Národné osvetové centrum hľadá nové vedenie

Národné osvetové centrum

Ministerstvo kultúry SR vyhlásilo ďalšie výberové konanie. Hľadá nové vedenie pre Národného osvetového centra. Od novej generálnej riaditeľky alebo nového generálneho riaditeľa Národného osvetového centra má viaceré očakávania.

Záujemcovia o post generálneho riaditeľa by sa mali vo svojich projektoch rozvoja a riadenia zamerať nariadenie Národného osvetového centra ako na efektívne hospodáriacu organizáciu. Okrem toho, že bude pokračovať v realizácii svojich základných činností, musí prinášať aj inovatívne prístupy v oblasti svojho pôsobenia. Viete, čo čomu sa Národné osvetové centrum (NOC)  venuje?

Národné osvetové centrum podporuje mladé talenty a vzdeláva

Národné osvetové centrum (NOC) sa venuje rozvoju neprofesionálnej kultúry na Slovensku. Je hlavným organizátorom Folklórneho festivalu Východná, vrcholnej prehliadky amatérskych divadelných súborov Scénická žatva a festivalu neprofesionálneho umenia TVOR•BA. Zároveň je  odborným garantom celoštátnych postupových súťaží a prehliadok. Spomeňme z nich Hviezdoslavov Kubín (prednes poézie a prózy); Výtvarné spektrum; Cineama (film); AMFO (fotografia); Zlatá priadka, Belopotockého Mikuláš či FEDIM (divadlo). Podieľa sa aj na Šaffovej ostrohe (sólové ľudové tance); Vidiečanovej Habovke. Z oblasti hudby spomeňme Mládež spieva (zborový spev) a Divertimento musicale (inštrumentálna hudba). Stoja aj za súťažnými projektami Eniki beniki; Jazykom tanca; Literárny Zvolen; Nositelia tradícií; OdDYCHpoDYCH; Slovenská kronika; Strunobranie a Viva il canto. NOC ďalej realizuje v súlade s poslaním organizácie vzdelávaciu činnosť. Vzdelávacie aktivity zameriava do oblasti miestnej a regionálnej kultúry a osvetovej činnosti.

V hre je budúcnosť inštitúcie

Má byť inštitúciou otvorenou pre interaktívne stretnutia s odbornou verejnosťou a jednotlivcami z oblasti záujmovej umeleckej činnosti a neprofesionálnej umeleckej tvorby. Pod novým vedením by organizácia mala reagovať na aktuálne dianie v kultúre. Ďalej spolupracovať s partnermi z oblasti svojho pôsobenia a vytvárať rozmanitú a inovatívnu ponuku pre verejnosť. Budúci štatutár Národného osvetového centra by mal prinášať inovatívne riešenia. Rovnako by mal zaistiť dostupnosť širokého spektra aktivít pre záujemcov. Očakáva sa tiež efektívne využívanie pridelených finančných zdrojov a rozvoj partnerstiev so súkromným sektorom ako súčasťou budovania značky.

Záujemcovia a záujemkyne sa môžu prihlásiť do 31. júla 2022. Všetky informácie o postupe výberového konania a jeho podmienkach sú zverejnené v Oznámení o výberovom konaní a tiež v smernici o výberovom konaní. Dokumenty sú dostupné na webovom sídle MK SR – Výberové konania.

Zdroj: Ministerstvo kultúry SR

One thought on “Národné osvetové centrum hľadá nové vedenie”

Comments are closed.

Hrad Červený Kameň
Culture História News Odporúčame Podujatia PR

Nedeľný čaj o piatej s kunsthistoričkou na Hrade Červený Kameň

V nedeľu 11. júna 2023 sa na Hrade Červený Kameň uskutoční zaujímavé podujatie – Čaj o piatej s kunsthistoričkou Ingrid Halászovou. Rozprávať sa bude o dvoch bratoch, palatínoch Jánovi a Mikulášovi z rodu Pálffy. SNM-Múzeum Červený Kameň chystá pre svojich návštevníkov ďalší atraktívny program. V nedeľu podvečer o 17:00 hod. pozýva na výnimočné podujatie, ktoré […]

Read More
Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Jún so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou

Čo prinesie jún 2023 so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou? Okrem ďalšej abonentnej symfonickej dvojice koncertov spojenej debutom i ďalšiu ochutnávku programu svojho turné. Prvá júnová dvojica symfonických koncertov Slovenskej filharmónie zaznie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Návštevníci si vypočujú program, s ktorým sa Slovenská filharmónia predstaví na tohtoročnom štrnástom  turné v Japonsku.  Sólistom […]

Read More
Pro musica nostra 2023 - Trnavský kraj
Culture Eventy Festivaly Hudba Koncerty News PR

Pro musica nostra Tyrnaviensi 2023 sa vracia do Trnavy

Po roku opäť sa do Trnavského kraja vracia festival vážnej hudby Pro musica nostra. Hoci v iných regiónoch Slovenska je už etablovaný, v Trnavsku ide o mladú tradíciu. Druhý ročník Pro musica nostra Tyrnaviensi prinesie do Piešťan, Smoleníc, Voderád, Lančára, Cífera-Pácu, Hlohovca a Trnavy sedem zaujímavých programov v podaní domácich umelcov ale i hostí z […]

Read More
Translate »