Novinky

Kam za kultúrou na prelome mája a júna? (22/2023)

Kam za kultúrou

Blíži sa nový týždeň a ak si cez víkend robíte plány ako nastávajúci týždeň prežiť so slovenskou kultúrou, ste na správnom mieste. Do divadla, na koncert i na výstavu sa určite vydajte i na prelome mája a júna. A ak máte deťúrence, zoberte ich na zmrzlinu i za kultúrou, veď čo nevidieť, je tu Medzinárodný deň detí. Tak, kam za kultúrou v 22. kalendárnom týždni roka 2023?

Redakcia portálu Art & History Magazine aj tentoraz prezrela programové ponuky kultúrnych ustanovizní a zostavila Vami, našimi čitateľmi, obľúbenú výberovku TOP kultúrnych TIPOV. V najnovšej nádielke Kam za kultúrou sa pozrieme na podujatia k Medzinárodnému dňu detí, na divadelné predstavenia, koncerty i výstavy. Mimochodom, keďže nabiehame na letný režim, tie vám od budúceho týždňa budeme prinášať v samostatnom prehľade Kam na výstavy. Štartujeme už na Deň detí! Prajeme inšpiratívne čítanie.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Najbližší týždeň prináša bohatú paletu ako divadelných, tak aj hudobných tipov pre priaznivcov vážnej hudby. Slovensko je opäť o čosi viac festivalové. Po Košiciach prebrali štafetu Piešťany a Bratislava.

Divadlá v znamení detí, derniér i premiéry

Divadelnú sekciu aktuálneho vydania prehľadu Kam za kultúrou začíname v Bratislave. Konkrétne v Divadle Nová scéna. V stredu  a vo štvrtok (31.5. a 1.6.) vás poteší jeden z najslávnejších muzikálov všetkých čias – Bedári. Svetovú slávu získala už jeho kultová literárna predloha z pera Victora Hugo, ktorá sa dočkala už viacero kvalitných televíznych spracovaní. Tešiť sa môžete na fantastického Titusza Tóbisza v úlohe Jeana Valjeana a ďalších skvelých účinkujúcich za sprievodu Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu.

Prichádza čas ďalších dvoch derniér

Aj tento týždeň sa slovenské divadlá lúčia s niektorými titulmi. Národné divadlo Košice naposledy odohrá Besy Fiodora Michajloviča Dostojevského. Inscenáciu v réžii Antona Korenčiho uviedli v septembri 2021 pri príležitosti 200. výročia narodenia jedného z najväčších spisovateľov všetkých čias. Besy (v slovenčine pod názvom Diablom posadnutí) sú antinihilistickým románom, sociálnou a politickou satirou, psychologickou drámou a alegóriou vykresľujúcou katastrofálne dôsledky politického a morálneho nihilizmu

Opera Slovenského národného divadla sa lúči s Mozartovou operou Čarovná flauta. V týždni na prelome mája a júna ju uvedie v dvoch termínoch – v stredu 31.5. a v sobotu 3.6.2023, kedy sa stane súčasťou obľúbeného detského podujatia Veľká divadelná prespávačka. Priaznivcov baletného umenia poteší na MDD 1.6. rozprávka Narodil sa chrobáčik, ale v piatok 2.6. aj novinka v netradičnom šate – Orffova kantáta Carmina burana

Týždeň s premiérou

Činohra SND však okrem titulu pre deti – Nebojsu, prináša ďalšiu premiéru aktuálnej sezónyDeti. Hru voľne inšpirovali poviedky Boženy Slančíkovej Timravy U Kanátov a Žiadna radosť. Hovorí aj o deťoch, s ktorými nás spájajú pokrvné zväzky a ktoré dokážeme opičou láskou celkom udusiť, ale aj o tých cudzích, z druhej doliny, ku ktorým dokážeme byť neuveriteľne krutí a ľahostajní. Tešiť sa môžete na herecký koncert popredných slovenských umelcov – Emílie Vášáryovej, Kamily Magálovej, Diany Morovej, Františka Kovára, Jozefa Vajdu, Emila Horvátha a ďalších. Divadlo nový titul uvedie v Štúdiu Činohry SND v prvý júnový víkend (3.a 4.6.2023).

Banská Bystrica s Annou Kareninou i Malým princom

Z programu Štátnej opery vyberáme na najbližšie dni trojicu predstavení. Pre detského diváka je trhákom tohto týždňa Malý princ, ktorý na dosky banskobystrickej opery prilieta už v stredu (31.5.) a počas MDD až v dvoch termínoch. Dospelých divákov poteší v pondelok 29. mája slávna opera Emmericha Kálmána Čardášová princezná.

Pre priaznivcov baletu pripravili v sobotný večer (3.6.) baletnú adaptáciu slávneho diela Anna Karenina, ktorý je zároveň počas aktuálneho divadelnej sezóny prvou baletnou premiérou po osamostatnení sa baletného súboru Štátnej opery.

Spišské divadlo myslí na deti počas celého týždňa

Týždeň na prelome mája a júna 2023 patrí v Spišskom divadle deťom. Už v pondelok (29.5.) a tiež na Deň detí o 10:00 hod. uvedie známu rozprávku o Jankovi Hráškovi a jeho dobrodružstve. Zistia, že i keď je drobný, je odvážny, dobrosrdečný a v živote dokáže veľké veci. V utorok doobeda deti navštívia čarovnú Perníkovú chalúpku a dozvedia sa aj niečo nové. Zistia, že perníky na perníkovú chalúpku pečie Cukrár Figaro i to ako zlá Ježibaba lesná kropí rastlinky Smrťobyľom a ako jej v tom pomáha Kocúr Cico., Nechce totiž aby kvietky včely opeľovali, ako ináč zo zištných dôvodov. Celým príbehom deti prevedie nezbedná Včielka Kája. Naučíte sa, ako treba ochraňovať našu Zem pred Smrťobyľom, že zlo plodí len ďalšie zlo a že v jednote je sila. A k tomu si navyše parádne zaspievate.

Perníková chalupka / Spišské divadlo / Kam za kultúrou
Perníková chalúpka. Zdroj: Spišské divadlo

Mix Andersenových rozprávok, ako ináč aj s poriadnou dávkou veselých pesníčiek, zažijú v novom divadelnom titule Rozprávky z krivého zrkadla v stredu 31.5.2023, taktiež dopoludnia.

Čarovná flauta aj v Košiciach

Jedno z najobľúbenejších diel operného repertoáru, Mozartovu Čarovnú flautu uvedie v najbližších aj Národné divadlo Košice. Stane sa tak dokonca dva razy – počas prvého júnového víkendu. Tamino na svojej ceste za Paminou hľadá tiež pravdu a orientáciu v zložitom svete symbolov na rozhraní rozprávky a mystéria. Mozart a autor libreta Emanuel Schikaneder vytvorili v spojení hudby a textu protichodný svet dobra a zla, vznešeného a ľudového, veselosti a smútku, okázalého divadla i tajomstva. V opere, ktorá teší dospelých i deti, sa pod taktovkou Viniciusa Kattaha predstavia Michal Onufer, Daniel Matoušek, Lucie Kaňková, Silvia Ondočko, Marek Gurbaľ, Maksym Kutsenko a ďalší.

Detského diváka prekvapí na MDD aj Národné divadlo Košice, a to s baletným prevedením slávnej rozprávky Čarodejník z krajiny Oz.

Oslávte Deň detí s BIBIANOU

Prvý júnový deň už tradične patrí Medzinárodnému dňu detí. Strávte nezabudnuteľné chvíle plné krásnych zážitkov a radosti so svojimi ratolesťami. Či už skočíte na zmrzlinu, alebo ich vezmete za kultúrou. Navštíviť môžete aj bratislavskú BIBIANU, ktorá celá celučičká patrí deťom. Ako každý rok bude vo štvrtok 1. júna vstup do BIBIANY voľný. Na deti čaká bohatý celodenný program s “BUBLINKOVÝM” prekvapením s časopisom BUBLINA. Deti prelistujú Najkrajšie knihy Slovenska, vydajú sa na dobrodružnú výpravu po výstave Lovci znakov a sami si nejaké znaky vytvoria. Ponuku programov pre deti spestrujú aj detské či mládežnícke predstavenia či iné zážitkové programy na Devíne alebo na Bojnickom zámku. Kompletný prehľad tipov kam s deťmi nájdete v samostatnom článku Kam s deťmi na MDD.

Kam na MDD / Naše tipy / 2023
Kam s deťmi na MDD?

Víkend otvorených parkov a záhrad

Počas celého víkendu 3. a 4. júna 2023 zažijete po celom Slovensku rôznorodé spektrum aktivít pri príležitosti podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. My sme si z nich vybrali Hrad Červený Kameň, pretože nás láka predstava víkendu v príjemnom prostredí s množstvom zaujímavých aktivít. Jednou z najzaujímavejších aktivít je rozhodne GEOpotulka, ktorá predstavuje jedinečnú historicko-geologickú prehliadku širokým okolím hradu. Počas intenzívnych troch hodín sa dostanete z hradného areálu cez lúky až do tajomných baní v lesoch Malých Karpát.

Červený Kameň / nádvorie / Kam za kultúrou
Pohľad na nádvorie Hradu Červený Kameň. Foto: Silvia Mária Petrovits

Milovníci histórie sa okrem toho môžu tešiť na prehliadku s kurátorkou múzea venovanú hospodárstvu na hradnom panstve. Vinohradníctvo, pivovarníctvo, rybnikárstvo a mnoho ďalších hospodárskych aktivít sa podpísalo na bohatom živote priamo v hradnom areáli. Pre rodiny s deťmi sme pripravili interaktívnu prehliadku červenokamenskými záhradami s názvom Príbeh stromov. Vďaka hradnému záhradníkovi a čarovným bytostiam žijúcim v stromoch a kríkoch sa aj tí najmenší návštevníci dozvedia o všetkom, čo parky a lúky hradného areálu ukrývajú. A aby bol víkend na hrade Červený Kameň ešte zaujímavejší, môžete sa tešiť aj na koncert bratov Geišbergovcov v netradičnom prostredí hradnej priekopy. Martin Geišberg, dlhoročne známy ako pesničkár a interpret svojich piesní, vytvára spolu s bratom Marekom poetickú hudbu, premiešanú básňami v magicko-realistickom duchu.  

Kam za kultúrou? Na koncerty

Koncertnú časť prehľadu Kam za kultúrou začíname pohľadom do ponuky mimofestivalových koncertov týždňa na prelome mája a júna 2023. Štátna filharmónia Košice prinesie vo štvrtok (1.6.2023) koncert s dielami trojice skladateľov Martinů – Britten – Szymanowski. Orchester ŠFK sa predstaví so šéfdirigentom Robertom Jindrom a dvojicou sólistov – tenoristom Petrom Nekorancom a klaviristom Tomášom Vránom.

Novoročný koncert ŠfK / šéfdirigent Robert Jindra
Šéfdirigent Robert Jindra s orchestrom ŠFK. Archív Štátnej filharmónie Košice

Štátny komorný orchester Žilina prinesie dvojicu koncertných stretnutí. Vo štvrtok (1.6.) sa na jeho pôde uskutoční koncert Šanca pre mladých. Predstavia sa na ňom pod taktovkou uznávaného slovenského dirigenta Maroša Potokára ako sólisti tentoraz najlepší študenti a absolventi žilinského konzervatória a VŠMU. Z bratislavskej VŠMU to bude huslista Marek Juráň a klavirista Róbert Hruška. Konzervatórium v Žiline zastúpi hobojistka Karolína Zicháčková a sopranistka Zuzana Šimová. Na programe sú diela W. A. Mozarta, P. Mascagniho, G. Pucciniho a P. I. Čajkovského.

Maroš Potokár
Maroš Potokár ako dirigent Zdroj: HC

Slovenská filharmónia s programom pre malých i veľkých

V poradí štvrté vydanie Hudobnej akadémie prichádza do Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie v piatok 2. júna 2023. Slovenský komorný orchester so svojím umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom a moderátorom Martinom Vanekom uvedie v dvoch termínoch so začiatkom o 09:30 a o 11:00 hod. program s názvom Hudba v Bratislave. Ako vypovedá názov, tešiť sa môžeme na diela autorov, ktorých spojila Bratislava, ako sú Johann Sigismund Kusser, Alexander Albrecht, Oskar Nedbal, Béla Bartók, Ľudovít Rajter a Eugen Suchoň. Rovnaký program zaznie aj na popoludňajšom rodinnom koncerte v sobotu (od 16:00 hod.) taktiež v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie.

Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Slovenský komorný orchester. Zdroj: Archív SF

Nedeľa v Redute s organovým recitálom

Slovenská filharmónia poteší v prvú júnovú nedeľu priaznivcov organových koncertov. Svoj recitál tu odohrá slovenský organista a riaditeľ Cirkevného konzervatória v Bratislave, Marek Vrábel. Pre svoje vystúpenie si vybral program, v ktorom sa bude francúzska organová škola snúbiť s premiérou skladby slovenského autora Lukáša Borzíka. U slovenského skladateľa Lukáša Borzíka, ovenčeného nejednou prestížnou cenou, je naprieč celým dielom prítomná spiritualita. Césara Francka celoživotne inšpiroval parížsky organ v kostole St. Clotilde, jeho farebné registre sú základnou víziou jeho kompozícií. Bodkované rytmy Introdukcie sonáty Alexandra Guilmanta sú alúziou na časy operných ouvertúr francúzskeho baroka. Viac informácii nájdete TU.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Rimavská Sobota v súzvuku štyroch klarinetov

utorok 30. apríla sa o 18.00 hod. v Divadelnej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote predstaví jediné klarinetové kvarteto zo Slovenska – Aurum Quartet. Koncert štvorice klarinetistov (Albín Blaho, Šimon Štímel, Martina Lišková a Jozef Eliáš) je súčasťou 43. ročníka Hudobnej jari v Rimavskej Sobote. V programe odznejú známe melódie z diela W. A. Mozarta, G. Bizeta, B. Bartóka, E. Suchoňa, G. Gershwina, D. Šostakoviča, J. Brahmsa a L. Bernsteina. 

Aurum Quartet / Kam za kultúrou
Aurum Quartet. Foto: Simona Babjaková

Pocta Hane Hegerovej

Nedeľa v žilinskom Dome umenia Fatra už ale patrí spomienke na Hanu Hegerovú – Žila som správne. Večerom sa ponesú jej šansóny v jazzových aranžmánoch Petra Vaňoučka v unikátnosti fúzie klasického telesa – Komorného orchestra Konzervatória Žilina a kapely Doris Day Band pod taktovkou Radovana Vargu. 17 známych aj menej známych piesní Hany Hegerovej zaznie v interpretácii speváčky Jeleny Horváthovej – Tichavskej, ktorá sa venuje interpretácii šansónu a jazzu už veľa rokov. 

ŠKO Žilina / Kam za kultúrou
Štátny komorný orchester Žilina. Foto: Roderik Kučavík

Ak máte radi skupinu ABBA, tak jej neošúchané hity zaznejú na zámku Šimák v Pezinku už v nedeľu 4.6.2023. Tradičná ABBA SHOW uvedie piesne legendárnej skupiny v podaní Štátneho komorného orchestra Žilina a vokálno-inštrumentálnej kapely Happy Band Orchestra.

Kam za kultúrou? Na koncerty v znamení festivalov

Našu programovú tour po koncertných tipoch pokračujeme vo svete festivalov. Festivalovú štafetu po Košiciach prevzali Piešťany a Bratislava. Už 2. júna sa v oboch mestách začínajú festivaly. Kým v Bratislave patrí starej hudbe a krásnemu 50. výročiu najstaršieho profesionálneho zoskupenia na starú hudbu – súboru Musica Aeterna, v Piešťanoch pôjde o multižánrový program 68. music festival Piešťany.

Musica aeterna / Kam za kultúrou
Musica aeterna

Stará hudba inšpiratívne

Stará hudba sa počas šestice festivalových koncertov 25. ročníka Dní starej hudby ponesie nádhernými priestormi starého mesta. V piatok 2.6.2023 samotnému štartu aktuálneho 25. ročníka predchádza, ako sme avizovali, o 10:00 hod. prezentácia činnosti NADÁCIE ALAMIRE v priestoroch Hudobného centra na Michalskej ulici 10 v Bratislave.

Na otváracom koncerte 25. ročníka medzinárodného hudobného festivalu Dni starej hudby o 19:00 v Dóme sv. Martina vystúpi popredný holandský ansámbel Cappella Pratensis. V programe zaznejú okrem omše Missa Tua est potentia Jeana Moutona tiež iné skladby. Medzi nimi aj tie z Kódexu Anny Schumanovej, ktorý je unikátnou pamiatkou franko-flámskej polyfónie z Bratislavy. Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.

Reklama
Dni starej hudby

Stará hudba sa ponesie v nedeľu (4.6.2023) od 19:00 hod. aj Zrkadlovou sieňou Primaciálneho paláca. Na koncerte s názvom Salve regina sa okrem českého zoskupenia Collegium Marianum predstaví aj barytonista Tomáš Šelc. Večer otvorí dvojica diel Johanna Josepha Fuxa a Triová sonáta g mol pre flautu, husle a basso continuo QV 2:34 Johanna Joachima Quantza. Na programe sú aj Regina coeli Antonína Reichenauera, Sinfonia d mol Františka I. A. Tůmu či Concerto G dur pre flautu, sláčikové nástroje a basso continuo Giuseppe Tartiniho. Večer uzavrie Salve regina pre bas, 2 huslí a basso continuo, ZWV 139 Jana Dismasa Zelenku. Vstupenky tiež nájdete v sieti Ticketportal.

Viac informácií o programe festivalu Dni starej hudby 2023 nájdete v článku Veľkolepá oslava na festivale Dni starej hudby k 50-tke súboru Musica Aeterna

Mesiac v znamení music festival Piešťany

Taktiež v piatok 2.6.2023 začína v Piešťanoch ďalšia prestížna kultúrna udalosť roka –  Music Festival Piešťany (mfP) 2023. Tento rok píše 68. ročník svojej histórie a sľubuje pestrý kultúrny program. Okrem mnohých koncertov s atraktívnymi hosťami sľubuje divadelné i filmové zážitky či zaujímavé výstavy.

Dom umenia SF Piešťany
Dom umenia SF Piešťany

19:00 hod. ho na terase Domu umenia SF Piešťany odštartujú slávnostné fanfáry v podaní mladých hráčov na trombón z Trombon Quartet pod vedením umeleckého vedúceho Alberta Hrubovčáka. Následne sa program posunie do veľkej sály, kde o 19:30 začína Slávnostný otvárací koncert 68. mfP.

Spojenie hudby a filmu

Návštevníkom sa predstavia dve umelecké telesá Slovenskej filharmónie – orchester Slovenská filharmóniaSlovenský filharmonický zbor, ktorý pripravil zbormajster Adam Sedlický. Pod taktovkou uznávaného slovenského dirigenta a fotografa Rastislava Štúra uvedú hudbu zo slovenských filmov.

Vianoce so Slovenskou filharmóniou / Rastislav Štúr / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Dirigent Rastislav Štúr so Slovenskou filharmóniou. Foto: A. Trizuljak

Vypočujete si diela skladateľov ako Šimon Jurovský, Svetozár Stračina, Milan Novák, Tibor Andrašovan, Ilja Zeljenka, Zdeněk Liška, Vladimír Martinka, Ľubica Čekovská a Petr Hapka. Moderátorkou večera bude pani Iveta Malachovská, ktorá privíta aj špeciálnych hostí: filmovú režisérku Mariannu Čengel-Solčanskú a skladateľku Ľubicu Čekovskú. Významným doplnkom programu bude filmový archív s ukážkami zo slávnych slovenských filmov, pri ktorých si určite všetci radi zaspomíname na časy zlatej éry slovenského filmu.

V znamení Čarovnej flauty aj v Piešťanoch

Prvý kino zážitok 68. mfP prinesie už sobota (3.6.). Vo veľkej sále sa od 18:55 koná priamy prenos (HD live)Metropolitnej opery v New Yorku. uvádza novú inscenáciu jednej z najslávnejších a najobľúbenejších opier hudobnej histórie, Čarovná flauta od Wolfganga Amadea Mozarta. Od jej premiéry v roku 1791 vo Viedni uplynulo už 232 rokov, počas ktorých toto dielo zaznelo na scénach celého sveta a dodnes patrí aj k najhranejším titulom. Novú inscenáciu pripravil anglický režisér Simon McBurney, ktorý ňou debutuje na scéne MET. Zaujímavosťou predstavenia je vyššie posadený a dobre viditeľný orchester, ktorého prostredníctvom umožňuje dirigentka Nathalie Stutzmann zaujímavú interakciu telesa nielen so sólistami, ale aj s publikom. Inscenácia má bohatú scénickú výpravu, zahrňujúcu projekcie, zvukové efekty a akrobaciu.

Špičkoví interpreti potešia aj návštevníkov festivalu v Piešťanoch i kín po celom svete. Orchester, zbor a balet MET New York bude sprevádzať medzinárodne etablovaných vokálnych sólistov. Erin Morley (Pamina), Lawrence Brownlee (Tamino), Kathryn Lewek (Kráľovná noci), Thomas Oliemans (Papageno), či Stephen Milling (Sarastro) sú zárukou špičkovej interpretácie náročných partov Mozartovej hudby. Operné predstavenie je prenášané do kín celého sveta v rámci projektu MET live in HD. Dom umenia Piešťany je v súčasnosti jediným kinom na Slovensku, ktoré má oficiálnu licenciu umožňujúcu prenosy týchto prestížnych predstavení.

Kam za kultúrou? Na výstavu aj v rámci 68. mfP

Vo výstavných priestoroch Domu umenia SF Piešťany nájdete aj viaceré atraktívne výstavy, ktoré prinášajú návštevníkom pri príležitosti 68. ročníka music festival Piešťany. Bude to niekoľko dokumentárnych výstav. Pri príležitosti výročia najstaršej zachovanej listiny z nášho územia – tzv. Zoborských listín pripravilo Mesto Piešťany, Balneologické múzeum Imricha WinteraDom umenia SF Piešťany s finančnou podporou OOCR Rezort Piešťany zaujímavú výstavu Piešťany: Od Zoborskej listiny po súčasnosť (1113 – 2023). Dokumentárnu výstavu reflektujúcu výročie tzv. druhej zoborskej listiny (staršia pochádza z roku 1111 – pozn. aut.) nájdete vo foyeri na II. poschodí v termíne od 1.6. do 7.7.2023. Ďalšie dve dokumentárne výstavy realizujú v spolupráci s Divadelným ústavom Bratislava. Jedna predstaví bardov slovenskej opernej réžie – Miroslava Fischera, Júliusa Gyermeka a Branislava Krišku a druhá mezzosopranistku Ninu Hazuchovú. Tieto si môžete pozrieť až do konca augusta. Ďalšie výstavy ešte pripravujú.

Dom umenia Piešťany
Pohľad na balkón vo Veľkej sále Domu umenia SF Piešťany.

Veríme, že ste sa s naším prehľadom Kam za kultúrou inšpirovali a strávite príjemný nasledujúci týždeň aj s kultúrou.

Foto/Zdroj: BIBIANA, Divadlo Nová scéna, Hudobné centrum, LitArt Agency, Národné divadlo Košice, Slovenská filharmónia, Slovenské národné múzeum – Hrad Červený Kameň, Spišské divadlo, ŠKO Žilina, Štátna filharmónia Košice, Štátna opera, Ticketportal

*** Aktualizácia: 2023-06-04 (adm)***

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »