Hudobná legenda Sting stavia mosty

Sting

Legendárny hudobník Sting má na konte nový album s trinástkou songov. Vydal ho v novembri a nesie názov The Bridge. Odmenil sa ním k svojej sedemdesiatke.

Ako názov albumu vypovedá, jeho tvorca hľadá mosty. Je reakciou na pandemické roky, ktoré prežívame všetci na celom svete. Poslucháčom (i sebe) má pomôcť vymaniť sa z krízy. Akejkoľvek. Spomína na osobné straty, odlúčenia a politicko-sociálne statky-zmätky.

Sting hľadá albumom mosty

Okrem toho, že hľadá mosty a snaží sa ich budovať, ovplyvnila pandémia aj vznik albumu. Nenahrávali ho členova kapely spolu v štúdiu, nahrávalo sa vzdialene.

Piesne stoja medzi jedným a druhým miestom, dvoma stavmi mysle, vzťahmi ale aj medzi životom a smrťou. Medzi obdobiami i v pandémii sme všetci politicky, sociálne a psychologicky uviazli uprostred ničoho. Potrebujeme most.

Sting

Inšpiroval sa naprieč žánrami

Na albume je trinásť piesní. Inšpirácie čerpal naprieč hudobnými žánrami. Počuť môžeme trochu rock and rollu, jazzu, vážnej hudby, folku či typického pop-rocku.

V novinke nájdeme aj už medzičasom známe songy. Nechýba ani úvodná rocková pieseň  Rushing Water či popová If It’s Love. Piesne The Book of Numbers, Harmony Road a The Bells of St. Thomas dokladajú Stingovu spoluprácu s jeho dlhoročným spolupracovníkom gitaristom Dominicom Millerom. (Dominic Miller bol hosťom na Konvergenciách 2021. Písali sme o tom TU). Na doske okrem neho so Stingom spolupracoval aj bubeník Josh Freese a saxofonista Branford Marsalis.

Sting
Sting s Dominicom Millerom. Zdroj: Wikimedia

One thought on “Hudobná legenda Sting stavia mosty”

Comments are closed.

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
SND
Culture Divadlo News

Odborníci upozorňujú na riziká električky pred SND

Už nielen Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, občianski aktivisti, architekti a urbanisti, ale aj odborníci na akustiku a vibrácie upozorňujú na vážne problémy, ktoré by prinieslo vybudovanie električkovej trate pred novou budovou Slovenského národného divadla tak, ako to plánuje developer s podporou Magistrátu hlavného mesta Bratislava. Budú električky pred SND na Pribinovej ulici? Výsledky meraní autorov […]

Read More
Translate »