Jeseň s Ensemble Ricercata pokračuje

Ensemble Ricercata

Projekt Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase vstupuje do ôsmeho ročníka. Ponúkne tri koncerty a dve svetové premiéry, na ktorých môžeme objavovať „staré“ a nové diela komornej hudby.

Komorné zoskupenie  Ensemble Ricercata sa etablovalo ako rešpektované hudobné teleso. Poslucháčovi prinesie vždy niečo nové, hodnotné. Jeho hlavnou ideou je popularizácia domácej i svetovej súčasnej komornej tvorby formou atraktívnych koncertných dramaturgií. Každoročne starostlivo hľadá, objavuje a milovníkom klasickej hudby sprostredkúva diela „staré“ i nové.

V Slovenskom rozhlase aj za krásou Islandu

Po tom, čo v septembri ovládla jesenná koncertná výprava zoskupenia Ensemble Ricercata rôzne miesta Slovenska, dostáva sa do Bratislavy.

Prvý koncert odštartujú večer 16. októbra v Slovenskom rozhlase klavirista Ivan Šiller a  klarinetista Ronald Šebesta. Zahrajú diela špičkovej komornej hudby pre klarinet a klavír autorov Karlheinza Stockhausena, Mauricia Kagela a súčasného islandského skladateľa Hilmara Thórdarsona.

Program bude pokračovať 30. októbra druhým koncertom jesenného cyklu Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase. So svojim klavírnym recitálom vystúpi Ivan Šiller. Uvedie na ňom skladby Juraja Beneša Notturno No. 8 a Old Boys Anthology.

Svetové premiéry v podaní Ensemble Ricercata

Zavŕšením 8. ročníka projektu Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase bude 27. novembra 2021 koncert s mimoriadnym programom. Súbor v zložení Jan Souček (hoboj), Jan Hudeček (fagot), Ronald Šebesta (klarinet), Kateřina Javůrková (lesný roh) a Ivan Šiller (klavír)  vo svetovej premiére uvedie skladbu Mariana Lejavu When the Summer Night Falls Slowly Down (notturno no. 7) a kompozíciu Radio Rhapsody pre klavír, dychové kvarteto a rozhlasovú nahrávku, ktorú zložil skladateľ, pedagóg a redaktor Tomáš Boroš. Okrem nich tiež zaznie Kvinteto pre dychové nástroje a klavír Es Dur, K 452 Wolfganga Amadea Mozarta.

Súčasťou Hudobnej dielne Rádia Devín

Koncerty sú súčasťou hudobno-edukačnej relácie Rádia Devín Hudobná dielňa. Projekt Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase podporil z verejných zdrojov ako hlavný partner Fond na podporu umenia. Realizuje sa tiež s podporou SOZA, Bratislavského samosprávneho kraja a s finančným príspevkom Hudobného fondu.

Vstup na všetky koncerty je voľný. Závisí od aktuálnych opatrení v súvislosti s epidemickou situáciou. Aktuálne informácie nájdete na stránkach InMusic a na Facebooku InMusic.

 

 

Spracované podľa tlačovej správy InMusic, občianske združenie. Redakciu informovala Katarína Uhrová z InMusic

One thought on “Jeseň s Ensemble Ricercata pokračuje”

Comments are closed.

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Trio Bohémo dnes zakončí jarnú časť festivalu Věčná naděje

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje zakončí svoju jarnú časť 30. marca koncertom Tria Bohémo v kostole sv. Vavrinca na Malej Strane. „Počas šiestich týždňov sme mohli obdivovať diela nielen terezínskych skladateľov, ale tiež si vypočuť prednášku o hudobnom a kultúrnom živote v Terezíně, zažiť vôbec prvý koncert projektu Terne Čhave: Porajmos, spracúvajúci piesne pripomínajúce obete […]

Read More
Veľká noc 2023 / koncerty
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľká noc 2023 s hudbou v sviatočnej atmosfére

Pre niektorých sviatky jari a pre iných je Veľká noc spojená s pripomienkou umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku, tieto sviatky spestria sviatočné koncerty aj v Slovenskej filharmónii. Tento rok je ponuka veľkonočných koncertov naozaj bohatá a veľmi atraktívna. Začínajú sa už na Kvetnú (presnejšie Palmovú) […]

Read More
Allegretto Žilina 2023
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Allegretto Žilina 2023 s atraktívnym programom štartuje o necelý mesiac

Stredoeurópsky festival koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa nezadržateľne blíži. Aký program prináša jeho 32. ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra? Šesť dní, sedem koncertov, dvanásť umelcov zo siedmich krajín a zaujímavé dramaturgie, a to nie je zďaleka všetko. Žilinskému publiku Allegretto Žilina opäť sprostredkuje výnimočný umelecký […]

Read More
Translate »