Novinky

BIBIANA je počas BIB otvorená dlhšie. Ponúka aj špeciálne sprievody

BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava

Medzinárodný dom umenia pre deti - BIBIANA hostí obľúbené podujatie Bienále ilustrácii Bratislava. Súčasťou 29. ročníka BIB sú atraktívne výstavy a sprievodné podujatia, a to nielen v BIBIANE, ale aj v iných výstavných priestoroch. Priamo v BIBIANE nájdete súťažnú výstavu, vďaka čomu predĺžili otváracie hodiny až do 20:00 hod. a návštevníkom prinášajú novinku aj v podobe kurátorských sprievodov.

Pre pohodlie návštev, sprievod škôl a záujem divákov o BIB 2023, medzinárodnú súťažnú prehliadku originálov ilustrácií kníh pre deti a mládež Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) upravila BIBIANA otváracie hodiny. Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA na Panskej je počas BIB 2023 otvorený od utorka do nedele od 10:00 do 20:00, pričom sprievod súťažnou medzinárodnou prehliadkou ilustrácií sa začína od 10-tej každú polhodinu. Čitáreň BIBIANY je otvorená od utorka do piatka od 10:00 do 16:00, v sobotu a nedeľu od 10:00 do 18:00. 

BIB
V bratislavskej BIBIANE otvorili 29. ročník Bienále ilustrácií Bratislava (BIB)

Školy, deti a aj dospelú laickú i odbornú verejnosť čakajú v BIBIANE špeciálne prehliadky medzinárodnou výstavou. Tá predstavuje 275 autorov z 36 krajín. Nájdete v nej to najlepšie zo sveta ilustrácií za uplynulé dva roky. Školy a skupiny sa na sprievod a vstup do expozície musia objednávať vopred mailom  alebo telefonicky 02/20 467 223.

Pohľad na súťažnú výstavu BIB 2023. / Bienále ilustrácií Bratislava / Kam za kultúrou
Pohľad na súťažnú výstavu BIB 2023.

Najmenší návštevníci si medzinárodnú prehliadku ilustrácií môžu užiť s interaktívnym sprievodom súťažnou výstavou BIB 2023 s názvom Cesta okolo sveta ilustráciou. Dieťa sa spolu so špeciálnou mapou vydá na dobrodružnú cestu svetom ilustrácie.

NEPREHLIADNITE / Článok pokračuje pod reklamou

Novinkou na BIB 2023 sú kurátorské výklady pre dospelých a odbornú verejnosť, ktoré pod názvom BIB VIP priblížia dramaturgické novinky BIB 2023, súťažnú kolekciu, víťazov a víťazky. Pre účasť je potrebná rezervácia cez rezervačný systém vopred.  Termíny sprievodov kurátorkou z oddelenia BIB Hanou Križanovou sú stredy o 18:00 –8.11., 22.11. a 29.11, piatky o 16:00 –3.11., 10.11., 24.11. a 1.12. Vstup pre individuálnych návštevníkov je od 10:00 každých 30 min.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Hudba v Pezinku / Lupták & Šiller
Hudba v Pezinku pozýva i v poslednú októbrovú sobotu na koncert so špičkovými umelcami

TS, Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA, www.bibiana.sk

Zdroj: BIBIANA

Redakciu informovala Lucia Marcinátová, PR a médiá BIBIANA/BIB

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Mikulášsky sprievod / sv. Mikuláš
Community Culture Eventy História Lifestyle News

Svätý Mikuláš obdarúva malých i veľkých

6. decembra slávi svätý Mikuláš svoj sviatok, tešia sa malí i veľkí mikulášskym sprievodom Mikuláša s anjelom a čertom, i drobným darčekom.

Read More
Perinbaba a dva svety
Community Culture Eventy Film News PR

Dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation

Uskutočnila sa dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation.

Read More
Perinbaba a dva svety
Culture Eventy Film News PR

Najočakávanejší slovenský film posledných rokov Perinbaba a dva svety mieri do kín

Najočakávanejší slovenský film posledných rokov mieri do kín. Jakubiskov ostatný film Perinbaba a dva svety uvedú už o pár dní.

Read More
Translate »