Národné osvetové centrum hľadá nové vedenie

Národné osvetové centrum

Ministerstvo kultúry SR vyhlásilo ďalšie výberové konanie. Hľadá nové vedenie pre Národného osvetového centra. Od novej generálnej riaditeľky alebo nového generálneho riaditeľa Národného osvetového centra má viaceré očakávania.

Záujemcovia o post generálneho riaditeľa by sa mali vo svojich projektoch rozvoja a riadenia zamerať nariadenie Národného osvetového centra ako na efektívne hospodáriacu organizáciu. Okrem toho, že bude pokračovať v realizácii svojich základných činností, musí prinášať aj inovatívne prístupy v oblasti svojho pôsobenia. Viete, čo čomu sa Národné osvetové centrum (NOC)  venuje?

Národné osvetové centrum podporuje mladé talenty a vzdeláva

Národné osvetové centrum (NOC) sa venuje rozvoju neprofesionálnej kultúry na Slovensku. Je hlavným organizátorom Folklórneho festivalu Východná, vrcholnej prehliadky amatérskych divadelných súborov Scénická žatva a festivalu neprofesionálneho umenia TVOR•BA. Zároveň je  odborným garantom celoštátnych postupových súťaží a prehliadok. Spomeňme z nich Hviezdoslavov Kubín (prednes poézie a prózy); Výtvarné spektrum; Cineama (film); AMFO (fotografia); Zlatá priadka, Belopotockého Mikuláš či FEDIM (divadlo). Podieľa sa aj na Šaffovej ostrohe (sólové ľudové tance); Vidiečanovej Habovke. Z oblasti hudby spomeňme Mládež spieva (zborový spev) a Divertimento musicale (inštrumentálna hudba). Stoja aj za súťažnými projektami Eniki beniki; Jazykom tanca; Literárny Zvolen; Nositelia tradícií; OdDYCHpoDYCH; Slovenská kronika; Strunobranie a Viva il canto. NOC ďalej realizuje v súlade s poslaním organizácie vzdelávaciu činnosť. Vzdelávacie aktivity zameriava do oblasti miestnej a regionálnej kultúry a osvetovej činnosti.

V hre je budúcnosť inštitúcie

Má byť inštitúciou otvorenou pre interaktívne stretnutia s odbornou verejnosťou a jednotlivcami z oblasti záujmovej umeleckej činnosti a neprofesionálnej umeleckej tvorby. Pod novým vedením by organizácia mala reagovať na aktuálne dianie v kultúre. Ďalej spolupracovať s partnermi z oblasti svojho pôsobenia a vytvárať rozmanitú a inovatívnu ponuku pre verejnosť. Budúci štatutár Národného osvetového centra by mal prinášať inovatívne riešenia. Rovnako by mal zaistiť dostupnosť širokého spektra aktivít pre záujemcov. Očakáva sa tiež efektívne využívanie pridelených finančných zdrojov a rozvoj partnerstiev so súkromným sektorom ako súčasťou budovania značky.

Záujemcovia a záujemkyne sa môžu prihlásiť do 31. júla 2022. Všetky informácie o postupe výberového konania a jeho podmienkach sú zverejnené v Oznámení o výberovom konaní a tiež v smernici o výberovom konaní. Dokumenty sú dostupné na webovom sídle MK SR – Výberové konania.

Zdroj: Ministerstvo kultúry SR

Aurum Quartet
Hudba Koncerty Literatúra News Odporúčame PR

Jedinečný advent so štyrmi klarinetmi

Sviatky a hudba k sebe patria. Predvianočný čas nie je výnimkou. Na tradície adventných a vianočných koncertov nadväzuje aj v tomto roku jedinečné slovenské klarinetové zoskupenie Aurum Quartet. S úspechom reprezentovalo Slovensko v Kuvajte, v Portugalsku, v Nemecku či v Českej republike, no nezabúda ani na svojich priaznivcov na Slovensku. Počas decembra na nich pamätá dvojicou vystúpení. Oneskorenou mikulášskou nádielkou bude koncert na […]

Read More
Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
Translate »