Chi Ho Han odohrá klavírny recitál v SF

Chi Ho Han

Sezónu klavírnych recitálov v bratislavskej Redute otvorí v utorok 25. októbra mladý kórejsko-nemecký klavirista Chi Ho Han, v ktorého interpretácii zaznie rusko-francúzska hudba z prelomu 19. a 20. storočia. Koncert sa uskutoční v Malej sále Slovenskej filharmónie o 19.00.

Chi Ho Han, rodák zo Soulu začal študovať v hlavnom meste Kórejskej republiky a v štúdiách pokračoval v Essene u Arnolda von Armina, neskôr na viacerých interpretačných majstrovských kurzoch. Na pôde Slovenskej filharmónie nevystupuje prvý raz. Po koncerte, ktorý odohral interpret v Slovenskej filharmónii v roku 2013 muzikologička Terézia Ursínyová napísala: „Budúcnosť tohto Európu brázdiaceho mladíka je určite skvelá. V prstoch i v srdci má všetko: obrovskú technickú prípravu, vášeň a energiu.“

Inzercia
Melos-Étos

Chi Ho Han prinesie francúzsku i ruskú hudbu

Mladý tridsaťročný kórejský klavirista Chi Ho Han sa usadil v Nemecku a za svoje umelecké výkony bol ocenený na viacerých medzinárodných súťažiach. Na svojom konte má už aj dva albumy. Do svojho programu zaradil viaceré diela – Diablovo našepkávanie, op. 4 č. 4 a výber z Desiatich skladieb pre klavír z baletu Romeo a Júlia, op. 75 Sergeja Prokofieva, Gymnopédiu č. 1 – 3 Erika Satieho, La Valse Mauricea Ravela, Tri časti z baletu Petruška Igora Stravinského. Na záver programu zaznie dielo Pavane Variée kanadského klaviristu a skladateľa Marca Andrého Hamelina, ktorý bol za svoje umelecké výkony už jedenásťkrát nominovaný na Grammy Awards.

Inzercia
Bratislava Mozart Festival

Cyklus Klavír a klaviristi ponúkne v sezóne 2022/2023 svojim abonentom, ale aj návštevníkom 6 koncertov. V rámci nich sa predstavia siedmi klaviristi, ktorí sú renomovanými umelcami veľkých európskych pódií, ako avizujeme v prehľade 74. koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie.

PR článok

Zdroj: TS Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

 

*** aktualizácia: 2022-10-23 (smp) ***

One thought on “Chi Ho Han odohrá klavírny recitál v SF”

Comments are closed.

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »