Novinky

Dožinky na hrade Červený Kameň

Hrad Červený Kameň

Víkend na prelome septembra a októbra bude v SNM-Múzeu Červený Kameň patriť „zberu kultúrnej úrody“ – novému podujatiu s názvom Dožinky. Počas dvoch dní zažijú návštevníci to najlepšie z programu pre deti i dospelých za rok 2023.

K vrcholom podujatia na hrade Červený Kameň bude už najbližší víkend (30.9. – 1.10. 2023) patriť Čaj o piatej DeLuxe. Tešiť sa môžete jedinečné prepojenie odborných diskusií s podávaním čaju v porceláne, čajových špecialít a koncertu súčasnej klasickej hudby. Histórii sa bude venovať tiež prezentácia výstavy v progrese – Za portrétom, kurátorský výklad Kabinet kuriozít Rudolfa Pálffyho či výklad hradnej historičky Víno na panstve, ktorý prebieha v spojení s degustáciou vín miestnych vinárov na čele s domácim vinárstvom Vína z mlyna.

Detskí návštevníci budú môcť zažiť obľúbenú interaktívnu prehliadku Príbeh stromov, počas ktorej budú objavovať škriatkov priamo v korunách tých najvzácnejších červenokamenských stromov. O tom, aké dôležité, ale aj nevyhnutné je o staré stromy sa starať, porozprávajú miestni arboristi. Hlavným bodom večerného programu bude Noc netopierov, ktorá cez nevšedné nočné aktivity zameria pozornosť na červenokamenských netopierov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Na vlnách lásky s Le nuove musiche
Na vlnách lásky s Le nuove musiche

Martin Geišberg, príde tentokrát s celou kapelou rozozvučiť hradné podzemie. O zábavu sa postará tiež legendárne trio, zakladatelia improvizačného umenia na Slovensku, Tri tvorivé tvory. Divadlo ŠEM predstaví nevšedné pouličné estrády Morkadella či La familia a pridá sa k ním tiež potulný zabávač Šašo Krak.

Geisperg

Návštevníci sa tiež môžu tešiť na obľúbené remeselné trhy či letové ukážky dravcov Sokoliarkseho dvora ASTUR. Vstupenky na koncert Martina Geišberga, predstavenie Tri tvorivé tvory a prehliadku Príbeh stromov si môžete zakúpiť online prostredníctvom aplikácie GoOut.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

TS, SNM – Múzeum Hrad Červený Kameň, www.hradcervenykamen.sk

Zdroj: SNM-Múzeum Červený Kameň

Redakciu informoval Mgr. Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér SNM-Múzeum Červený Kameň

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Spišské divadlo
Culture Divadlo News Odporúčame Podujatia PR

Spišské divadlo na záver sezóny na festivale v Martine aj so Zlatou labuťou

Spišské divadlo čaká záver sezóny. Uvedie dve derniéry a vystúpi na festivale v Martine. Čaká ho aj tradičný galavečer Zlatá labuť.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Translate »