Novinky

Galéria hudby 2021 už dnes večer

Galeria hudby

Program 16. ročníka medzinárodného festivalu komornej hudby Galéria hudby 2021 pokračuje koncertným programom s dielami súčasných slovenských a svetových skladateľov klasickej hudby. Dnes bude v znamení violončela a akordeónu.

Šestnásty ročník festivalu sleduje prezentáciu významných diel sólovej i komornej hudby rôznych historických období a súčasnosti. Zaznejú na ňom diela svetových i domácich skladateľov. Hlavným cieľom organizátora cyklu, Nitrianskej galérie, je podpora kvalitného koncertného umenia. Predstavia sa na ňom hudobníci a telesá, ktoré sa úspešne etablovali v zahraničí i na domácej scéne. Okrem klavírneho recitálu Aleny Hučkovej v sprievode violistu Martina Rumana tento ročník priniesol aj vystúpenie zoskupenia Ensemble Thesaurus Musicum. Poslucháči si už vypočuli historické nástroje, medzi nimi čembalo či lutnu v spojení s trojhlasným spevom.

S Andrejom Gálom a Milanom Osadským

Galeria hudby - letak

Večer 28. októbra 2021 bude v koncertnej sále Nitrianskej galérie v Župnom dome patriť violončelistovi Andrejovi Gálovi a akordeonistovi Milanovi Osadskému. Uvedú Sonátu pre violončelo-solo skladateľa Györgya Ligetiho i  poctu Lucii Chúťkovej György Ligeti. Zaznejú tiež diela In die Tiefe der Zeit pre violončelo a akordeón japonského skladateľa Toshia Hosokawu, Dolcissimo pre violončelo sólo Romana Bergera a In Croce pre violončelo a akordeón skladateľky Sofii Gubajduliny.

Na návštevníkov ešte čaká Black Angels Songs

Cyklus v Župnom dome uzavrie 4. novembra posledná rozsiahla kompozícia skladateľa Miroslava Tótha s názvom Black Angels Songs. Autor v nej zrkadlí tému nevysporiadanej povojnovej minulosti u nás. Vypočujú si ho v podaní Mira Tótha a Dystopic Requiem Quartet.

One thought on “Galéria hudby 2021 už dnes večer”

Comments are closed.

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Kam za kultúrou
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR Výtvarné umenie

Hľadáte tipy kam za kultúrou? TOP výber je tu (16/2024)

Hľadáte tipy kam za kultúrou v týždni od 15. apríla 2024? Redakčný výber vám s tým opäť pomôže. Prinášame vám čerstvé tipy na zaujímavé kultúrne podujatia, ktoré prináša 16. týždeň roka 2024.

Read More
Translate »