Hudobná legenda Sting stavia mosty

Sting

Legendárny hudobník Sting má na konte nový album s trinástkou songov. Vydal ho v novembri a nesie názov The Bridge. Odmenil sa ním k svojej sedemdesiatke.

Ako názov albumu vypovedá, jeho tvorca hľadá mosty. Je reakciou na pandemické roky, ktoré prežívame všetci na celom svete. Poslucháčom (i sebe) má pomôcť vymaniť sa z krízy. Akejkoľvek. Spomína na osobné straty, odlúčenia a politicko-sociálne statky-zmätky.

Sting hľadá albumom mosty

Okrem toho, že hľadá mosty a snaží sa ich budovať, ovplyvnila pandémia aj vznik albumu. Nenahrávali ho členova kapely spolu v štúdiu, nahrávalo sa vzdialene.

Piesne stoja medzi jedným a druhým miestom, dvoma stavmi mysle, vzťahmi ale aj medzi životom a smrťou. Medzi obdobiami i v pandémii sme všetci politicky, sociálne a psychologicky uviazli uprostred ničoho. Potrebujeme most.

Sting

Inšpiroval sa naprieč žánrami

Na albume je trinásť piesní. Inšpirácie čerpal naprieč hudobnými žánrami. Počuť môžeme trochu rock and rollu, jazzu, vážnej hudby, folku či typického pop-rocku.

V novinke nájdeme aj už medzičasom známe songy. Nechýba ani úvodná rocková pieseň  Rushing Water či popová If It’s Love. Piesne The Book of Numbers, Harmony Road a The Bells of St. Thomas dokladajú Stingovu spoluprácu s jeho dlhoročným spolupracovníkom gitaristom Dominicom Millerom. (Dominic Miller bol hosťom na Konvergenciách 2021. Písali sme o tom TU). Na doske okrem neho so Stingom spolupracoval aj bubeník Josh Freese a saxofonista Branford Marsalis.

Sting
Sting s Dominicom Millerom. Zdroj: Wikimedia

One thought on “Hudobná legenda Sting stavia mosty”

Comments are closed.

Hrad Červený Kameň
Culture História News Odporúčame Podujatia PR

Nedeľný čaj o piatej s kunsthistoričkou na Hrade Červený Kameň

V nedeľu 11. júna 2023 sa na Hrade Červený Kameň uskutoční zaujímavé podujatie – Čaj o piatej s kunsthistoričkou Ingrid Halászovou. Rozprávať sa bude o dvoch bratoch, palatínoch Jánovi a Mikulášovi z rodu Pálffy. SNM-Múzeum Červený Kameň chystá pre svojich návštevníkov ďalší atraktívny program. V nedeľu podvečer o 17:00 hod. pozýva na výnimočné podujatie, ktoré […]

Read More
Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Jún so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou

Čo prinesie jún 2023 so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou? Okrem ďalšej abonentnej symfonickej dvojice koncertov spojenej debutom i ďalšiu ochutnávku programu svojho turné. Prvá júnová dvojica symfonických koncertov Slovenskej filharmónie zaznie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Návštevníci si vypočujú program, s ktorým sa Slovenská filharmónia predstaví na tohtoročnom štrnástom  turné v Japonsku.  Sólistom […]

Read More
Pro musica nostra 2023 - Trnavský kraj
Culture Eventy Festivaly Hudba Koncerty News PR

Pro musica nostra Tyrnaviensi 2023 sa vracia do Trnavy

Po roku opäť sa do Trnavského kraja vracia festival vážnej hudby Pro musica nostra. Hoci v iných regiónoch Slovenska je už etablovaný, v Trnavsku ide o mladú tradíciu. Druhý ročník Pro musica nostra Tyrnaviensi prinesie do Piešťan, Smoleníc, Voderád, Lančára, Cífera-Pácu, Hlohovca a Trnavy sedem zaujímavých programov v podaní domácich umelcov ale i hostí z […]

Read More
Translate »