Novinky

BIBIANA je počas BIB otvorená dlhšie. Ponúka aj špeciálne sprievody

BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava

Medzinárodný dom umenia pre deti - BIBIANA hostí obľúbené podujatie Bienále ilustrácii Bratislava. Súčasťou 29. ročníka BIB sú atraktívne výstavy a sprievodné podujatia, a to nielen v BIBIANE, ale aj v iných výstavných priestoroch. Priamo v BIBIANE nájdete súťažnú výstavu, vďaka čomu predĺžili otváracie hodiny až do 20:00 hod. a návštevníkom prinášajú novinku aj v podobe kurátorských sprievodov.

Pre pohodlie návštev, sprievod škôl a záujem divákov o BIB 2023, medzinárodnú súťažnú prehliadku originálov ilustrácií kníh pre deti a mládež Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) upravila BIBIANA otváracie hodiny. Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA na Panskej je počas BIB 2023 otvorený od utorka do nedele od 10:00 do 20:00, pričom sprievod súťažnou medzinárodnou prehliadkou ilustrácií sa začína od 10-tej každú polhodinu. Čitáreň BIBIANY je otvorená od utorka do piatka od 10:00 do 16:00, v sobotu a nedeľu od 10:00 do 18:00. 

BIB
V bratislavskej BIBIANE otvorili 29. ročník Bienále ilustrácií Bratislava (BIB)

Školy, deti a aj dospelú laickú i odbornú verejnosť čakajú v BIBIANE špeciálne prehliadky medzinárodnou výstavou. Tá predstavuje 275 autorov z 36 krajín. Nájdete v nej to najlepšie zo sveta ilustrácií za uplynulé dva roky. Školy a skupiny sa na sprievod a vstup do expozície musia objednávať vopred mailom  alebo telefonicky 02/20 467 223.

Pohľad na súťažnú výstavu BIB 2023. / Bienále ilustrácií Bratislava / Kam za kultúrou
Pohľad na súťažnú výstavu BIB 2023.

Najmenší návštevníci si medzinárodnú prehliadku ilustrácií môžu užiť s interaktívnym sprievodom súťažnou výstavou BIB 2023 s názvom Cesta okolo sveta ilustráciou. Dieťa sa spolu so špeciálnou mapou vydá na dobrodružnú cestu svetom ilustrácie.

NEPREHLIADNITE / Článok pokračuje pod reklamou

Novinkou na BIB 2023 sú kurátorské výklady pre dospelých a odbornú verejnosť, ktoré pod názvom BIB VIP priblížia dramaturgické novinky BIB 2023, súťažnú kolekciu, víťazov a víťazky. Pre účasť je potrebná rezervácia cez rezervačný systém vopred.  Termíny sprievodov kurátorkou z oddelenia BIB Hanou Križanovou sú stredy o 18:00 –8.11., 22.11. a 29.11, piatky o 16:00 –3.11., 10.11., 24.11. a 1.12. Vstup pre individuálnych návštevníkov je od 10:00 každých 30 min.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Hudba v Pezinku / Lupták & Šiller
Hudba v Pezinku pozýva i v poslednú októbrovú sobotu na koncert so špičkovými umelcami

TS, Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA, www.bibiana.sk

Zdroj: BIBIANA

Redakciu informovala Lucia Marcinátová, PR a médiá BIBIANA/BIB

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Spišské divadlo
Culture Divadlo News Odporúčame Podujatia PR

Spišské divadlo na záver sezóny na festivale v Martine aj so Zlatou labuťou

Spišské divadlo čaká záver sezóny. Uvedie dve derniéry a vystúpi na festivale v Martine. Čaká ho aj tradičný galavečer Zlatá labuť.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Translate »