Novinky

Červený Kameň pozýva cez víkend na premiérové LETObranie

Hrad Červený Kameň

SNM-Múzeum Červený Kameň pozýva už tento víkend 13. a 14. júla 2024 na nový festivalový formát. LETObranie počas letného víkendu ponúkne návštevníkom na Červenom Kameni odborné podujatia, umelecké vystúpenia aj program pre rodiny s deťmi.

Premiérové júlové LETObranie ponúkne cez víkend viaceré zaujímavé podujatia. Návštevníkov na Hrade Červený Kameň čakajú odborné podujatia ako napríklad populárny Čaj o piatej s módnou prehliadkou, umelecké vystúpenia či program pre rodiny s deťmi. Bude k ním patriť aj divadelná inscenácia Kráľova metresa. Rozpráva intímny príbeh o Marianne Pálffy, ktorá sa dostala z Červeného Kameňa až do spálne cisára Jozefa I. V unikátne poňatom hradnom podzemí vás divadelníci pozvú na pôsobivé spojenie komornej drámy s monumentálnymi priestormi. 

Metresa / Červený Kameň / LETObranie

Nebude chýbať ani hudobné vystúpenie. Tentoraz sa návštevníci môžu tešiť na koncert ženského vokálneho zoskupenia Paper Moon Trio,  ktoré pôvodne pôsobilo v hudobnom zoskupení Bratislava Hot Serenader. Ich zámer je jediný – autentickou a originálnou interpretáciou preniesť diváka do zlatých ér swingu, charlestonu a inej hudby 20. rokov minulého storočia.

Paper Moon / LETObranie

LETObranie aj pre deti

Detského návštevníka zabaví medzinárodne oceňované Divadlo PIKI, ktoré už od roku 1990 patrí k najlepším kočovným divadlám na Slovensku. Využíva prvky bábkového divadla, pantomímy, klauniády a grotesky, dôraz na prekvapivé riešenia a herca.

Divadlo PIKI
Divadlo PIKI

Aj počas prázdnin pokračuje aj populárne podujatie Čaj o piatej.  “V júlovom Čaji o piatej sa budeme v sprievode dobovej hudby, čaju a čajových špecialít rozprávať o uniforme Morica Pálffyho, posledného významného člena rodu Pálffy, politika stredoeurópskeho formátu,” hovorí Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér múzea. Na odievanie bude zameraná aj Módna prehliadka, ktorá vás prevedie expozíciou a ukáže vám ju z netradičnej perspektívy. Zameria sa na historické odievanie sprostredkované cez portréty a repliky historických šiat. Za návštevu stoja nielen expozície SNM – Múzea Červený Kameň, ale aj výstava Za portrétom či malebné okolie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou? Tieto výstavy a podujatia treba vidieť! (28/2024)
Kam za kultúrou? Tieto výstavy a podujatia treba vidieť! (28/2024)

TS, SNM-Múzeum Červený Kameň, www.hradcervenykamen.sk

Foto/Zdroj: SNM-Múzeum Červený Kameň

Redakciu informoval a fotografie poskytol Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér SNM-Múzea Červený Kameň

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »