Novinky

Medziscéna prepojí Štátne divadlo Košice a Tabačku Kulturfabrik

Medziscéna

Podpisom memoranda o spolupráci a uvedením divadelného predstavenia Brave New life na Malej scéne Štátneho divadla Košice sa na začiatku novej divadelnej sezóny spustí nový projekt MEDZISCÉNA, ktorý prepojí dve významné kultúrne inštitúcie v meste – nezávislé kultúrne centrum Tabačka Kulturfabrik a Štátne divadlo Košice.

Cieľom projektu je nadviazať systematickú spoluprácu medzi neziskovou organizáciou Tabačka Kulturfabrik a štátnou príspevkovou organizáciou ministerstva kultúry – dvoch významných kultúrnych inštitúcií zameraných aj na prezentáciu a propagáciu súčasného dramatického a tanečného umenia,“ hovorí Andrej Petrovič, umelecký šéf baletu súčasného tanca ŠDKE o projekte Medziscéna. Spustením spoločných koordinovaných krokov v oblasti programu chcú obe centrá kultúry v Košiciach dosiahnuť synergický efekt. Taktiež si želajú zvýšiť efektivitu a dopad svojich aktivít smerujúcim k divákom aj tvorcom zapojeným do jednotlivých programov. Zároveň chcú obyvateľom a návštevníkom mesta ponúknuť možnosť nahliadnuť do rozdielov a prienikov zriaďovanej a nezriaďovanej kultúrnej inštitúcie. Chcú využiť aj možnosti ich vzájomného dopĺňania sa s cieľom podpory a rozvoja tanečného a scénického umenia v Košiciach.

Projekt Medziscéna sa zameria na široké spektrum divákov, vrátane odbornej verejnosti a žiakov

Podľa umeleckého riaditeľa Tabačky Kulturfabrik Petra Radkoffa sa aktivity nového projektu zamerajú na široké spektrum divákom. Nezamerajú sa len na súčasných divákov a návštevníkov divadla či nezávislého kultúrneho centra. Chcú sa koncentrovať ale aj na odbornú verejnosť, študentov a študentky umeleckých škôl z Košíc a košickú nezávislú umeleckú scénu. „Medziscéna vznikla z potreby spolupráce a s ambíciou ponúknuť návštevníkom oboch inštitúcií nové divácke príležitosti, prepojiť naše publiká a vytvoriť priestor pre spoločné tvorivé aj vzdelávacie aktivity určené profesionálnej aj laickej verejnosti,“ dodáva Zuzana Psotková, kurátorka divadelného programu kultúrneho centra Tabačka Kulturfabrik.

Štartuje už 8.10.2022

Projekt Medziscéna spustí už v úvode novej divadelnej sezóny. Stane sa tak už vo štvrtok 8. septembra, kedy uvedú divadelného predstavenia Brave New Life na Malej scéne Štátneho divadla Košice. Predstavenie vzniklo pred dvoma rokmi v koprodukcii dvoch nezávislých kultúrnych centier – Cooltour z Ostravy a Tabačky Kulturfabrik, v súčasnosti je uvádzané v spolupráci s MOVE Ostrava. Pôvodný neklasický divadelný text z pera Michaely Zakuťanskej sa opiera o príspevky z internetových diskusií a stránok. Tvorí tak metatext zložený zo shitstormu, v ktorom sa dnešný človek stráca.

PR článok

Zdroj: TS ŠDKE, www.sdke.sk

*** aktualizácia 2022-09-10 ***

2 thoughts on “Medziscéna prepojí Štátne divadlo Košice a Tabačku Kulturfabrik

Comments are closed.

Kam za kultúrou
Culture Divadlo Festivaly História Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

Nový týždeň sa už rozbieha, a tak si pozrite najnovší diel rubriky TOP tipov Kam za kultúrou v posledné septembrové dni…

Read More
Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí
Community Culture News Nezaradené Odporúčame PR

Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí

Pomôžme zachrániť historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch! Zbierka na Donio.sk už pomaly končí….

Read More
Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR
Culture Hudba News Odporúčame PR

Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR

Jedným z laureátov Ceny ministerky kultúry SR sa stal aj Slovenský filharmonický zbor, ktorý sa hrdí titulom najlepší zbor Európy.

Read More
Translate »