Novinky

Hudobná legenda Sting stavia mosty

Sting

Legendárny hudobník Sting má na konte nový album s trinástkou songov. Vydal ho v novembri a nesie názov The Bridge. Odmenil sa ním k svojej sedemdesiatke.

Ako názov albumu vypovedá, jeho tvorca hľadá mosty. Je reakciou na pandemické roky, ktoré prežívame všetci na celom svete. Poslucháčom (i sebe) má pomôcť vymaniť sa z krízy. Akejkoľvek. Spomína na osobné straty, odlúčenia a politicko-sociálne statky-zmätky.

Sting hľadá albumom mosty

Okrem toho, že hľadá mosty a snaží sa ich budovať, ovplyvnila pandémia aj vznik albumu. Nenahrávali ho členova kapely spolu v štúdiu, nahrávalo sa vzdialene.

Piesne stoja medzi jedným a druhým miestom, dvoma stavmi mysle, vzťahmi ale aj medzi životom a smrťou. Medzi obdobiami i v pandémii sme všetci politicky, sociálne a psychologicky uviazli uprostred ničoho. Potrebujeme most.

Sting

Inšpiroval sa naprieč žánrami

Na albume je trinásť piesní. Inšpirácie čerpal naprieč hudobnými žánrami. Počuť môžeme trochu rock and rollu, jazzu, vážnej hudby, folku či typického pop-rocku.

V novinke nájdeme aj už medzičasom známe songy. Nechýba ani úvodná rocková pieseň  Rushing Water či popová If It’s Love. Piesne The Book of Numbers, Harmony Road a The Bells of St. Thomas dokladajú Stingovu spoluprácu s jeho dlhoročným spolupracovníkom gitaristom Dominicom Millerom. (Dominic Miller bol hosťom na Konvergenciách 2021. Písali sme o tom TU). Na doske okrem neho so Stingom spolupracoval aj bubeník Josh Freese a saxofonista Branford Marsalis.

Sting
Sting s Dominicom Millerom. Zdroj: Wikimedia

One thought on “Hudobná legenda Sting stavia mosty”

Comments are closed.

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »