Novinky

Chi Ho Han odohrá klavírny recitál v SF

Chi Ho Han

Sezónu klavírnych recitálov v bratislavskej Redute otvorí v utorok 25. októbra mladý kórejsko-nemecký klavirista Chi Ho Han, v ktorého interpretácii zaznie rusko-francúzska hudba z prelomu 19. a 20. storočia. Koncert sa uskutoční v Malej sále Slovenskej filharmónie o 19.00.

Chi Ho Han, rodák zo Soulu začal študovať v hlavnom meste Kórejskej republiky a v štúdiách pokračoval v Essene u Arnolda von Armina, neskôr na viacerých interpretačných majstrovských kurzoch. Na pôde Slovenskej filharmónie nevystupuje prvý raz. Po koncerte, ktorý odohral interpret v Slovenskej filharmónii v roku 2013 muzikologička Terézia Ursínyová napísala: „Budúcnosť tohto Európu brázdiaceho mladíka je určite skvelá. V prstoch i v srdci má všetko: obrovskú technickú prípravu, vášeň a energiu.“

Inzercia
Melos-Étos

Chi Ho Han prinesie francúzsku i ruskú hudbu

Mladý tridsaťročný kórejský klavirista Chi Ho Han sa usadil v Nemecku a za svoje umelecké výkony bol ocenený na viacerých medzinárodných súťažiach. Na svojom konte má už aj dva albumy. Do svojho programu zaradil viaceré diela – Diablovo našepkávanie, op. 4 č. 4 a výber z Desiatich skladieb pre klavír z baletu Romeo a Júlia, op. 75 Sergeja Prokofieva, Gymnopédiu č. 1 – 3 Erika Satieho, La Valse Mauricea Ravela, Tri časti z baletu Petruška Igora Stravinského. Na záver programu zaznie dielo Pavane Variée kanadského klaviristu a skladateľa Marca Andrého Hamelina, ktorý bol za svoje umelecké výkony už jedenásťkrát nominovaný na Grammy Awards.

Inzercia
Bratislava Mozart Festival

Cyklus Klavír a klaviristi ponúkne v sezóne 2022/2023 svojim abonentom, ale aj návštevníkom 6 koncertov. V rámci nich sa predstavia siedmi klaviristi, ktorí sú renomovanými umelcami veľkých európskych pódií, ako avizujeme v prehľade 74. koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie.

PR článok

Zdroj: TS Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

 

*** aktualizácia: 2022-10-23 (smp) ***

One thought on “Chi Ho Han odohrá klavírny recitál v SF”

Comments are closed.

Bratislavské hudobné slávnosti / BHS / 58 / 2023 / Kam za kultúrou
Culture Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Začínajú sa Bratislavské hudobné slávnosti. 58. ročník prinesie do dokonalosti vyladený program i niekoľko noviniek

Začína sa prestížna oslava hudby – Bratislavské hudobné slávnosti. Tento rok píše svoj 58. ročník a sľubuje jedinečné zážitky.

Read More
Štátna opera
Culture Divadlo News PR

Sólisti Štátnej opery mieria opäť do Japonska

Sólisti Štátnej opery mieri opäť do Japonska, kde uvedú desať predstavení. Nadväzujú tak na prerušenú tradíciu. Kedy vyrážajú a s akým programom vystúpia?

Read More
Historická budova SND / title / Slovenské národné divadlo
Culture Divadlo

Rekonštrukcia historickej budovy SND pokračuje a otvoria ju na prehliadky

Obnova Historickej budovy SND pokračuje aj v tejto sezóne. Pre návštevníkov otvorí svoje brány už v tejto sezóne, no hrať sa v nej nebude.

Read More
Translate »