Novinky

Ponitrianske múzeum uvádza Spomienkový večer na PhDr. Štefana Rakovského

Spomienkový večer na PhDr. Štefana Rakovského

Ponitrianske múzeum v Zlatých Moravciach prináša spomienkový večer venovaný svojmu zakladateľovi PhDr. Štefanovi Rakovskému, ktorý sa systematicky venoval aj Jankovi Kráľovi. Podujatím nadväzuje na aktuálnu výstavu, ktorú môžete navštíviť do konca marca 2023.

Spomienkový večer venovaný zakladateľovi zlatomoraveckého múzea PhDr. Štefanovi Rakovskému sa uskutoční v piatok 9.12.2022 o 15,30 hod. v priestoroch Mestského strediska kultúry a športu Zlaté Moravce. Zaspomínať si prídu jeho syn Ing. Štefan Rakovský, PhD., jeho žiaci – pedagogička Anna Dvončová a Ing. Jozef Esterka. Debatovať budú s Vierou Tomovou, lektorkou Múzea v Zlatých Moravciach.

Oživil pamiatku Janka Kráľa

Podujatím nadväzuje Ponitrianske múzeum na aktuálnu výstavu Štefan Rakovský – mecenáš zlatomoraveckého múzea, ktorú môžete navštíviť do 28. 3. 2023. Výstava predstavuje život a dielo pedagóga, historika, múzejníka, zakladateľa a dlhoročného riaditeľa Múzea v Zlatých Moravciach – PhDr. Štefana Rakovského. Prispel k oživeniu Tekovského múzea, ktoré po otvorení v roku 1955 aj 30 rokov viedol. Za svoju dlhoročnú prácu na poli kultúry získal Dr. Rakovský viaceré ocenenia. Tento priekopník archeologického a historického bádania v oblasti Zlatých Moraviec sa zaslúžil aj o oživenie pamiatky básnika Janka Kráľa. Náš článok o  básnikovi ako aj výstave Spomienka na Janka Kráľa v Ponitrianskom múzeu v Zlatých Moravciach si môžete prečítať TU.  

Zdroj: Ponitrianske múzeum

*** Posledná aktualizácia: 2022-12-08 (mk) ***

Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Ewald Danel
Culture Hudba Koncerty News Osobnosti PR Rozhovory

Na slovíčko s KHJ: Ewald Danel o koncerte Slovenského komorného orchestra

Druhý koncert festivalu Košickej hudobnej jari – Slovenský komorný orchester predstavuje v rozhovore umelecký vedúci Ewald Danel.

Read More
Translate »