Novinky

The Bodyguard: konkurz v DNS

The Bodyguard

Divadlo Nová scéna vypísalo v dňoch 15. a 16. januára 2022 konkurz na hlavnú a vedľajšie postavy do pripravovaného svetového muzikálu The Bodyguard. Známy filmový príbeh slávnej speváčky a jej osobného strážcu v podaní Whitney Houston a Kevina Costnera tak dostane divadelnú muzikálovú podobu, ktorú slovenskí diváci uvidia koncom apríla 2022.

Divadelný muzikál The Bodyguard mal premiéru 6. novembra 2012 v Adelphi Theater v londýnskom West End. Presne dve desaťročia po premiére slávneho rovnomenného filmu, ktorý videli milióny divákov na celom svete. Po úspechu v Londýne sa hral na turné po Spojenom kráľovstve, v Írsku či Monaku. Uviedli ho v Spojených štátoch, Holandsku, Nemecku, Južnej Kórei, Číne, Kanade, Austrálii, Španielsku či Rakúsku. A ešte pred vypuknutím korona krízy v roku 2020 aj v susednom Poľsku.

The Bodyguard
Zdroj: www.michaelharrisonentertainment.com

Režisérom muzikálu The Bodyguard je Patrik Vyskočil, dramaturgom Dávid Hartl a dirigentom Ľubomír Dolný. Choreografie bude mať na starosti Ladislav Cmorej. Scénu navrhuje Pavol Andraško a kostýmy Lucia Šedivá.

Konkurzy do muzikálu The Bodyguard budú v dňoch 15.16. januára 2022 v Divadle Nová scéna. Podklady záujemkyne nájdu na stránke Divadla Nová Scéna.

Hľadajú sa hlavné a vedľajšie ženské postavy

Režisér slovenskej verzie tohto muzikálu Patrik Vyskočil hľadá do postavy slávnej speváčky Rachel Marron výnimočné ženské predstaviteľky: „Od účastníčok konkurzu očakávam hlavne charizmu, originálnu interpretáciu piesní s vlastným názorom, uvoľnenosť v hereckom prejave ale aj a dokonalú spevácku a tanečnú techniku.“ 

Aj preto na konkurz pozval Nelu Pociskovú, ktorá na doskách Divadla Nová scéna hviezdila vo viacerých muzikáloch (West Side Story, Neberte nám princeznú, Fidlikant na streche, Rómeo a Júlia). Svoju účasť na konkurze potvrdili aj napr. sestry Petra MalachovskáLucia Bugalová  (za slobodna sestry Molnárové). Chýbať nebude ani Dominika Richterová známa z markizáckeho seriálu Susedia, ktorá sa presadila aj na českej muzikálovej scéne. Z domáceho súboru sa o postavu slovenskej Whitney Houston bude uchádzať Lenka Machciníková. Zažiarila ako Eponina v muzikáli Bedári i ďalších muzikálových produkciách (Mačky, Turandot, Jánošík).

Bez konkurzu na hlavnú mužskú postavu

Na konkurze sa budú hľadať aj ideálne predstaviteľky sestry hlavnej postavy Nicky, ktorá má v muzikáli veľký priestor, ako aj menšie ženské postavy. Konkurz na hlavnú mužskú postavu, ktorú vo filme hral Kevin Costner, nebude podľa režiséra potrebný: „Keďže ide o činohernú postavu, oslovili sme viacero známych umelcov, ich mená zverejníme v ten správny čas.“

Patrik Vyskočil, Divadlo Nová scéna

Patrik Vyskočil pôsobí v Divadle Nová scéna ako sólista už desať rokov. Odohral veľa titulných postáv a ako interpret prešiel mnohými konkurzmi:  „Úprimne konkurzy neznášam, ako interpret máte extrémne málo priestoru na to, aby ste ukázali celú paletu svojich možností a schopností a akákoľvek malá chyba môže ovplyvniť názor komisie. Keďže to poznám aj z tejto strany, budem sa snažiť na konkurze navodiť priateľskú atmosféru, aby boli účastníčky čo najviac uvoľnené.“

Režiséra oslovila hudba

Na samotnom diele ho ako prvá oslovila hudba: „Milujem piesne Whitney Houston a muzikálový album, v ktorom naspievala piesne Alexandra Burke som počul asi tisíckrát. V divadelnej adaptácii je šestnásť jej najväčších hitov, ako I will always love you, Run to you, Queen of the night, I wanna dance with somebody, One moment in time a ďalšie. Divadelná verzia je mierne upravená a veľmi sa teším z toho, že dáva priestor nielen efektným muzikálovým číslam, ale aj kvalitnej činohre.“

Slovenská premiéra je plánovaná na 29. a 30. apríla 2022.

 

Redakciu informovala Zuzana Šebestová, PR DNS

2 thoughts on “The Bodyguard: konkurz v DNS

Comments are closed.

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Translate »