Novinky

Národné osvetové centrum hľadá nové vedenie

Národné osvetové centrum

Ministerstvo kultúry SR vyhlásilo ďalšie výberové konanie. Hľadá nové vedenie pre Národného osvetového centra. Od novej generálnej riaditeľky alebo nového generálneho riaditeľa Národného osvetového centra má viaceré očakávania.

Záujemcovia o post generálneho riaditeľa by sa mali vo svojich projektoch rozvoja a riadenia zamerať nariadenie Národného osvetového centra ako na efektívne hospodáriacu organizáciu. Okrem toho, že bude pokračovať v realizácii svojich základných činností, musí prinášať aj inovatívne prístupy v oblasti svojho pôsobenia. Viete, čo čomu sa Národné osvetové centrum (NOC)  venuje?

Národné osvetové centrum podporuje mladé talenty a vzdeláva

Národné osvetové centrum (NOC) sa venuje rozvoju neprofesionálnej kultúry na Slovensku. Je hlavným organizátorom Folklórneho festivalu Východná, vrcholnej prehliadky amatérskych divadelných súborov Scénická žatva a festivalu neprofesionálneho umenia TVOR•BA. Zároveň je  odborným garantom celoštátnych postupových súťaží a prehliadok. Spomeňme z nich Hviezdoslavov Kubín (prednes poézie a prózy); Výtvarné spektrum; Cineama (film); AMFO (fotografia); Zlatá priadka, Belopotockého Mikuláš či FEDIM (divadlo). Podieľa sa aj na Šaffovej ostrohe (sólové ľudové tance); Vidiečanovej Habovke. Z oblasti hudby spomeňme Mládež spieva (zborový spev) a Divertimento musicale (inštrumentálna hudba). Stoja aj za súťažnými projektami Eniki beniki; Jazykom tanca; Literárny Zvolen; Nositelia tradícií; OdDYCHpoDYCH; Slovenská kronika; Strunobranie a Viva il canto. NOC ďalej realizuje v súlade s poslaním organizácie vzdelávaciu činnosť. Vzdelávacie aktivity zameriava do oblasti miestnej a regionálnej kultúry a osvetovej činnosti.

V hre je budúcnosť inštitúcie

Má byť inštitúciou otvorenou pre interaktívne stretnutia s odbornou verejnosťou a jednotlivcami z oblasti záujmovej umeleckej činnosti a neprofesionálnej umeleckej tvorby. Pod novým vedením by organizácia mala reagovať na aktuálne dianie v kultúre. Ďalej spolupracovať s partnermi z oblasti svojho pôsobenia a vytvárať rozmanitú a inovatívnu ponuku pre verejnosť. Budúci štatutár Národného osvetového centra by mal prinášať inovatívne riešenia. Rovnako by mal zaistiť dostupnosť širokého spektra aktivít pre záujemcov. Očakáva sa tiež efektívne využívanie pridelených finančných zdrojov a rozvoj partnerstiev so súkromným sektorom ako súčasťou budovania značky.

Záujemcovia a záujemkyne sa môžu prihlásiť do 31. júla 2022. Všetky informácie o postupe výberového konania a jeho podmienkach sú zverejnené v Oznámení o výberovom konaní a tiež v smernici o výberovom konaní. Dokumenty sú dostupné na webovom sídle MK SR – Výberové konania.

Zdroj: Ministerstvo kultúry SR

One thought on “Národné osvetové centrum hľadá nové vedenie”

Comments are closed.

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »