Novinky

Štátna filharmónia Košice hľadá člena/ku do svojho tímu na pozíciu Produkčný/á

Štátna filharmónia Košice / Dom umenia

Štátna filharmónia Košice hľadá člena/ku do svojho tímu na pozíciu Produkčný/á. Čo táto práca obnáša? Aké sú predpoklady pre úspešného uchádzača a viete dokedy sa môžete o túto pozíciu uchádzať? Prezradíme!

Štátna filharmónia Košice hľadá posily i nového člena tímu na pozíciu produkčného/produkčnej v Štátnej filharmónii Košice. Ak máte vášeň pre hudbu, organizačný talent a váš sen je pracovať v oblasti klasického umenia, táto príležitosť je pre vás ako stvorená. 

Štátna filharmónia Košice a Robert Jindra
Štátna filharmónia Košice a Robert Jindra

Aká bude Vaša úloha?

Čo robí produkčný/-á a aká je náplň práce? Produkčný či produkčná samostatne zabezpečuje a realizuje kultúrne podujatia a produkčné činnosti. Organizačné a logistické zabezpečenie skúšok, koncertov a podujatí zahŕňa komunikáciu s dirigentami, sólistami alebo s ich zastupujúcimi agentúrami. Zabezpečuje tiež ubytovanie a lokálnu prepravu pre hosťujúcich umelcov. Pod palcom má tiež starostlivosť o sólistov a dirigentov počas skúšok a koncertov. Rieši aj výjazdy orchestra. Komunikuje s tuzemskými a zahraničnými partnermi pri zabezpečení výjazdových koncertov. Zároveň produkčný rieši všetko okolo organizačného zabezpečenia zájazdov – od dopravy a ubytovania až po prepravu nástrojov. V spolupráci s pódiovým technikom pripravuje i technické požiadavky orchestra a venuje sa tvorbe itinerárov. Samozrejmosťou je účasť na zájazdoch a koordinácia na mieste koncertov.

SFK / Štátna filharmónia Košice / foto Jaroslav Laš

Do portfólia aktivít produkčného patria aj konkurzy do orchestra. V rámci toho sa stará o spravovanie emailovej schránky konkurzov, komunikácia s uchádzačmi, pripravuje podklady a asistuje pri priebehu konkurzov. Poskytuje pomoc pri vybavovaní dokladov potrebných pre zamestnanie zahraničných uchádzačov. Ďalšou parketou je pre produkčného aj administratíva. Vytvára objednávky v elektronickom systéme, pripravuje podklady k zmluvám a propagácii, pracuje s internými produkčnými tabuľkami. Vykonáva aj ďalšie produkčné a administratívne úlohy spojené s prípravou a realizáciou podujatí.

SFK / Štátna filharmónia Košice / foto Jaroslav Laš

Čo očakáva Štátna filharmónia Košice od úspešného adepta či adeptky na túto pozíciu?

Ak máte vášeň pre hudbu, organizačný talent a váš sen je pracovať v oblasti klasického umenia, táto príležitosť je pre vás ako stvorená. Zároveň by ste mali ovládať

  • Anglický jazyk na úrovni B2,
  • Znalosť MS Office

Na pozíciu sú dôležité aj

  • Organizačné schopnosti
  • Výborné komunikačné zručnosti
  • Flexibilita – schopnosť riešiť nečakané situácie
  • Zodpovedný, samostatný a aktívny prístup k zvereným úlohám
  • Výhodou je vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, orientácia v oblasti klasickej hudby a prax v kultúre
SFK / Štátna filharmónia Košice / foto Jaroslav Laš

Práca s pridanou hodnotou

V Štátnej filharmónii Košice  na úspešného uchádzača či uchádzačku čaká zaujímavá a rôznorodá práca s pridanou hodnotou, ktorej výsledky sú vidieť a počuť. Ťahákom je aj príležitosť pracovať s renomovanými umelcami či inšpiratívne pracovné prostredie. Budete súčasťou kreatívneho tímu, ktorý má vášeň pre umenie a hudbu, a zároveň podporuje inovácie, spoluprácu a rast. Získate skvelých kolegov v tíme, keďže produkčný/a je súčasťou širšieho tímu umeleckej prevádzky filharmónie, jeho členovia sú vždy ochotní poradiť a pomôcť. Samozrejmosťou je odborný a osobnostný rast, pretože v košickej filke si cenia vzdelávanie a rozvoj svojich zamestnancov. Poskytnú vám príležitosť rozvíjať svoje schopnosti a zručnosti a rásť ako profesionál. Navyše získate aj 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce a budete mať pružný pracovný čas v rozsahu 37,5 hod. týždenne.

ŠFK / Štátna filharmónia Košice
ŠFK. Foto: Jaroslav Ľaš

Pozícia je na plný pracovný úväzok. Funkčný plat vyplýva zo zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v závislosti od dosiahnutej praxe. Zamestnancovi bude priznaný adekvátny osobný príplatok. Predpokladaný nástup je 1. júla, prípadne podľa dohody. Pracovná pozícia je vhodná aj pre šikovného/ú absolventa/ku.

Ak vás táto príležitosť oslovuje a cítite, že spĺňate požiadavky, neváhajte sa prihlásiť. Zašlite svoj životopis a motivačný list do 25. júna 2023 na emailovú adresu sfk@sfk.sk. Všetci uchádzači budú kontaktovaní ohľadom ďalšieho priebehu výberového procesu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou od pondelka 19. 6. 2023?

TS, Štátna filharmónia Košice, www.sfk.sk

Foto: Jaroslav Ľaš

Zdroj: Štátna filharmónia Košice

Redakciu informovala a fotografie poskytla Lucia Radzová, PR manažérka ŠFK

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Translate »