Novinky

Galéria hudby 2021 už dnes večer

Galeria hudby

Program 16. ročníka medzinárodného festivalu komornej hudby Galéria hudby 2021 pokračuje koncertným programom s dielami súčasných slovenských a svetových skladateľov klasickej hudby. Dnes bude v znamení violončela a akordeónu.

Šestnásty ročník festivalu sleduje prezentáciu významných diel sólovej i komornej hudby rôznych historických období a súčasnosti. Zaznejú na ňom diela svetových i domácich skladateľov. Hlavným cieľom organizátora cyklu, Nitrianskej galérie, je podpora kvalitného koncertného umenia. Predstavia sa na ňom hudobníci a telesá, ktoré sa úspešne etablovali v zahraničí i na domácej scéne. Okrem klavírneho recitálu Aleny Hučkovej v sprievode violistu Martina Rumana tento ročník priniesol aj vystúpenie zoskupenia Ensemble Thesaurus Musicum. Poslucháči si už vypočuli historické nástroje, medzi nimi čembalo či lutnu v spojení s trojhlasným spevom.

S Andrejom Gálom a Milanom Osadským

Galeria hudby - letak

Večer 28. októbra 2021 bude v koncertnej sále Nitrianskej galérie v Župnom dome patriť violončelistovi Andrejovi Gálovi a akordeonistovi Milanovi Osadskému. Uvedú Sonátu pre violončelo-solo skladateľa Györgya Ligetiho i  poctu Lucii Chúťkovej György Ligeti. Zaznejú tiež diela In die Tiefe der Zeit pre violončelo a akordeón japonského skladateľa Toshia Hosokawu, Dolcissimo pre violončelo sólo Romana Bergera a In Croce pre violončelo a akordeón skladateľky Sofii Gubajduliny.

Na návštevníkov ešte čaká Black Angels Songs

Cyklus v Župnom dome uzavrie 4. novembra posledná rozsiahla kompozícia skladateľa Miroslava Tótha s názvom Black Angels Songs. Autor v nej zrkadlí tému nevysporiadanej povojnovej minulosti u nás. Vypočujú si ho v podaní Mira Tótha a Dystopic Requiem Quartet.

One thought on “Galéria hudby 2021 už dnes večer”

Comments are closed.

Bratislavské hudobné slávnosti / BHS / 58 / 2023 / Kam za kultúrou
Culture Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Začínajú sa Bratislavské hudobné slávnosti. 58. ročník prinesie do dokonalosti vyladený program i niekoľko noviniek

Začína sa prestížna oslava hudby – Bratislavské hudobné slávnosti. Tento rok píše svoj 58. ročník a sľubuje jedinečné zážitky.

Read More
Štátna opera
Culture Divadlo News PR

Sólisti Štátnej opery mieria opäť do Japonska

Sólisti Štátnej opery mieri opäť do Japonska, kde uvedú desať predstavení. Nadväzujú tak na prerušenú tradíciu. Kedy vyrážajú a s akým programom vystúpia?

Read More
Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!
Culture Divadlo Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 18. septembra 2023? TOTO sú naše TOP tipy!

Nový týždeň nám klope na vrátka, a tak je ten správny čas na najnovší diel TOP tipov Kam za kultúrou. Kam v 38. kalendárni týždeň roka 2023?

Read More
Translate »