Novinky

Štátna filharmónia Košice hľadá člena/ku do svojho tímu na pozíciu Produkčný/á

Štátna filharmónia Košice / Dom umenia / Košická hudobná jar

Štátna filharmónia Košice hľadá člena/ku do svojho tímu na pozíciu Produkčný/á. Čo táto práca obnáša? Aké sú predpoklady pre úspešného uchádzača a viete dokedy sa môžete o túto pozíciu uchádzať? Prezradíme!

Štátna filharmónia Košice hľadá posily i nového člena tímu na pozíciu produkčného/produkčnej v Štátnej filharmónii Košice. Ak máte vášeň pre hudbu, organizačný talent a váš sen je pracovať v oblasti klasického umenia, táto príležitosť je pre vás ako stvorená. 

Štátna filharmónia Košice a Robert Jindra
Štátna filharmónia Košice a Robert Jindra

Aká bude Vaša úloha?

Čo robí produkčný/-á a aká je náplň práce? Produkčný či produkčná samostatne zabezpečuje a realizuje kultúrne podujatia a produkčné činnosti. Organizačné a logistické zabezpečenie skúšok, koncertov a podujatí zahŕňa komunikáciu s dirigentami, sólistami alebo s ich zastupujúcimi agentúrami. Zabezpečuje tiež ubytovanie a lokálnu prepravu pre hosťujúcich umelcov. Pod palcom má tiež starostlivosť o sólistov a dirigentov počas skúšok a koncertov. Rieši aj výjazdy orchestra. Komunikuje s tuzemskými a zahraničnými partnermi pri zabezpečení výjazdových koncertov. Zároveň produkčný rieši všetko okolo organizačného zabezpečenia zájazdov – od dopravy a ubytovania až po prepravu nástrojov. V spolupráci s pódiovým technikom pripravuje i technické požiadavky orchestra a venuje sa tvorbe itinerárov. Samozrejmosťou je účasť na zájazdoch a koordinácia na mieste koncertov.

SFK / Štátna filharmónia Košice / foto Jaroslav Laš

Do portfólia aktivít produkčného patria aj konkurzy do orchestra. V rámci toho sa stará o spravovanie emailovej schránky konkurzov, komunikácia s uchádzačmi, pripravuje podklady a asistuje pri priebehu konkurzov. Poskytuje pomoc pri vybavovaní dokladov potrebných pre zamestnanie zahraničných uchádzačov. Ďalšou parketou je pre produkčného aj administratíva. Vytvára objednávky v elektronickom systéme, pripravuje podklady k zmluvám a propagácii, pracuje s internými produkčnými tabuľkami. Vykonáva aj ďalšie produkčné a administratívne úlohy spojené s prípravou a realizáciou podujatí.

SFK / Štátna filharmónia Košice / foto Jaroslav Laš

Čo očakáva Štátna filharmónia Košice od úspešného adepta či adeptky na túto pozíciu?

Ak máte vášeň pre hudbu, organizačný talent a váš sen je pracovať v oblasti klasického umenia, táto príležitosť je pre vás ako stvorená. Zároveň by ste mali ovládať

  • Anglický jazyk na úrovni B2,
  • Znalosť MS Office

Na pozíciu sú dôležité aj

  • Organizačné schopnosti
  • Výborné komunikačné zručnosti
  • Flexibilita – schopnosť riešiť nečakané situácie
  • Zodpovedný, samostatný a aktívny prístup k zvereným úlohám
  • Výhodou je vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, orientácia v oblasti klasickej hudby a prax v kultúre
SFK / Štátna filharmónia Košice / foto Jaroslav Laš

Práca s pridanou hodnotou

V Štátnej filharmónii Košice  na úspešného uchádzača či uchádzačku čaká zaujímavá a rôznorodá práca s pridanou hodnotou, ktorej výsledky sú vidieť a počuť. Ťahákom je aj príležitosť pracovať s renomovanými umelcami či inšpiratívne pracovné prostredie. Budete súčasťou kreatívneho tímu, ktorý má vášeň pre umenie a hudbu, a zároveň podporuje inovácie, spoluprácu a rast. Získate skvelých kolegov v tíme, keďže produkčný/a je súčasťou širšieho tímu umeleckej prevádzky filharmónie, jeho členovia sú vždy ochotní poradiť a pomôcť. Samozrejmosťou je odborný a osobnostný rast, pretože v košickej filke si cenia vzdelávanie a rozvoj svojich zamestnancov. Poskytnú vám príležitosť rozvíjať svoje schopnosti a zručnosti a rásť ako profesionál. Navyše získate aj 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce a budete mať pružný pracovný čas v rozsahu 37,5 hod. týždenne.

ŠFK / Štátna filharmónia Košice
ŠFK. Foto: Jaroslav Ľaš

Pozícia je na plný pracovný úväzok. Funkčný plat vyplýva zo zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v závislosti od dosiahnutej praxe. Zamestnancovi bude priznaný adekvátny osobný príplatok. Predpokladaný nástup je 1. júla, prípadne podľa dohody. Pracovná pozícia je vhodná aj pre šikovného/ú absolventa/ku.

Ak vás táto príležitosť oslovuje a cítite, že spĺňate požiadavky, neváhajte sa prihlásiť. Zašlite svoj životopis a motivačný list do 25. júna 2023 na emailovú adresu sfk@sfk.sk. Všetci uchádzači budú kontaktovaní ohľadom ďalšieho priebehu výberového procesu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou od pondelka 19. 6. 2023?

TS, Štátna filharmónia Košice, www.sfk.sk

Foto: Jaroslav Ľaš

Zdroj: Štátna filharmónia Košice

Redakciu informovala a fotografie poskytla Lucia Radzová, PR manažérka ŠFK

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »