Novinky

Divadlo Nová scéna hľadá Olivera Twista!

Divadlo Nová scéna

Divadlo Nová scéna pripravuje v novej sezóne svetoznámy muzikálový titul OLIVER!, do ktorého hľadá talentované deti vo veku od 7 do 12 rokov na hlavnú postavu Olivera Twista, ako aj ďalšie postavy a detskú company. Konkurz na detské postavy sa bude konať 1. a 2. októbra 2023 v priestoroch divadla. Premiéry muzikálu OLIVER! sú naplánované na 8. a 9. marca 2024.

Do Divadla Nová scéna mieri ďalší zo svetových muzikálových titulov, ktoré dobyli svet. Je ním muzikál OLIVER! britského libretistu a skladateľa Lionela Bartona vznikol na základe slávneho románu Charlesa Dickensa Oliver Twist. Hneď po londýnskej premiére muzikálu v roku 1960 zaznamenal obrovský ohlas a zaradil sa medzi najúspešnejšie a najuvádzanejšie muzikály. V roku 1963 ho uviedli na Broadway a o ďalších päť rokov sfilmovali. Za nádhernú a zapamätateľnú hudbu získal muzikál najprestížnejšie ocenenie Tony Awards. Na Slovensku pôjde o druhé uvedenie muzikálu OLIVER!, v roku 1997 ho uviedlo Štátne divadlo Košice v réžii Jozefa Bednárika. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Divadelný Spiš
Divadelný Spiš s atraktívnymi novinkami štartuje už 28. septembra 2023

Divadlo Nová scéna zverilo režijné žezlo muzikálu Oliver! bude Stanislavovi Slovákovi. Je to známy muzikálový herec a režisér, pôsobiaci v Mestskom divadle Brno, syn známej hereckej dvojice Marián Slovák a Eva Matejková. S muzikálom OLIVER! už má osobnú skúsenosť: „S muzikálom Oliver! sme sa v našom divadle (Městské divadlo Brno) stretli v sezóne 2005/2006. Mal som to šťastie, že som v ňom nielen hral (Bill Sikes), ale mohol som byť aj súčasťou realizačného tímu ako asistent réžie. Toto hudobné dielo je dnes považované za jeden z najlepších klasických muzikálov 20. storočia. Vyznačuje sa skvelou kompozíciou i veľmi kvalitnou adaptáciou originálnej Dickensovej predlohy. Na veľkej ploche ponúka možnosti pre výnimočné interpretačné výkony vo všetkých vekových generáciách.“

Oliver! / Divadlo Nová scéna

Známy príbeh v muzikálovom šate privíta i Divadlo Nová scéna

Dojímavý príbeh zanedbaného chlapca zo sirotinca, ktorý sa po úteku dostane do londýnskeho podsvetia, aby sa po rôznych peripetiách nakoniec ocitol v náručí svojho láskavého starého otca, si u divákov získal obrovskú popularitu. A to aj vďaka tomu, že veľký priestor na javisku dostanú detskí hrdinovia, ktorí napriek krutosti okolia nakoniec zažijú ľudskosť, cit a priazeň osudu. A práve na detských predstaviteľov titulnej, ale aj vedľajších postáv, vypísalo divadlo konkurz, ktorý sa bude konať 1. a 2. októbra 2023. Do hlavnej postavy Olivera Twista hľadá talentovaného chlapca vo veku od 7 – do 12 rokov. Režisér muzikálu Stanislav Slovák verí, že sa im podarí nájsť v množstve prihlásených detí toho pravého. „Každý detský predstaviteľ Olivera by mal disponovať autentickou javiskovou prirodzenosťou, a samozrejme múzickými schopnosťami úmernými svojmu veku. S ohľadom na divadelnú prevádzku budeme musieť nájsť našich Oliverov najmenej dvoch,“ približuje svoje predstavy o Oliverovi Twistovi.

Článok pokračuje pod reklamou

Okrem konkurzu na titulnú postavu Olivera Twista Divadlo Nová scéna hľadá  chlapcov a dievčatá vo veku 7 – 12 rokov na postavu Lišiaka a do detskej company.  Konkurz na všetky detské postavy sa bude konať 1. a 2. októbra 2023 v priestoroch divadla a podrobné informácie, podklady a podmienky konkurzu záujemcovia nájdu na: https://www.novascena.sk/aktuality/21-09-2023-konkurz-do-muzikalu-oliver.

— 

PR článok, Divadlo Nová scéna, www.novascena.sk

Zdroj: DNS

Redakciu informovala Zuzana Šebestová, PR manažérka DNS

*** Posledná aktualizácia: 2023-01-02 (adm): pridané kategórie ***

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle
Divadlo

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom

Jakubiskova Perinbaba je spojená so Spišským divadlom. Herec Albín Medúz stvárňuje rovnakú úlohu vo filme aj v divadle

Read More
Mikulášsky sprievod / sv. Mikuláš
Community Culture Eventy História Lifestyle News

Svätý Mikuláš obdarúva malých i veľkých

6. decembra slávi svätý Mikuláš svoj sviatok, tešia sa malí i veľkí mikulášskym sprievodom Mikuláša s anjelom a čertom, i drobným darčekom.

Read More
Perinbaba a dva svety
Community Culture Eventy Film News PR

Dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation

Uskutočnila sa dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation.

Read More
Translate »