Novinky

Národné osvetové centrum hľadá nové vedenie

Národné osvetové centrum

Ministerstvo kultúry SR vyhlásilo ďalšie výberové konanie. Hľadá nové vedenie pre Národného osvetového centra. Od novej generálnej riaditeľky alebo nového generálneho riaditeľa Národného osvetového centra má viaceré očakávania.

Záujemcovia o post generálneho riaditeľa by sa mali vo svojich projektoch rozvoja a riadenia zamerať nariadenie Národného osvetového centra ako na efektívne hospodáriacu organizáciu. Okrem toho, že bude pokračovať v realizácii svojich základných činností, musí prinášať aj inovatívne prístupy v oblasti svojho pôsobenia. Viete, čo čomu sa Národné osvetové centrum (NOC)  venuje?

Národné osvetové centrum podporuje mladé talenty a vzdeláva

Národné osvetové centrum (NOC) sa venuje rozvoju neprofesionálnej kultúry na Slovensku. Je hlavným organizátorom Folklórneho festivalu Východná, vrcholnej prehliadky amatérskych divadelných súborov Scénická žatva a festivalu neprofesionálneho umenia TVOR•BA. Zároveň je  odborným garantom celoštátnych postupových súťaží a prehliadok. Spomeňme z nich Hviezdoslavov Kubín (prednes poézie a prózy); Výtvarné spektrum; Cineama (film); AMFO (fotografia); Zlatá priadka, Belopotockého Mikuláš či FEDIM (divadlo). Podieľa sa aj na Šaffovej ostrohe (sólové ľudové tance); Vidiečanovej Habovke. Z oblasti hudby spomeňme Mládež spieva (zborový spev) a Divertimento musicale (inštrumentálna hudba). Stoja aj za súťažnými projektami Eniki beniki; Jazykom tanca; Literárny Zvolen; Nositelia tradícií; OdDYCHpoDYCH; Slovenská kronika; Strunobranie a Viva il canto. NOC ďalej realizuje v súlade s poslaním organizácie vzdelávaciu činnosť. Vzdelávacie aktivity zameriava do oblasti miestnej a regionálnej kultúry a osvetovej činnosti.

V hre je budúcnosť inštitúcie

Má byť inštitúciou otvorenou pre interaktívne stretnutia s odbornou verejnosťou a jednotlivcami z oblasti záujmovej umeleckej činnosti a neprofesionálnej umeleckej tvorby. Pod novým vedením by organizácia mala reagovať na aktuálne dianie v kultúre. Ďalej spolupracovať s partnermi z oblasti svojho pôsobenia a vytvárať rozmanitú a inovatívnu ponuku pre verejnosť. Budúci štatutár Národného osvetového centra by mal prinášať inovatívne riešenia. Rovnako by mal zaistiť dostupnosť širokého spektra aktivít pre záujemcov. Očakáva sa tiež efektívne využívanie pridelených finančných zdrojov a rozvoj partnerstiev so súkromným sektorom ako súčasťou budovania značky.

Záujemcovia a záujemkyne sa môžu prihlásiť do 31. júla 2022. Všetky informácie o postupe výberového konania a jeho podmienkach sú zverejnené v Oznámení o výberovom konaní a tiež v smernici o výberovom konaní. Dokumenty sú dostupné na webovom sídle MK SR – Výberové konania.

Zdroj: Ministerstvo kultúry SR

One thought on “Národné osvetové centrum hľadá nové vedenie”

Comments are closed.

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Translate »