Novinky

The Bodyguard: konkurz v DNS

The Bodyguard

Divadlo Nová scéna vypísalo v dňoch 15. a 16. januára 2022 konkurz na hlavnú a vedľajšie postavy do pripravovaného svetového muzikálu The Bodyguard. Známy filmový príbeh slávnej speváčky a jej osobného strážcu v podaní Whitney Houston a Kevina Costnera tak dostane divadelnú muzikálovú podobu, ktorú slovenskí diváci uvidia koncom apríla 2022.

Divadelný muzikál The Bodyguard mal premiéru 6. novembra 2012 v Adelphi Theater v londýnskom West End. Presne dve desaťročia po premiére slávneho rovnomenného filmu, ktorý videli milióny divákov na celom svete. Po úspechu v Londýne sa hral na turné po Spojenom kráľovstve, v Írsku či Monaku. Uviedli ho v Spojených štátoch, Holandsku, Nemecku, Južnej Kórei, Číne, Kanade, Austrálii, Španielsku či Rakúsku. A ešte pred vypuknutím korona krízy v roku 2020 aj v susednom Poľsku.

The Bodyguard
Zdroj: www.michaelharrisonentertainment.com

Režisérom muzikálu The Bodyguard je Patrik Vyskočil, dramaturgom Dávid Hartl a dirigentom Ľubomír Dolný. Choreografie bude mať na starosti Ladislav Cmorej. Scénu navrhuje Pavol Andraško a kostýmy Lucia Šedivá.

Konkurzy do muzikálu The Bodyguard budú v dňoch 15.16. januára 2022 v Divadle Nová scéna. Podklady záujemkyne nájdu na stránke Divadla Nová Scéna.

Hľadajú sa hlavné a vedľajšie ženské postavy

Režisér slovenskej verzie tohto muzikálu Patrik Vyskočil hľadá do postavy slávnej speváčky Rachel Marron výnimočné ženské predstaviteľky: „Od účastníčok konkurzu očakávam hlavne charizmu, originálnu interpretáciu piesní s vlastným názorom, uvoľnenosť v hereckom prejave ale aj a dokonalú spevácku a tanečnú techniku.“ 

Aj preto na konkurz pozval Nelu Pociskovú, ktorá na doskách Divadla Nová scéna hviezdila vo viacerých muzikáloch (West Side Story, Neberte nám princeznú, Fidlikant na streche, Rómeo a Júlia). Svoju účasť na konkurze potvrdili aj napr. sestry Petra MalachovskáLucia Bugalová  (za slobodna sestry Molnárové). Chýbať nebude ani Dominika Richterová známa z markizáckeho seriálu Susedia, ktorá sa presadila aj na českej muzikálovej scéne. Z domáceho súboru sa o postavu slovenskej Whitney Houston bude uchádzať Lenka Machciníková. Zažiarila ako Eponina v muzikáli Bedári i ďalších muzikálových produkciách (Mačky, Turandot, Jánošík).

Bez konkurzu na hlavnú mužskú postavu

Na konkurze sa budú hľadať aj ideálne predstaviteľky sestry hlavnej postavy Nicky, ktorá má v muzikáli veľký priestor, ako aj menšie ženské postavy. Konkurz na hlavnú mužskú postavu, ktorú vo filme hral Kevin Costner, nebude podľa režiséra potrebný: „Keďže ide o činohernú postavu, oslovili sme viacero známych umelcov, ich mená zverejníme v ten správny čas.“

Patrik Vyskočil, Divadlo Nová scéna

Patrik Vyskočil pôsobí v Divadle Nová scéna ako sólista už desať rokov. Odohral veľa titulných postáv a ako interpret prešiel mnohými konkurzmi:  „Úprimne konkurzy neznášam, ako interpret máte extrémne málo priestoru na to, aby ste ukázali celú paletu svojich možností a schopností a akákoľvek malá chyba môže ovplyvniť názor komisie. Keďže to poznám aj z tejto strany, budem sa snažiť na konkurze navodiť priateľskú atmosféru, aby boli účastníčky čo najviac uvoľnené.“

Režiséra oslovila hudba

Na samotnom diele ho ako prvá oslovila hudba: „Milujem piesne Whitney Houston a muzikálový album, v ktorom naspievala piesne Alexandra Burke som počul asi tisíckrát. V divadelnej adaptácii je šestnásť jej najväčších hitov, ako I will always love you, Run to you, Queen of the night, I wanna dance with somebody, One moment in time a ďalšie. Divadelná verzia je mierne upravená a veľmi sa teším z toho, že dáva priestor nielen efektným muzikálovým číslam, ale aj kvalitnej činohre.“

Slovenská premiéra je plánovaná na 29. a 30. apríla 2022.

 

Redakciu informovala Zuzana Šebestová, PR DNS

2 thoughts on “The Bodyguard: konkurz v DNS

Comments are closed.

Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Spišské divadlo
Culture Divadlo News Odporúčame Podujatia PR

Spišské divadlo na záver sezóny na festivale v Martine aj so Zlatou labuťou

Spišské divadlo čaká záver sezóny. Uvedie dve derniéry a vystúpi na festivale v Martine. Čaká ho aj tradičný galavečer Zlatá labuť.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Translate »