Novinky

Hudobná legenda Sting stavia mosty

Sting

Legendárny hudobník Sting má na konte nový album s trinástkou songov. Vydal ho v novembri a nesie názov The Bridge. Odmenil sa ním k svojej sedemdesiatke.

Ako názov albumu vypovedá, jeho tvorca hľadá mosty. Je reakciou na pandemické roky, ktoré prežívame všetci na celom svete. Poslucháčom (i sebe) má pomôcť vymaniť sa z krízy. Akejkoľvek. Spomína na osobné straty, odlúčenia a politicko-sociálne statky-zmätky.

Sting hľadá albumom mosty

Okrem toho, že hľadá mosty a snaží sa ich budovať, ovplyvnila pandémia aj vznik albumu. Nenahrávali ho členova kapely spolu v štúdiu, nahrávalo sa vzdialene.

Piesne stoja medzi jedným a druhým miestom, dvoma stavmi mysle, vzťahmi ale aj medzi životom a smrťou. Medzi obdobiami i v pandémii sme všetci politicky, sociálne a psychologicky uviazli uprostred ničoho. Potrebujeme most.

Sting

Inšpiroval sa naprieč žánrami

Na albume je trinásť piesní. Inšpirácie čerpal naprieč hudobnými žánrami. Počuť môžeme trochu rock and rollu, jazzu, vážnej hudby, folku či typického pop-rocku.

V novinke nájdeme aj už medzičasom známe songy. Nechýba ani úvodná rocková pieseň  Rushing Water či popová If It’s Love. Piesne The Book of Numbers, Harmony Road a The Bells of St. Thomas dokladajú Stingovu spoluprácu s jeho dlhoročným spolupracovníkom gitaristom Dominicom Millerom. (Dominic Miller bol hosťom na Konvergenciách 2021. Písali sme o tom TU). Na doske okrem neho so Stingom spolupracoval aj bubeník Josh Freese a saxofonista Branford Marsalis.

Sting
Sting s Dominicom Millerom. Zdroj: Wikimedia

One thought on “Hudobná legenda Sting stavia mosty”

Comments are closed.

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice
Culture Divadlo News PR

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice

Začiatkom marca 2024 prináša Balet Národného divadla Košice ďalšiu novinku aktuálnej sezóny – Každý deň odvahu. Je tretím pokračovaním projektu Zvláštna radosť žiť

Read More
Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Translate »