Novinky

Jeseň s Ensemble Ricercata pokračuje

Ensemble Ricercata

Projekt Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase vstupuje do ôsmeho ročníka. Ponúkne tri koncerty a dve svetové premiéry, na ktorých môžeme objavovať „staré“ a nové diela komornej hudby.

Komorné zoskupenie  Ensemble Ricercata sa etablovalo ako rešpektované hudobné teleso. Poslucháčovi prinesie vždy niečo nové, hodnotné. Jeho hlavnou ideou je popularizácia domácej i svetovej súčasnej komornej tvorby formou atraktívnych koncertných dramaturgií. Každoročne starostlivo hľadá, objavuje a milovníkom klasickej hudby sprostredkúva diela „staré“ i nové.

V Slovenskom rozhlase aj za krásou Islandu

Po tom, čo v septembri ovládla jesenná koncertná výprava zoskupenia Ensemble Ricercata rôzne miesta Slovenska, dostáva sa do Bratislavy.

Prvý koncert odštartujú večer 16. októbra v Slovenskom rozhlase klavirista Ivan Šiller a  klarinetista Ronald Šebesta. Zahrajú diela špičkovej komornej hudby pre klarinet a klavír autorov Karlheinza Stockhausena, Mauricia Kagela a súčasného islandského skladateľa Hilmara Thórdarsona.

Program bude pokračovať 30. októbra druhým koncertom jesenného cyklu Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase. So svojim klavírnym recitálom vystúpi Ivan Šiller. Uvedie na ňom skladby Juraja Beneša Notturno No. 8 a Old Boys Anthology.

Svetové premiéry v podaní Ensemble Ricercata

Zavŕšením 8. ročníka projektu Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase bude 27. novembra 2021 koncert s mimoriadnym programom. Súbor v zložení Jan Souček (hoboj), Jan Hudeček (fagot), Ronald Šebesta (klarinet), Kateřina Javůrková (lesný roh) a Ivan Šiller (klavír)  vo svetovej premiére uvedie skladbu Mariana Lejavu When the Summer Night Falls Slowly Down (notturno no. 7) a kompozíciu Radio Rhapsody pre klavír, dychové kvarteto a rozhlasovú nahrávku, ktorú zložil skladateľ, pedagóg a redaktor Tomáš Boroš. Okrem nich tiež zaznie Kvinteto pre dychové nástroje a klavír Es Dur, K 452 Wolfganga Amadea Mozarta.

Súčasťou Hudobnej dielne Rádia Devín

Koncerty sú súčasťou hudobno-edukačnej relácie Rádia Devín Hudobná dielňa. Projekt Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase podporil z verejných zdrojov ako hlavný partner Fond na podporu umenia. Realizuje sa tiež s podporou SOZA, Bratislavského samosprávneho kraja a s finančným príspevkom Hudobného fondu.

Vstup na všetky koncerty je voľný. Závisí od aktuálnych opatrení v súvislosti s epidemickou situáciou. Aktuálne informácie nájdete na stránkach InMusic a na Facebooku InMusic.

 

 

Spracované podľa tlačovej správy InMusic, občianske združenie. Redakciu informovala Katarína Uhrová z InMusic

One thought on “Jeseň s Ensemble Ricercata pokračuje”

Comments are closed.

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Kam za kultúrou
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR Výtvarné umenie

Hľadáte tipy kam za kultúrou? TOP výber je tu (16/2024)

Hľadáte tipy kam za kultúrou v týždni od 15. apríla 2024? Redakčný výber vám s tým opäť pomôže. Prinášame vám čerstvé tipy na zaujímavé kultúrne podujatia, ktoré prináša 16. týždeň roka 2024.

Read More
Translate »