. Je ním muzikál OLIVER! britského libretistu a skladateľa Lionela Bartona vznikol na základe slávneho románu Charlesa Dickensa Oliver Twist. Hneď po londýnskej premiére muzikálu v roku 1960 zaznamenal obrovský ohlas a zaradil sa medzi najúspešnejšie a najuvádzanejšie muzikály. V roku 1963 ho uviedli na Broadway a o ďalších päť rokov sfilmovali. Za nádhernú a zapamätateľnú hudbu získal muzikál najprestížnejšie ocenenie Tony Awards. Na Slovensku pôjde o druhé uvedenie muzikálu OLIVER!, v roku 1997 ho uviedlo Štátne divadlo Košice v réžii Jozefa Bednárika. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Divadelný Spiš
Divadelný Spiš s atraktívnymi novinkami štartuje už 28. septembra 2023

Divadlo Nová scéna zverilo režijné žezlo muzikálu Oliver! bude Stanislavovi Slovákovi. Je to známy muzikálový herec a režisér, pôsobiaci v Mestskom divadle Brno, syn známej hereckej dvojice Marián Slovák a Eva Matejková. S muzikálom OLIVER! už má osobnú skúsenosť: „S muzikálom Oliver! sme sa v našom divadle (Městské divadlo Brno) stretli v sezóne 2005/2006. Mal som to šťastie, že som v ňom nielen hral (Bill Sikes), ale mohol som byť aj súčasťou realizačného tímu ako asistent réžie. Toto hudobné dielo je dnes považované za jeden z najlepších klasických muzikálov 20. storočia. Vyznačuje sa skvelou kompozíciou i veľmi kvalitnou adaptáciou originálnej Dickensovej predlohy. Na veľkej ploche ponúka možnosti pre výnimočné interpretačné výkony vo všetkých vekových generáciách.“

Oliver! / Divadlo Nová scéna

Známy príbeh v muzikálovom šate privíta i Divadlo Nová scéna

Dojímavý príbeh zanedbaného chlapca zo sirotinca, ktorý sa po úteku dostane do londýnskeho podsvetia, aby sa po rôznych peripetiách nakoniec ocitol v náručí svojho láskavého starého otca, si u divákov získal obrovskú popularitu. A to aj vďaka tomu, že veľký priestor na javisku dostanú detskí hrdinovia, ktorí napriek krutosti okolia nakoniec zažijú ľudskosť, cit a priazeň osudu. A práve na detských predstaviteľov titulnej, ale aj vedľajších postáv, vypísalo divadlo konkurz, ktorý sa bude konať 1. a 2. októbra 2023. Do hlavnej postavy Olivera Twista hľadá talentovaného chlapca vo veku od 7 – do 12 rokov. Režisér muzikálu Stanislav Slovák verí, že sa im podarí nájsť v množstve prihlásených detí toho pravého. „Každý detský predstaviteľ Olivera by mal disponovať autentickou javiskovou prirodzenosťou, a samozrejme múzickými schopnosťami úmernými svojmu veku. S ohľadom na divadelnú prevádzku budeme musieť nájsť našich Oliverov najmenej dvoch,“ približuje svoje predstavy o Oliverovi Twistovi.

Článok pokračuje pod reklamou

Okrem konkurzu na titulnú postavu Olivera Twista Divadlo Nová scéna hľadá  chlapcov a dievčatá vo veku 7 – 12 rokov na postavu Lišiaka a do detskej company.  Konkurz na všetky detské postavy sa bude konať 1. a 2. októbra 2023 v priestoroch divadla a podrobné informácie, podklady a podmienky konkurzu záujemcovia nájdu na: https://www.novascena.sk/aktuality/21-09-2023-konkurz-do-muzikalu-oliver.

— 

PR článok, Divadlo Nová scéna, www.novascena.sk

Zdroj: DNS

Redakciu informovala Zuzana Šebestová, PR manažérka DNS

*** Posledná aktualizácia: 2023-01-02 (adm): pridané kategórie ***

Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Spišské divadlo
Culture Divadlo News Odporúčame Podujatia PR

Spišské divadlo na záver sezóny na festivale v Martine aj so Zlatou labuťou

Spišské divadlo čaká záver sezóny. Uvedie dve derniéry a vystúpi na festivale v Martine. Čaká ho aj tradičný galavečer Zlatá labuť.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Translate »