Novinky

Chi Ho Han odohrá klavírny recitál v SF

Chi Ho Han

Sezónu klavírnych recitálov v bratislavskej Redute otvorí v utorok 25. októbra mladý kórejsko-nemecký klavirista Chi Ho Han, v ktorého interpretácii zaznie rusko-francúzska hudba z prelomu 19. a 20. storočia. Koncert sa uskutoční v Malej sále Slovenskej filharmónie o 19.00.

Chi Ho Han, rodák zo Soulu začal študovať v hlavnom meste Kórejskej republiky a v štúdiách pokračoval v Essene u Arnolda von Armina, neskôr na viacerých interpretačných majstrovských kurzoch. Na pôde Slovenskej filharmónie nevystupuje prvý raz. Po koncerte, ktorý odohral interpret v Slovenskej filharmónii v roku 2013 muzikologička Terézia Ursínyová napísala: „Budúcnosť tohto Európu brázdiaceho mladíka je určite skvelá. V prstoch i v srdci má všetko: obrovskú technickú prípravu, vášeň a energiu.“

Inzercia
Melos-Étos

Chi Ho Han prinesie francúzsku i ruskú hudbu

Mladý tridsaťročný kórejský klavirista Chi Ho Han sa usadil v Nemecku a za svoje umelecké výkony bol ocenený na viacerých medzinárodných súťažiach. Na svojom konte má už aj dva albumy. Do svojho programu zaradil viaceré diela – Diablovo našepkávanie, op. 4 č. 4 a výber z Desiatich skladieb pre klavír z baletu Romeo a Júlia, op. 75 Sergeja Prokofieva, Gymnopédiu č. 1 – 3 Erika Satieho, La Valse Mauricea Ravela, Tri časti z baletu Petruška Igora Stravinského. Na záver programu zaznie dielo Pavane Variée kanadského klaviristu a skladateľa Marca Andrého Hamelina, ktorý bol za svoje umelecké výkony už jedenásťkrát nominovaný na Grammy Awards.

Inzercia
Bratislava Mozart Festival

Cyklus Klavír a klaviristi ponúkne v sezóne 2022/2023 svojim abonentom, ale aj návštevníkom 6 koncertov. V rámci nich sa predstavia siedmi klaviristi, ktorí sú renomovanými umelcami veľkých európskych pódií, ako avizujeme v prehľade 74. koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie.

PR článok

Zdroj: TS Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

 

*** aktualizácia: 2022-10-23 (smp) ***

One thought on “Chi Ho Han odohrá klavírny recitál v SF”

Comments are closed.

Milan Paľa
Culture Koncerty News PR

Marec v košickej filke odštartujú Milan Paľa a Symfonické tance

Vychutnajte si dielo ruského skladateľa Sergeja Rachmaninova – Symfonické tance.
Koncert pre husle a orchester h mol od Edwarda Elgara v košickom Dome umenia uvedie huslista Milan Paľa spolu s orchestrom ŠFK, ktorý povedie dirigent Tomáš Brauner.

Read More
SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
Translate »